WBSS: FIODOR ŁAPIN O WALCE KRZYSZTOF WŁODARCZYK vs MURAT GASIJEW

Już w sobotę Krzysztof Włodarczyk (53-3-1, 37 KO) zaatakuje w ramach ćwierćfinału elitarnego turnieju World Boxing Super Series mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF, Murata Gasijewa (24-0, 17 KO). Jeszcze podczas przygotowań w Polsce porozmawialiśmy o tej walce z trenerem "Diablo", Fiodorem Łapinem. Zapraszamy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RSC2
Data: 15-10-2017 17:59:54 
Ciekawe czy Krzysio będzie na plecach popisany flamastrem?
 Autor komentarza: Okularniczek
Data: 15-10-2017 18:41:40 
Bredis ma wrodzony talent do klinczu
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 15-10-2017 20:11:40 
z całą sympatią do Krzyśka nie wide go z młodym ruskiem , Gassijev to nie wirtouoz technikie ale jest poukładany nie jest haotyczny , bardzo mocny cios niewiele słabszy od Dorticosa a na pewno mocniejszy niż Usyk , Głowacki i Diablo, to w jaki sposób znokutował Jordana Shimella jednym ciosem daje do myślenia kondycyją ma też uważam dobrą ten gość ma dopiero 24 lata a już jest Mistrzem Świata.
Ale życze Diablo żeby pokazał jaja charakter i wyszedł walczyć nie ładnie przegrać ale nie widzę go jako zwyciesce tej walki.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 15-10-2017 20:26:01 
Ja nie za bardzo wierzę w zwycięstwo Włodarczyka, ale trzeba przyznać, że Krzyśkowi łatwiej wygrać z Gasijewem, który raczej nie będzie unikał wymian i będzie stał na przeciwko Polaka, niż z bardzo mobilnym Usykiem czy z bardzo dobrze pracującym na nogach Briedisem. Może Krzyśkowi uda się umieścić jakiś solidny lewy sierpowy na tułów czy szczękę Gasijewa, który skończy walkę. Chociaż oglądając ostatnie występy Włodarczyka to nie mam zbyt wielkich nadziei.
 Autor komentarza: fop
Data: 15-10-2017 21:25:28 
Trzeba to jasno sprecyzować, Diablo to człowiek zagadka, psychika nie jest jego mocną stroną.

Wielu już o tym mówiło, Włodarczyk ma talent, ale nigdy w ringu nie walczył na miarę swojego potencjału, zawsze miał wymówki, a to co robił na sparingach to mnie nie interesuje.

Męczył się każdym zawodnikiem, w każdej walce, nawet kelnerów czasami zamiast poskładać w rundę to pykał na punkty, taki charakter człowieka.

Natomiast ma mocne strony i każdego może zaskoczyć, tylko niestety wszyscy go już znają i ten jego styl, ciężko przypuszczać, że ktoś zawalczy tak by to pasowało Krzyśkowi. Można go przecież obskoczyć i wypunktować, po co ryzykować?

Jeżeli Gasijew zaryzykuje i Diabła ustrzeli, będzie to znaczyło, że jest w nim wielki potencjał, bo założę się, że większość czołówki raczej by go wypunktowała, czyli wybrała wariant bezpieczny.

Jeżeli jednak Gasijew nie da rady Krzyśka wypunktować, to niech pakuje torbę i idzie na ryby, zresztą w taki scenariusz nie wierzę, nie ma ku temu zupełnych podstaw, bo jeżeli Diablo wygra to tylko przed czasem, nie widzę zresztą nikogo z czołówki z którym mógłby wygrać na punkty. Zakończę to tak jak zacząłem, taki styl, taki charakter i taka psychika, nie oczekujmy od chłopaka rzeczy ponad to kim jest.

Za pierwszym razem mistrzem został gdy miał 26 lat, czyli był młodszy od Szpilki czy Sulęckiego. Jak na nasze warunki to świetny wynik!
 Autor komentarza: StaryMordziaty
Data: 15-10-2017 21:29:31 
Może w czasach gdy walczył z Czakijewem bym i postawił na Diablo jako faworyta ale nie teraz. W obecnym momencie Włodarczyk zatracił gdzieś ten swój cios, nie było tego widać w ostatnich walkach tej siły. Dodatkowo walczy z silnym koniem który tez ma silny cios ale i inne atuty i nie nastawi się też na jeden strzał.
Moim zdaniem czysto bokserskie umiejętności to tylko dobra obrona, oraz dobre kontry no i doświadczenie ringowe po stronie Krzyśka. Kolejna sprawa to nastawienie, jak wiadomo w walkach o stawkę Włodarczyk może dać z siebie 200 procent i zaskoczyć wszystkich.
 Autor komentarza: puncher48
Data: 15-10-2017 21:33:41 
Włodarczyk to Polak jako patriota mu kibicuje, ale jestem też realistą, z tej mąki chleba nie będzie, a

dokooptowano go do turnieju, bo to jego ostatnie podrygi na salonach i możliwość zawalczenia o poważny tytuł,

Wasilewski, wie co robi chce jeszcze spieniężyć karierę "Diabła" i tak o to wysyłają go na ścięcie, a katem

będzie Gasijew.
 Autor komentarza: TRM
Data: 15-10-2017 21:35:34 
StaryMordziaty

Diablo miał walkę o stawkę już Gevorem, bo tam ważyły się losy wystąpienia w turnieju. i co ? ledwo się na punktu ślizgną. fakt że Gassijew stylowo będzie pasował krzyśkowi, najbardziej ze wszystkich dostępnych (największym koszmarem byłby pomijany Dotricios bo długie łapy, dobra szybkość do tego piekelny młotek w rękawicach), jednak zalety które ma Gassijew w swoim boksie mogą nie dać szansy krzyśkowi na wykorzystanie luk u rusk.a to nie jest tępy bijok jak czakijew. i ma za sobą walkę z lebiodą, która na pewno dała mu dużo doświadczenia i pozwolila wyciągnąć wnioski. z drugiej strony... skoro denis nie posadził murata, a trochę mu wsadził to ma zrobić krzysiek?

gassijew tez ma dobry gym i świetnego trenera abela sancheza. to też ogromny handicap.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-10-2017 00:12:39 
Gassijev ma szybkie ręce w tym dobrą prawą rękę.

Diablo nie może sobie pozwolić aby zadać luźny lewy prosty bo dostanie prawego overhanda i zamknie się chłopak.

Generalnie współczuję Łapinowi współpracy z bokserem, który w ringu pokazuje niewiele.

Aby wygrać z Gassijevem potrzebne byłyby ciosy na dół...
W walce z Drozdem Diablo zadał jeden prawy na dół, dostał kontrę bo zostawił głowę w miejscu i się skończyły doły.
O jakimś zejściu na lewo i akcji lewy sierp na wątrobę, lewy na górę to nie ma co marzyć.

Moim zdaniem Gassijev wyjdzie na presji jak Czakijev i zrobi z Diablo worek.
Diablo nie oddaje po zbiciu, z kontry, z wyprzedzenia jest więc wymarzonym przeciwnikiem.
Wystarczy usiąść na niego...
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 16-10-2017 07:53:11 
Diablo przegra wysoko na punkty albo poprzez TKO pod koniec walki..Jedyny optymistyczny scenariusz to że Krzysiek podłacza swym mitycznym lewym sierpem Gasijewa ale nawet jeśli to wątpie aby był w stanie go skończyć..Będzie to chyba najtrudniejszy rywal dla Diablo w karierze obok Drozda..
 Autor komentarza: skud
Data: 16-10-2017 10:18:31 
Bedzie podobnie jak z Drozdem,rownierz Wach ,dostanie porzadne becki.Kibicujemy ,naszym ale ostatnie walki naszych czolowych bokserow ostatnio sie tak skonczyly.Gasijew to lepsza wersja Drozda.Chociaz,czekamy na niespodzianke!
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 16-10-2017 10:25:26 
A mi się nie podoba fakt stwierdzenia przez Łapina, że dla niego Diablo KILKA LAT TEMU byłby faworytem. To oznacza, iż wtedy miał Prime a teraz już jedzie na oparach. A z Muratem to niby stylowo mu pasuje ale szansę bez formy życia ma punchera bo bije mocno.
 Autor komentarza: sekundant
Data: 16-10-2017 11:15:05 
Przeczytałem przed chwilą wywiad z Włodarczykiem i okazuje się, że obaj Krzysiowie mają nowe dziewczyny. Patrząc jak Włodarczyk tarczuje przed walką z Gasijewem, zastanawiam się czy w ogóle na to wstawać.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 16-10-2017 11:29:04 
skud
Czy podobny okaże się bardziej wydaję się mi się że Gassijev wybada Diablo i w późniejszych rundach znokuatuję Diabełka ale okaże się co będzie , pożyjemy , zobaczymy co wyjdzie.
i więcej pisać nie ma co , wszystko wyjdzie w walcę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-10-2017 18:36:35 
Jeżeli Diablo da się obijać i tylko będzie się bronił to będzie jak z Drozdem czy początek z Czakijevem.

Klucz to kontry, zbicia, ciosy z wyprzedzenia; czyli elementy których Diablo praktycznie nie prezentuje.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.