GROVES: NIE OGLĄDAŁEM WALKI EUBANKA JR

George Groves (26-3, 19 KO) przyznał, że nawet nie oglądał w sobotę walki Chrisa Eubanka Jr (26-1, 20 KO), z którym być może zmierzy się w półfinale turnieju World Boxing Super Series w wadze super średniej.

Na gali w Stuttgarcie Eubank już w trzeciej rundzie znokautował Avniego Yildirima (16-1, 10 KO).

- Nie musiałem oglądać tej walki. Wiadomo było, że ten rywal ma mnóstwo słabych stron. Wynik poznałem dopiero w niedzielę rano - powiedział Groves.

- Wiem od innych, jak to mniej więcej wyglądało. W pierwszej rundzie posłał Yildirima na deski ciosem podbródkowym, wygrał rundę drugą, a w trzeciej wszystko zakończył. To wiele mówi o jakości przeciwnika. Nikt nie powinien narażać się na ciosy podbródkowe na tak wczesnym etapie walki. Żaden porządny bokser nie dałby się czymś takim trafić na samym początku. Ale ludzie emocjonują się występem Chrisa, a to dobre dla całego turnieju - dodał.

W sobotę w Londynie "Saint George" będzie bronić pasa WBA Super w starciu z Jamie'em Coxem (24-0, 13 KO). Jeśli wygra, w kolejnej rundzie WBSS zaboksuje z Eubankiem. Walka wstępnie planowana jest na 20 stycznia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AdRem
Data: 12-10-2017 00:23:13 
Oj, na miejscu Groves'a bym skrupulatnie analizowal pojedynki Chrisa bo w mojej opinii wisi nad nim duze ryzyko nokautu. Froch pokazal ze nie ma zbyt mocnej szczeny i czuje ze Eubank to wykorzysta w 100%. Btw. "Nikt nie powinien narażać się na ciosy podbródkowe na tak wczesnym etapie walki. Żaden porządny bokser nie dałby się czymś takim trafić na samym początku." Co na to powie Mayweather ktory przyjal piekny podbrodek od McGregora w 1 rundzie ;-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.