PARKER WRÓCI NA WYSPY JESZCZE PRZED KOŃCEM ROKU?

Joseph Parker (24-0, 18 KO) pokonując w sobotni wieczór Hughie Fury'ego (20-1, 10 KO) obronił po raz drugi tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO. Jaki kolejny krok podejmie Nowozelandczyk? Czy znów wróci do Wielkiej Brytanii?

- To ja go goniłem i to ja wyprowadzałem mocniejsze ciosy. To była równa walka z nieznaczną przewagą po mojej stronie. Wiedziałem, że minimalnie zwyciężyłem, ale boksowaliśmy przecież w Manchesterze i trochę obawiałem się werdyktu, bo optycznie pojedynek był równy. Na szczęście sędziowie dobrze to ocenili - przyznał po wszystkim Parker.

Od razu rękawice rzucił mu - zresztą już nie po raz pierwszy, Dillian Whyte (21-1, 16 KO).

- Kilka tygodni będziemy analizować rynek i porozmawiamy z naszymi partnerami, między innymi Bobem Arumem, który współpromuje Josepha w USA. Ale niewykluczone, że przed końcem roku wrócimy do Wielkiej Brytanii na kolejną walkę. Whyte wyzywa codziennie kogoś do walki, ale opcji jest znacznie więcej - wtrącił Dave Higgins, promotor Parkera.

- 23-latek dał z siebie wszystko, był lepszy, a został potraktowany w ten sposób, w dodatku w swoim własnym kraju. Już nawet sędziowie w Niemczech byli nam bardziej przychylni, niż na naszym własnym podwórku. Ale wiecie, jeszcze wrócimy. Przegraliśmy bitwę, za to wygramy wojnę - zapowiada Big John Fury, ojciec Tysona i wujek wczorajszego pretendenta.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 25-09-2017 01:10:34 
Z Whytem mogłaby byc fajna nawalanka.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 25-09-2017 08:29:13 
Whyte miałby naprawde realne szanse na ten pasek..
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 25-09-2017 09:15:20 
Na pewno Parker musi zachować pas na walkę z Joshuą - może ogłoszą unifikację na wiosnę po październikowej walce Joshuy? A jeśli przedtem Parker będzie chciał się jeszcze pokazać w UK, to są bezpieczniejsze, a pewnie finansowo równie atrakcyjne opcje niż Whyte, choćby Haye, czy Chisora.
 Autor komentarza: Mike555
Data: 25-09-2017 09:16:15 
Fury też miał wygrać. Stylowo Whyte leży Parkerowi i zostałby przez niego ubity, tyle, że walka byłaby lepsza.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 25-09-2017 09:58:31 
Whyte lub Bellew
 Autor komentarza: sjerg
Data: 25-09-2017 10:41:14 
Obronił tytuł mistrza świata i zaraził się syfilisem podczas klinczu
 Autor komentarza: Clevland
Data: 25-09-2017 10:44:07 
On czeka na wypłatę np. od AJ lub Wildera.
Nie zdziwię się jak Wilder coś pokręci i wyjdzie do Parkera a nie Ortiza.

Może obóz Powietkina zaproponuje mu mega ofertę...
 Autor komentarza: nonitek
Data: 25-09-2017 11:25:20 
Niech biorą Whyte, Anglicy będą jeszcze bardziej kojarzyć Parkera, co zwiększy mu wypłatę za walkę z Antkiem. Poza tym to łatwa obrona pasa, bo Whyte leży mu stylowo.
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 25-09-2017 12:37:02 
Autor komentarza: nonitek

Data: 25-09-2017 11:25:20

Niech biorą Whyte, Anglicy będą jeszcze bardziej kojarzyć Parkera, co zwiększy mu wypłatę za walkę z Antkiem. Poza tym to łatwa obrona pasa, bo Whyte leży mu stylowo.


Łatwa obrona pasa? A co jeśli będzie to kolejna wyrównana walka Parkera, jak ta z Takamem, Ruizem JR, czy młodym Furym? Niekoniecznie taką ewentualną wyrównaną walkę z Whytem w UK, dadzą na jego konto.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 25-09-2017 14:39:46 
Krytykujecie Parkera bo słabo radził sobie z uciekającym gówniarzem, obejrzałem kilka walk Parkera i ten chłopak nie boi się wymian bo wie że ma siłę, to pokazał np. z Ruizem co za czym idzie taki Whyte dostał by na cytrynę w pierwszej fazie walki. Whyte to cipka, wszystkich wyzywa od idiotów przy czym sam przyznaje że jemu chodzi tylko o kasę żeby wykarmić 6 swoich bachorów.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 25-09-2017 17:10:17 
Ja uważam, że krytyka w stosunku do Parkera jest trochę nieuzasadniona. Ten zawodnik cały czas rozwija się, nie unika poważnych wyzwań. Podejrzewam, że w przyszłym roku będzie chciał stoczyć walkę z Joshuą. Gdyby rzeczywiście zależało mu na zarobieniu jak największych pieniędzy to kisiłby ten pas WBO w swoim kraju, umacniałby swoje nazwisko na rynku i czekałby, aż obóz Joshui sam zapukałby do jego promotora, by wywalczyć jak największe pieniądze za walkę. Tak widać nie jest. Ja uważam, że zarówno Carlos Takam, Andy Ruiz Jr czy Hughie Fury to bardzo niewygodni i niedoceniani przez kibiców zawodnicy i Parker wbrew zasadom marketingu z takimi rywalami chętnie krzyżuje rękawice.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 25-09-2017 19:58:32 
Ghosbuster troche się z tobą zgadzam ale nie z wszystkim!

ja nie uważam Parkera za przeciętnika ma swoje atuty ma twardą szczękę dość mocny cios ale żadnym Panczerem nie jest taki Povietkin mocniej od niego bije. ale ma też braki w technice obronie ale fakt nieznacznie pokonał Takama , Ruiza JR to są zawodnicy z pierwszej 15 tki na świeciez młody, Furym wygrał też nie znacznie
Parker nie potrafi skracać dystansu jak np Povietkin ma luki w obronie
Jest młody ma dopiero 27 lat może się rozwinie zbiera doświadczenie ale ktoś mu prędzej czy później odbierze pas
nie tylko Joshuą , Ortizem ,Wilderem ,Povietkinem , myśle że Pulew by go wypunktował
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 25-09-2017 21:42:17 
Vitalij71

No ja odbieram Parkera jako zawodnika, który jest już na podobnym poziomie jak np. Wilder, Powietkin czy Pulev. Po całym zamieszaniu z aferą dopingową u Powietkina nabrałem do Ruska sporo sympatii i po uważnym przyjrzeniu mu się uważam Saszę za ścisłą czołówkę HW, ale moim zdaniem z Parkerem miałby już teraz ciężką przeprawę. Może się mylę. Dobrze byłoby zobaczyć taką konfrontację. Pulev mógłby może wypunktować Parkera, ale należy pamiętać, że Parker ma naprawdę bardzo szybkie ręce, potrafi być dynamiczny, ma świetny jab, ale nie potrafi jeszcze go tak wykorzystywać jak Pulev.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.