WBSS: KRZYSZTOF GŁOWACKI WIE JUŻ Z KIM ZABOKSUJE W RYDZE

Krzysztof Głowacki (27-1, 17 KO) poznał nazwisko rywala na walkę w Rydze, do jakiej dojdzie już w przyszły weekend - 30 września. Głównym daniem tej imprezy będzie trzeci ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series w limicie kategorii junior ciężkiej pomiędzy Mike'em Perezem (22-2-1, 14 KO) a mistrzem świata federacji WBC, Mairisem Briedisem (22-0, 18 KO).

Popularny "Główka" jest rezerwowym na to spotkanie, czyli jeśli jeden z tych zawodników wypadnie na samym finiszu, nasz ostatni mistrz świata wskoczy w jego miejsce do rozpiski turnieju. A jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, Polak wystąpi w walce rezerwowej. Poznaliśmy w końcu nazwisko jego rywala, bo wcześniej na giełdzie przewijało się kilku zawodników przymierzanych do pięściarza z Wałcza.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Ostatecznie naprzeciw Głowackiego stanie Argentyńczyk z włoskim paszportem, niejaki Leonardo Damian Bruzzese (18-3, 6 KO).

"Czego się spodziewaliście? Że organizatorzy będą dużo inwestować w walki rezerwowych? To nie jest walka turniejowa, tylko rezerwowa. I tak kosztuje organizatora grubo ponad 120 tysięcy dolarów" - skomentował taki wybór przeciwnika na jednym z portali społecznościowych Andrzej Wasilewski, promotor Głowackiego.

Poniżej urywki treningu Krzyśka z sierpniowego obozu w Zakopanem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 20-09-2017 01:21:50 
Dramat przeciwnik
 Autor komentarza: BumPromotion
Data: 20-09-2017 02:11:56 
To Wasyl lepiej popatrz na inną walkę rezerwową. Można? Można.

Dramat przeciwnik dla Główki.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-09-2017 07:09:28 
Żeby się ten dramat dramatem nie skończył. Już się zaczęło biadolenie internetowych promotorów co by to zaraz Głowackiego z lwem do klatki wrzucili. Ważne że ma walkę i znów nie stoi 10 m-cy, ważne że zarobi a i walka może być ciekawa bo historia pokazuje że taki walki na rozgrzewkę różnie mogą się skończyć.
 Autor komentarza: rondobry
Data: 20-09-2017 08:13:45 
teanshin

Racja,racja ja się ciesze ze będzie walczył.Tylko trochę jestem zdziwiony miejscem i okolicznościami.
Robia gale na polsat tv gdzie głównym bohaterem jest jakiś śmieszny lokalny zawodnik a niby zawodnik z największym potencjałem medialnym(borek tak mówił) i sportowym jest gościem u innych.No ale moze czasem trzeba,tylko dlaczego to dotyczy naszego najlepszego gracza.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 20-09-2017 08:31:07 
Z tym turniejem to jest w ogóle dziwna sprawa i myślę, że promotorzy się na tym nieźle przejadą. Gaże dla zawodników (jak na CW) ogromne, a zainteresowanie poza Europą nikłe. Dlatego też zaczynają się chyba cięcia. W Stanach żadna telewizja nie jest zainteresowana pokazywaniem tego turnieju. W ten weekend na ESPN mamy galę Aruma gdzie Ramirez zmierzy się z Hartem, galę HBO Linares-Campbell i lokalną galę prospektów na NBC. Z kolei ŻADNA telewizja w stanach nie pokaże walki Doctoris-Kudriaszow. Kto kurwa przyjdzie na galę Kubańca z Ruskiem w San Antonio w Texasie? xD Przecież to się pewnie na jakiejś sali gimnastycznej odbędzie, a zawodnicy dostaną po 400 tys. dolarów?

Nie dziwi więc taki rywal dla Głowackiego, który jest tam tylko na wypadek gdyby któryś z zawodników walki wieczoru wyleciał z powodu kontuzji. W ogóle z tymi rezerwowymi też jest kicha, bo to dla nich tak naprawdę "gruszki na wierzbie". Już widzę jak taki Doctoris czy Perez odpuszczają walkę ze względu na kontuzję. Oni za taką kasę w cruiser, której nigdzie indziej nie powąchają to na ring dotrą choćby tam mieli wjechać na wózku.

Jak dla mnie to oni mocno umoczą i oszczędności to się dopiero zaczną gdzie oprócz walki wieczoru nie będzie praktycznie żadnego sensownego undercardu. Mało tego, równolegle prowadzony jest też przecież jeszcze turniej w SMW. Idea sama w sobie świetna (najlepsi walczą z najlepszymi), ale jak się okazuje brutalnie zweryfikowana przez rzeczywistość.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-09-2017 08:33:10 
Zapewne dlatego że lepiej dostać od kogoś kasę zamiast samemu ze swoich wykładać. Poza tym WBSS to impreza dużej rangi więc jak by nie było jest to promocja i warto tam wystąpić nawet z bardzo przeciętnym zawodnikiem, jest jeszcze klauzula jak by któryś z głównych bohaterów wypadł Głowacki miałby go zastąpić więc jak by nie było musi tam być.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-09-2017 09:10:03 
Wiadomo że organizatorzy nie będą płacić za walkę rezerwową nic ponadto co jest niezbędne.

Chciałbym zobaczyć Głowackiego z lepszymi nogami i jakimiś pomysłowymi akcjami.
Na tle takiego przeciwnika może nawet naśladować Wasyla Łomaczenkę...
 Autor komentarza: rondobry
Data: 20-09-2017 09:28:13 
Z Głowackim promotorzy maja łatwiej niż z takim diablo co by zaraz srał żarem ze on za tyle nie walczy.Glowka ma cel i wie ze droga jaka jest taka jest tym bardziej ze jest turniej i póki co to może pomarzyć o jakimś pasie.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 20-09-2017 10:08:50 
@NT

Ciekawe spostrzeżenia
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 20-09-2017 10:41:08 
Dobrze że Głowacki zawalczy wiadomo rywal przeciętny wiec powinien go Głowacki znokautować
Po co te biadolenie lepiej żeby Główka walczył niż by miał cały czas trenować udzielać wywiady i pauzować np 8 miesięcy czy rok przecież to normalne a ze to jest turniej Wsbb gdzie są najlepsi cruserzy na świecie wiec można się pokazać z dobrej strony

może Walka Głowackiego będzie przed walką Bredisa z Perezem wiec już będzie dużo ludzi na trybunach wiec pokaże się szerszej publicznośći
 Autor komentarza: lucass77
Data: 20-09-2017 11:10:23 
@NietrzeźwyTomasz: "Kto kurwa przyjdzie na galę Kubańca z Ruskiem w San Antonio w Texasie? xD Przecież to się pewnie na jakiejś sali gimnastycznej odbędzie, a zawodnicy dostaną po 400 tys. dolarów?"

Z ciekawości sprawdziłem i miejsce tej walki to: Alamodome -wielofunkcyjna hala widowiskowa, która może być również stadionem mieszcząca od 39 tys. /mecz koszykówki/, aż do ponad 70k publiczności w wersji stadionowej. Chyba, że to jakaś boczna salka będzie... Niemniej podzielam Wasz sceptycyzm odnośnie całej idei turnieju, a raczej odnośnie finansowego powodzenia całego przedsięwzięcia biorąc pod uwagę znikome zainteresowanie tymże na rynku USA.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 20-09-2017 11:43:53 
Hala jest konkretna, ale taki obiekt dysponuje też kilkoma mniejszymi salkami lub można te większe odpowiednio zaadaptować. Jak zrobią to chociażby w tej, na której boksował Lara ze Smithem to będzie świecić pustkami. Kudriaszow jest anonimowy w USA, a nawet gdyby liczyli na rosyjskich imigrantów, to do Texasu oni raczej nie docierają tylko zatrzymują się głównie na wschodnim wybrzeżu. Wiadomo też jak jest z Kubańcami, Texas to nie Floryda. Bez wsparcia i promocji ze strony amerykańskiej telewizji to nie wygląda to zbyt dobrze.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 20-09-2017 12:10:44 
A co ma do tego USA jak to Europa napędza widownie? USA się nie interesuje dlatego, że ostatni ich dobry cruiser skończył się na Cunninghamie, ale co z tego skoro i tak nigdy się tą kategorią nie interesowali i oglądali walki kogutów? ;) Po za tym USA jest dobre finansowo jedynie ze względu na ilość ludzi w kraju, a i tak co jeden stan to inny obyczaj. Ja nie wierzę, że kowboj na pastwisku ma czas oglądać walkę bokserską. W wadze cruiser będzie rządzić Europa i niedługo również już ciężką i to na bardzo długo. Jedyny godny reprezentant Ameryki to Wilder i jeszcze Ortiz z Kuby. USA nie zapewni kasy dlatego, że to USA. USA podbija stawki i w tym są dobrzy. Jeszcze dodam, że ten turniej może spotkać się ze sceptycznymi opiniami, ale zaznaczam, że jest to coś nowego i wiadomo, że pierwsze turnieje będą takie jakie są. Dali nam kibicom top z którego wyłoni się Król. Jeśli do następnej serii takich turniejów zrobią wagę ciężką i półciężką to ludzie znowu będą mówić, że "wracają złote czasy". Aczkolwiek lepszym rozwiązaniem będzie zamiast półciężkiej jakąś niższą kategorie Crawfordy, Thurmany, Alvarezy itp. Półciężka za rok albo dwa będzie miała kryzys Kovaliov przegrał z Wardem, Ward pójdzie w góre, Hopkins odszedł, Joe Smith leczy kontuzje, Stevenson stary, Fonfara w górę, Campillo stary, Clevery emerytura itp itd.
 Autor komentarza: zombi
Data: 20-09-2017 12:42:10 
Jestem mocno rozczarowany, gdyż liczyłem na jakiegoś ciekawego przeciwnika, który będzie mógł się postawić główce. A tu taki ogór :( No i nie rozumiem tłumaczeń wasyla Inne pary rezerwowe wyglądają o wiele lepiej.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 20-09-2017 12:58:42 
"Czego się spodziewaliście? Że organizatorzy będą dużo inwestować w walki rezerwowych? To nie jest walka turniejowa, tylko rezerwowa. I tak kosztuje organizatora grubo ponad 120 tysięcy dolarów"

Mam nadzieję, że z tych 120 tysięcy, 110 tys. jest dla Głowackiego, 5 tys. dla buma i 5 tys. na inne koszty.

Na gali Usyk-Huck w Berlinie przeciwnikiem rezerwowego Noela Gevora był ściągnięty aż z USA Isiah Thomas, bokser szerokiego zaplecza CW mający w bilansie walki z Shimmellem, Gassijewem i Hunterem. Tymczasem Główka dostał nikomu nie znanego leszcza, którego wstyd byłoby nie znokautować do 3 rundy.
 Autor komentarza: zombi
Data: 20-09-2017 13:10:18 
"Mam nadzieję, że z tych 120 tysięcy, 110 tys. jest dla Głowackiego, 5 tys. dla buma i 5 tys. na inne koszty".

Heheh dobre :) trzeba główkę o to zapytać. Ale jak znam życie proporcje mogły mu być przedstawione "delikatnie" inaczej.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 20-09-2017 13:15:11 
Autor komentarza: ErnestoData: 20-09-2017 12:10:44
A co ma do tego USA jak to Europa napędza widownie?

*
*
*

Może to, że połowa walk odbędzie się na terenie Stanów?
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 20-09-2017 13:21:50 
Z tego co ja się orientuję rezerwowy zawodnik ma dostać jakoś 60 tysięcy dolarów. Taka wiadomość kiedyś się pojawiła. A co do turnieju idea fajna, ale od początku śmierdziało to niewypałem finansowym. Taka kasa w kategorii, która jest tak niszowa?
 Autor komentarza: zombi
Data: 20-09-2017 13:26:17 
nietrzeźwy, ja bym tak nie dramatyzował. Np. gala z udziałem Sasijewa i Włodara w dobrym miejscu. Do Prudentiual w Newark, jak się nie mylę, powinno przyjść sporo Polonii (walczy też Master), jak i Rosjan. Być może organizatorzy mają na celu wypromowanie tej kategorii i przyszłego jej króla (w moje ocenie Usyka) właśsnie na ternie USA? Może on po tym turnieju ma przejść do ciężkiej? Mże liczą też na Gasijewa, czy Kudriaszowa, to duże chłopaki i pewiw z trudem robią limit cw. To mogłoby mieć jakiś sens.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 20-09-2017 15:01:32 
zombi nie czepiam się Daiblo walczy z Gassijevem nie Sasijewem ale wiadomo o kogo chodzi

Wiadomo że najlepiej w jakby zawalczyli U Ruskich w Moskwie , Kazaniu czy u nas
Warszawie , Poznaniu , Krakowie i tak dale i tak dalej ale na to szans nie było!!


To że walka będzie w Newark gdzie swoją walki toczył Adamek to nie jest jakieś faktycznie złe miejsce akurat dla Polaka bo tam mieszka Polonia od Nowego Jorku do Newar jest to jakoś około 4o km wiec jest możliwość że przyjedzie troszkę rodaków , rusków wiadomo że jest troche w USA a w okolicach Nowe Jorku pewnie też. wiec jest szansa że troche wiary będzie na walce

Co do walki mimo że Diablo rodak nawet solidnie przygotowany Diablo pewnie nie polegnie w 1 czy 2 rundzie myśle że nie da rady i przegra z tym dzikiem bardzo silnym wysokim jak na Cruser Ruskiem
 Autor komentarza: TRM
Data: 20-09-2017 17:00:26 
Vitalij71

Newark jak i całe New Jersey to większe skupisko poloni niż NY ;) tam o kibiców nie ma co się martwić (chyba że promocja będzie tragiczna). w tej wali walczył wiele razy Adamek, w tej hali Główka pokonał Hucka
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 20-09-2017 21:24:19 
Trm Wiem o tym ale w samym Nowy Jorku na Broklynie też Polaków nie brakuję a i jakaś grupa wieksza ruska w Nowym Jorku jest napewno
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.