IGOR JAKUBOWSKI - BOKS OLIMPIJSKI, CZY ZAWODOWY?

Igor Jakubowski (-91kg) z marszu po długiej rehabilitacji wystąpił na Mistrzostwach Europy, ale nie udało mu się obronić srebrnego medalu z 2015 roku. Potem pojawiły się informacje o możliwym podpisaniu kontraktu zawodowego przez naszego olimpijczyka z Rio. A jak naprawdę wygląda sytuacja Igora? Jakie ma plany na najbliższe miesiące? Zapraszamy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 19-09-2017 20:26:17 
Chłopak ma równo pod kopułą, silny cios, timing. Dorzucić więcej ciosów po dole i będzie git. Wydaje mi się, że patrząc na dzisiejsze czasy, to jeżeli chce przejść na pro, to dobrze by było jakby zrzucał do półciężkiej. Teraz w cruiser to konie po 190, naturalni ciężcy zbijający do cruiser, a on wzrostowo (184-185 cm) będzie odstawał. Nie piszcie, że to niemożliwe, bo Beterbiev też walczył w 91 kg, a na zawodowstwie walczy w LHW, i zabija rozmiarami i ciosem. Tylko by musiał zrzucać z głową-dietetyk i trener od przygotowania fizycznego, a nie dwie bluzy, kaftan i bieganie 1000 km.

Ma srebro ME, mistrzostwo UE, był uczestnikiem igrzysk i mistrzostw świata, standardowej-gównianiej oferty raczej nie powinien dostać. Jeżeli chce walczyć w cruiser, to dobrze by było jakby związał się z Knockout promotions. Jeżeli jednak wybierze LHW, to bardziej niech stara się uderzać w zagranicę. Może Sauerland, może jakieś USA. Do Anglii nie ma co się wybierać, bo tam jeszcze nie ma takiej świadomości Polonii, by przychodzili tłumnie na walki Polaków, a co za tym idzie, by dostawał dużo walk, a byłoby ryzyko, że by skończył jako journeyman dla lokalsów.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 19-09-2017 20:29:13 
I niech robi jakieś ćwiczenia na dynamikę, coś z piłeczkami etc. Bo jeszcze za bardzo się napakuje mięśniami i się usztywni. Sportowcy na rekonwalescencji często popełniają ten błąd
 Autor komentarza: LORZAmasonska
Data: 19-09-2017 20:44:18 
Myślałem na początku , że to Kelly Pavlik. Heheh
 Autor komentarza: NakMuay
Data: 19-09-2017 21:59:44 
Na amatorstwie zawodnicy walcza zawsze w troche wyzszych, "naturalnych" wagach, poniewaz na turniejach walcza co drugi dzien i gdyby za kazdym razem musieliby robic wage, byloby to samobojstwo.
 Autor komentarza: zombi
Data: 19-09-2017 22:13:28 
W mojej ocenie nie ma stylu i predyspozycji pod pro, niestety.
 Autor komentarza: Salomoni
Data: 19-09-2017 22:27:26 
@szansepromotions

Dobrze prawisz, ale u naszych bokserów (zwłaszcza wyższych wag) jest często tak, że jak im z życzliwości sugerujesz zejście niżej, to odbierają taką radę jako dyshonor. No i gadka, że się nie da, że taki kościec, że dobrze się czuje z tą wagą, że wywracał na sparingach większych... Albo zero komentarza, za to przez najbliższe miesiące gość kilogramami żre gainery z kosmicznym białkiem i nie wychodzi z siłowni, żeby pokazać, jak bardzo się myliłeś. A potem przychodzi zderzenie z naturalnie większym (niekoniecznie lepszym) i wielkie zaskoczenie.
Dobry krok (mam nadzieję) zrobił Sulęcki, więc na krajowym podwórku też można, jak widać, ale już Proksa nawet po sponiewieraniu przez Gołowkina nie dopuszczał możliwości zbijania.
Z drugiej strony jeśli chodzi o mniejszych cruiserów, to Mormeck i Fragomeni byli pewnie odrobinę niżsi od Jakubowskiego a zaszli wysoko, ale to było jednak kilka-kilkanaście lat temu. Teraz podobnych gabarytów jest Główka, no i dla niego kategoria 91 wydaje się trochę na wyrost, za to 79 oznaczałaby mordęgę. Każdy jest inny. Mam nadzieję, że I.J. na chłodno podejmie właściwą decyzję, ma czas do spokojnych przemyśleń.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 19-09-2017 22:43:50 
Tak, Sulęcki jeszcze niedawno chciał występować w super średniej, bo mówił, że nie może zrobić wagi. Dobrze, że poszedł po rozum do głowy
 Autor komentarza: straightblows
Data: 20-09-2017 11:02:11 
Moim zdaniem, został naruszony nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Nie bez powodu mówią o nim "cykor". Życzę Igorowi jak najlepiej, ale boksując z kelnerami,a tak bedzie...niczego nie osiągnie, oprócz utraty zdrowia. Powodzenia!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.