WBSS: CALLUM SMITH PIERWSZYM PÓŁFINALISTĄ WAGI SUPER ŚREDNIEJ

To była druga walka turnieju World Boxing Super Series, ale pierwsza w limicie kategorii super średniej. Podczas gali w Liverpoolu spotkało się dwóch niepokonanych dotąd zawodników - Erik Skoglund (26-1, 12 KO) oraz miejscowy bohater i jeden z głównych faworytów do końcowego sukcesu, Callum Smith (23-0, 17 KO).

Większy i silniejszy Anglik bił ciekawymi seriami w półdystansie, lecz miał kłopoty z przedarciem się przez szybki i konsekwentnie bity lewy prosty dobrze wyszkolonego Szweda. Duży wpływ na końcowy werdykt miał nokdaun, jaki w jedenastej rundzie Smith zafundował swojemu rywalowi.

Po ostatnim gongu wszyscy sędziowie opowiedzieli się za reprezentantem gospodarzy, punktując jego wygraną 116:112, 117:111 i 117:110. Tym samym Smith jako pierwszy w limicie 76,2 kilograma awansował do półfinału WBSS.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Turuu7
Data: 17-09-2017 03:23:34 
Dobrze sie zaprezentowal Skoglund, duzo osob mowi ze Smith faworytem turnieju ale niewiem troche sie z nim meczyl. Bardzo fajne zachowanie obydwu piesciarzy w trakcie jak i po pojedynku. Tak powinien wygladac boks
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 17-09-2017 09:15:10 
Skoglund zawalczył ze Smithem bardzo rozsądnie. Walka podobała mi się, a Smith był momentami bezradny. Ja nie uważam Smitha za faworyta tego turnieju i myślę, że jest nim raczej Eubank, ale myślę, że turniej będzie na tyle wyrównany, że wskazanie wyraźnego faworyta jest tu raczej trudne.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.