OBÓZ PARKERA WŚCIEKŁY PO WYBORZE SĘDZIEGO NA WALKĘ Z FURYM

Sztab Josepha Parkera (23-0, 18 KO) nie kryje złości z powodu decyzji brytyjskiej komisji bokserskiej, która na sędziego ringowego pojedynku pomiędzy Nowozelandczykiem a Hughie Furym (20-0, 10 KO) wyznaczyła Terry'ego O'Connora.

O'Connor prowadził dwie ostatnie walki Fury'ego, stąd posądzenia ze strony nowozelandzkiego zespołu o gospodarski wybór komisji.

- Jesteśmy zbulwersowani. Kilkakrotnie apelowaliśmy do komisji, by poszła po rozum do głowy, ale bez skutku - powiedział David Higgins, menedżer Parkera.

Dodał, że odrzucony został też formalny wniosek federacji WBO, która zażądała od komisji, aby przestrzegała jej reguł i przydzieliła do pojedynku mistrzowskiego neutralnych sędziów. Jak twierdzi impresario obrońcy tytuły, Fury spróbuje wykorzystać fakt, że ringowym będzie jego rodak.

- Cały świat wie, że Fury będzie uciekać przed Parkerem, klinczować, uderzać łokciem i głową, mówiąc krótko, zrobi wszystko, co będzie mógł, żeby ukraść wynik - skomentował.

Zły jest także Bob Arum, jeden z promotorów Nowozelandczyka, który powiedział, że Anglicy złamali ustalenia kontraktowe. - Czegoś takiego nie można tolerować. Powinno to stanowić ostrzeżenie dla bokserów i promotorów z całego świata, aby omijać Wielką Brytanię szerokim łukiem - oznajmił.

Walka Parker-Fury odbędzie się 23 września w Manchesterze. Parker położy na szali pas WBO w kategorii ciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 14-09-2017 11:15:52 
Parker na punkty tej walki nie wygra..Musi iść po nokaut..
 Autor komentarza: CELko
Data: 14-09-2017 11:29:02 
Parker-a trafiał bez problemu Nascimento. Przereklamowany zawodnik z darmowym pasem.
 Autor komentarza: showtime123
Data: 14-09-2017 11:31:48 
Jeśli wygra Parker to przez nokaut, a Fury na punkty.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 14-09-2017 12:18:14 
A jak Parker wygral z Dymitrenko przez faul, gdzie powinien byc zdyskwalifikowany to wtedy nie byl zbulwersowany.
Zalosny jest ten bum.
Jedynym mistrzem jest Joshua, pozostali dwaj to klauny.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 14-09-2017 12:58:17 
Ta walka jest o tyle ciekawa, że zobaczymy w jakim miejscu jest młody Fury. Na razie nie miał możliwości pokazania się, nie mówiąc o przetestowaniu. Parker było nie było jakiś tam poziom reprezentuje i tanio skóry nie sprzeda. Na tą chwilę nie spodziewam się aby ta walka zakończyła się nokautem.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 14-09-2017 14:21:38 
Jeżeli Parker nie znokautuje tego buma to będzie śmiech.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 14-09-2017 14:47:57 
Trzymam kciuki za Parkera. Młody Fury może i technicznie jest dobry ale to słaby fizycznie waciany zawodnik. Jeśli Joseph nie będzie w stanie go przycisnąć na tyle by te jego tańce nie pomogły i by wyszło to samo co wyszło z Kassim to straci pas. Na punkty tego nie wygra bo zapewne więcej ciosów w dystansie ulokuje młodszy z Furych. Pytanie tylko czy moc i siła zrobią różnicę czy Hughie ma problemy za sobą i napór wytrzyma/powstrzyma.

Hughie to nie Tyson. Szalony kuzyn ma i siłę na dobrym poziomie i przede wszystkim kosmiczne warunki którymi bije na starcie na głowę 95% pięściarzy. Hughie owszem jest wysoki ale po pierwsze nie aż tak, a po drugie jest przy tym cholernie wątły.
Poza tym to bardzo bym nie chciał żeby jakikolwiek mistrzowski pas w tym momencie trafił pod skrzydła tych lawirantów (cyganów). Parkera raczej o unikanie wyzwań nie ma co podejrzewać natomiast Hughie Fury... Mogło by być różnie szczególnie że facet ostatnio przyznał bez bicia że boi się walki z Whytem (w sumie nie on a wujek-trener)...

No i jest jeszcze jedna kwestia której ja za cholerę nie rozumiem. Wobec obu Furych toczy się śledztwo odnośnie domniemanego stosowania dopingu. Jeden nie może wrócić bo nie dostaje zgody i licencji a drugi walczy o pas mistrzowski... Gdzie tu logika postępowania komisji? Co jeśliby np uznali że Hughie jest winny? Straci pas? A co z Parkerem?
Dopuszczają do walki gościa który być może powinien odbywać karę zawieszenia (gdyby normalnie się to potoczyło już dawno było by po sprawie ale jak się zataja takie sprawy to później wychodzą takie szopki) za stosowanie dopingu. I to do walki mistrzowskiej jednocześnie blokując karierę jego kuzyna który ma podobne zarzuty.
Ja tego nie ogarniam.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 14-09-2017 15:47:44 
Mnie młody Fury nie przekonuje.
Słaba dynamika jakiś taki średni.
Parker jest poziom wyżej.

Gdyby Izu poprawił kondycję to może wychodzić do obu.
Kownacki po poprawieniu błędów miałby szansę z młodym Furym.
 Autor komentarza: Mgrinz
Data: 14-09-2017 19:58:12 
Parker to cienias i bokserski prymityw, a juz podniecanie sie jego wygranymi nad Takamem czy Ruiz to chyba jakis zart. Obaj Ci rywale ze swoja waga przy swoim wzroscie mogliby smialo zostac wykluczeni przez lekarzy jako niezdolni do walki inwalidzi. Obaj przy wzroscie ok 185 cm ważą po 120 i wiecej kg, ludzie o czym my mowimy. Owszem, sa silni fizycznie, ale to zwykle grube warchlaki do obicia do zera przez kazdego z czolowki. Parker nawet na ich tle nie blyszczal praca nog, sila ciosu czy chocby technika. Tragedia- ten gosc z atleta jak mlody Fury nie ma czego szukac, o jakim nokaucie wy mowicie? Przeciez jego ciosy splywaly jak po kaczce po obu tych ww.
Ludzie, dajta spokoj, frajer dostanie do zera
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 14-09-2017 22:27:46 
Mnie póki co Parker nie przekonuję owszem jest młody pokonał ale nieznacznie Takama i Ruiza może się poprawi okaże się gdyby Fury nie zwakował pasa nie miał by tytułu mistrzowskiego i tyle
Młody fury to zgadaka okaże co jest wart bo Parker żaden wirtuoz ale uderzyć potrafi i ma większe doświadczenie , faktycznie jak walka na punkty to nie wykluczam ze wygra Młody Fury.

ta sobie Myśle ze jeszcze nie tak dawno rżadzili kliczki teraz jest jeden Mistrz godzien tytułu jak Joshua o reszcie jak myśle to słabo mi się robi jak np Wilder krzykacz aczy Parker najsłabszy z mistrzów i tyle
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.