MMŚK: MEDALISTKA OLIMPIJSKA NIE ZAWIODŁA

Gliwice w najbliższych dniach będą bezsprzecznie stolicą kobiecego boksu. W ringu przy ul. Jasnej 31 pojawia się wiele znakomitości pięściarstwa na czele m.in. z brązową medalistką olimpijską z Rio de Janeiro, pogromczynią sławnej Katie Taylor, Mirą Potkonen. Nie brakuje oczywiście polskich kadr z medalistkami chociażby mistrzostw świata, a my z nadziejami czekamy na medalowe szanse. Prezentujemy wyniki pojedynków wtorkowych, gdzie nie brakowało technicznych potyczek, mocnych ciosów i ringowych wojen.

Z pewnością miano walki dnia zapisać możemy Rumunki Claudii Nechity i Szkotki Stephanie Kernachen. W konfrontacji cios za cios, lepsza okazała się ta pierwsza, triumfując jednogłośną decyzją sędziów. Olimpijka z Rio, Kazaszka Żaina Shekerbekova w niepodlegającym dyskusji stylu odprawiła jednogłośną decyzją Węgierkę Krisztinę Beri.

Po biało-czerwonej stronie wśród seniorek triumfowała m.in. Milena Zglenicka, Kinga Szlachcic, Anna Góralska czy niezawodna Sandra Kruk.  

Wspomniana wcześniej Potkonen raz jeszcze potwierdziła swoją klasę i na początek zmagań podczas MMŚK wypunktowała 3:2 Janę Aleksiejewną z Azerbejdżanu. 

Retransmisja walk eliminacyjnych seniorek:

Zapis relacji walk kadetek i juniorek:

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.