RING TELEGRAM: 4 WRZEŚNIA 2017

Sporo dzieje się w świecie boksu, ale nie o wszystkim jesteśmy w stanie napisać szerzej. Zapraszamy Was więc do naszego cyklicznego Ring Telegramu!

Tyron Zeuge (21-0-1, 11 KO) i Isaac Ekpo (31-3, 24 KO) spotkają się w listopadzie po raz drugi. Nigeryjczyk przegrał z mistrzem techniczną decyzją po pięciu rundach w pierwszym starciu, ale pozostał obowiązkowym pretendentem do pasa WBA Regular wagi super średniej.

Terence Crawford (32-0, 23 KO) niespełna dwa tygodnie po unifikacji wszystkich pasów kategorii junior półśredniej zdążył już oddać ten w wersji IBF i już rozmyśla o kolejnych ruchach. Czy to oznacza zmianę limitu? Na to wygląda. - "Potrzebuję wyzwań. Kolejnym krokiem waga półśrednia" - napisał na jednym z portali społecznościowych.

Teoretycznie Adonis Stevenson (29-1, 24 KO) - mistrz WBC wagi półciężkiej, powinien zmierzyć się z Eleiderem Alvarezem, zaś Badou Jack (22-1-2, 13 KO) - mistrz "regularny" WBA, z Dimitrijem Biwolem. Obaj jednak zamiast o obowiązkowym obronach więcej mówią o bezpośredniej konfrontacji. - Jeśli on tylko nie planuje trylogii z Fonfarą, mogę jechać do niego do Kanady - zapowiada Jack. - Wyzywa mnie do walki, a ja jestem na nią gotowy. Zróbmy więc to - ripostuje Stevenson.

Radivoje Kalajdzić (22-1, 15 KO) pozostaje od roku nieaktywny. Niestety może się to nawet skończyć zawieszeniem rękawic na kołku. Wszystko przez problemy z ręką. Bośniak przeszedł już jedną operację i miał wrócić we wrześniu. Zamiast tego czeka go drugi zabieg, bo póki co nie ma odpowiedniego przepływu krwi. - Jeśli nie uda się ta operacja, moja kariera może się skończyć - przyznaje Kalajdzić.

Po walce Mayweather vs McGregor wywiązała się dyskusja o innych możliwych walkach o podobnym charakterze. Anglicy dyskutują na przykład o możliwości spotkania Tony'ego Bellew (29-2-1, 19 KO) z kolejnym mistrzem organizacji UFC, Michaelem Bispingiem. - Gdybyśmy się spotkali w ringu na zasadach boksu, wszystko potrwałoby tak naprawdę tyle, ile tylko bym chciał. Mógłbym to skończyć w każdym momencie. Zawstydziłbym tylko niepotrzebnie Bispinga. Większy sens miałoby nasze spotkanie w klatce - stwierdził Bellew, były mistrz świata kategorii cruiser, obecnie liczący się gracz wagi ciężkiej.

A skoro już jesteśmy w krainie olbrzymów... Przypomniał o sobie dawny challenger do pasa WBC - Kevin Johnson (31-8-1, 15 KO). Obchodzący za kilka dni 38. urodziny Amerykanin zastopował w drugiej rundzie słabiutkiego Engina Solmaza (7-41-3, 5 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Taksowkarz
Data: 04-09-2017 18:21:06 
Bellew to śmieszny zawodnik.

Po tym jak ubił jednonogiego Haye'a myślał, że świat jest jego i będzie miał mega walki.
"Rewanż z Haye? W życiu" Jemu to nie potrzebne, bo świat stoi przed nim otworem.

Rzeczywistość sprowadziła go na ziemię. Burkał Do Joshuy, do Wildera i wielu innych a koniec końców skończy się na rewanżu z Haye'm, jeśli ten będzie w stanie walczyć.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 04-09-2017 19:30:11 
Bellew swoje zarobił teraz może skoncentrować się na występach cyrkowych np z Bispingiem.
Myślałem kogo by tu wytypować dla naszego Adasia i tu znikąd pojawia się Kingpin Johnson.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 04-09-2017 22:55:49 
"Bellew to śmieszny zawodnik"

Śmieszny a mistrzem był i ciągle wygrywa choć ludzie raz za razem go skreślają.
Myślę też że Davidowi rewanż gdyby miał choć trochę ambicji byłby bardzo potrzebny bo ostatecznie to on oszukał kibiców i dał dupy za wypłatę w funtach- zwyczajnie się sprzedał.
 Autor komentarza: Taksowkarz
Data: 05-09-2017 01:00:45 
Bellew jest śmieszny, bo chyba tylko do Adama Małysza nie pisał z prośbą o walkę.
Fakt, że gówno z tego wyszło to pokazuje tylko jego wartość medialną.
 Autor komentarza: tomekzzar
Data: 05-09-2017 08:08:09 
.....Jeśli on tylko nie planuje trylogii z Fonfarą....to pokazuje jakim mistrzem jest Adonis Stevenson
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.