WATAMANIUK: NIE LEKCEWAŻYMY HUCKA - BASHIR: UCZYŁEM TEŻ WATAMANIUKA

James Ali Bashir nie jest już trenerem Aleksandra Usyka (12-0, 10 KO). Jego miejsce zajął Siergiej Watamaniuk, choć tak naprawdę to on i Anatolij Łomaczenko mieli chyba więcej do powiedzenia niż Bashir, który był bardziej motywatorem, gwiazdą w narożniku, niż realnym trenerem. Czy coś może więc się zmienić w boksie Ukraińca?

Usyk już w najbliższą sobotę w Berlinie spotka się z Marco Huckiem (40-4-1, 27 KO). Będzie to dla niego nie tylko trzecia obrona tytułu mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji WBO, ale również pierwsza walka w ramach turnieju World Boxing Super Series. To faza ćwierćfinałowa WBSS.

- Watamaniuk to młody trener ze swoim zdaniem, ale gdy ja byłem trenerem Aleksandra, robiliśmy to po mojemu. Nauczałem również jego. To emocjonalny chłopak, który lubi ofensywny boks, spodziewam się więc, że będzie chciał, żeby Usyk był bardziej agresywny - powiedział Bashir.

- To będzie interesująca walka dla kibiców. Wszyscy wiemy przecież, że Huck nigdy się nie poddaje i zawsze boksuje do przodu. Nie ma mowy o tym, byśmy mogli go zlekceważyć. Tu nie ma faworytów, bo w tym limicie jeden cios może wszystko zmienić. Nie znaczy to jednak, że nie wierzymy w końcowy sukces. Sasza chce zunifikować całą kategorię i mieć w posiadaniu wszystkie cztery pasy. Na końcu turnieju jeden facet będzie miał wszystko i chcemy być właśnie tym facetem. Aleksander jest niezwykle inteligentnym pięściarzem i doskonale wie, co powinien robić w tym pojedynku. Trenuje więc ciężko, słucha wszystkich wskazówek i cały czas się rozwija. Z walki na walkę jest lepszym zawodnikiem - dodał sam Watamaniuk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 03-09-2017 18:36:19 
Nasza ukochana dyscyplina jest tak ekscytująca dlatego, że mimo wyraźnego faworyta tej walki (Usyk) spodziewam się kapitalnej uczty i może sensacji... Mam przynajmniej taką nadzieję :)
 Autor komentarza: Polakos
Data: 03-09-2017 19:11:48 
Huck to Huck, nie powinno się go skreślać.
 Autor komentarza: ArturSzklankaSzpilka
Data: 03-09-2017 19:30:46 
Nie lubię Bośniaków chyba jeszcze bardziej niż Ukraińców, więc kibicuje Usykowi. Możliwe że uda mu się wygrać super six, ale jak chce być legendą to musi iść do HW a tam pasa raczej nie zwojuje. W wyższych kategoriach leworęczność nie jest atutem, bo może prawy prosty nie dochodzi zbyt często, ale jak wejdzie to pod takim kontem że trzeba co nie których na noszach znosić ;)
 Autor komentarza: cut
Data: 03-09-2017 21:09:38 
Bosniacy i Ukraincy pewnie nad tym faktem ubolwaja.(ze ich nie lubisz, a jednych bardziej od innych)
 Autor komentarza: skud
Data: 03-09-2017 21:52:39 
wygrane AJ ,buduja ''ego'' Muslimow w Londynie i nie tylko.Podobnie wygrane Usyka ,moga budowac ''Banderowcow'' tak,ze kibicuje Huckowi i Pulewowi,tym bardziej ze nie sa faworytami.
 Autor komentarza: Squirt
Data: 03-09-2017 23:13:07 
Znam osobiście kilku ukraińców i dziwna to nacja - nie przepadam za nimi.
Oczywiście ten cały Usyk ma tu wierną rzeszę psycho-fanów na orgu, do których ja na szczęście nie należę.
Huka też nie lubię i nie jest faworytem ale z dwojga złego liczę na jajkiś Luki PuunCZCZ od Marko :)
 Autor komentarza: marcinm
Data: 03-09-2017 23:48:59 
Faworyt jest jeden. Huck chyba jest już za bardzo porozbijany, a nawet jakby nie był to styl robi walkę i on z tymi drewnianymi nogami i atakiem na hurra bedzie zbierał okrutnie od wiekszęgo, bardziej lotnego, młodszego i głodnego ukraińca. wygrana Hucka bylaby chyba wieksza niespodzianka niż zwycięstwo diabła nad gasiewem. Nie zdziwilby mnie przebieg walki gdzie Usyk wrecz deklasuje farbowanego niemca przez 8-9 rund i Marko nie wychodzi do kolejnej odslony, po czym albo konczy kariere albo odcina kupony/liczy na kolejny title shot
 Autor komentarza: RK2
Data: 03-09-2017 23:48:59 
wypowiedzi bokserów/trenerów cytowane na tej stronie dzielą się na "gładkie", poprawne , standardowe i normalne/ciekawe. Bashir mówi normalnie - zdradza trochę kuchnię stajni Ukraińca, mówi mniej więcej co myśli i nie klepie standardu - nowy trener powiela schemat wypowiedzi , który moglibyśmy znaleźć w przynajmniej 100 podobnych sytuacjach , które mięliśmy okazję czytać na tej stronie.

co do walki - przed chwilą przyjechali do mnie znajomy Polak z Ukraińcem - śpią, jutro pojadą. Całkowitą dziecinadą jest wypisywanie jako komentarz do walki bokserskiej zdania - jaką nację lubię a jakiej nie lubię - to pojedynek 2 ludzi i tyle. oczywiście wygra (mile widziane KO) Olek - lubię inteligentnych bokserów, a takich wyjątkowo mało.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 04-09-2017 07:51:59 
Usyk to zawodnik kompletny..Świetne nogi, dobry timing, dobra wydolność, dobry cios, obrona i myslenie w ringu..Do tego warunki fizyczne..Usyk jak dla mnie jest faworytem w tym turnieju ale obsada jest mocna i nawet walka z Huckiem nie bedzie spacerkiem..
 Autor komentarza: selik
Data: 04-09-2017 08:48:56 
Co do Usyka, przekonue, ze mozna byc facetem z zasadami i charakterem i nie potrzebuje do tego robic nikomu bobasa .... Inna sprawa to Bashir. Zawsze ma cos do powiedzenia i wszedzie probuje sie podpiac. Sukcesy Usyka - to jego zasluga a teraz gdy nie ma juz go w skladzie ekipy Ukrainca okazuje sie, ze Watamaniuka on "nauczal rowiez" - pokretny typ.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-09-2017 09:03:55 
Usyk zacznie jak Głowacki - ciosami na korpus.
Jak Usyk rzuci się do ataku to Usyk zrobi go na wstecznym i nogach.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 04-09-2017 09:26:35 
Z takich ciołków walczących bez głowy jak Huck, to Usyk kręci bekę i na konferencjach i potem w ringu. Śliski inteligentny bokser vs fizol idący do przodu. IMO w końcówce Huckowi odechce się walki.
 Autor komentarza: TRM
Data: 04-09-2017 12:40:18 
ludzie przecież Huck jest stylowo skrojony pod Usyka. nawet w swoim prime niemiecki bośniak miałby duży problem z ukraińcem i nie byłby faworytem. a teraz po cięzkich wojnach, wpierdolach od główki i briedisa? walka do jednej mordy, wysokie UD lub tko pod koniec walki.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.