CHOCOLATITO I RUNGVISAI ZWAŻENI NA 7 DNI PRZED WALKĄ

Mistrz WBC w wadze super muszej Srisaket Sor Rungvisai (43-4-1, 39 KO) i Roman Gonzalez (46-1, 38 KO) zostali zważeni na siedem dni przed walką rewanżową, która 9 września odbędzie się w Carson w Kalifornii.

Trenujący w Tajlandii Rungvisai zanotował 119 funtów, zaś przygotowujący się w Japonii Gonzalez 119,8 funta. Zgodnie z przepisami WBC zawodnicy nie mogli ważyć więcej niż 121 funtów.

Limit kategorii super muszej wynosi 115 funtów.

W Carson Gonzalez spróbuje się zrewanżować  Rungvisaiemu za porażkę poniesioną w marcu w Nowym Jorku. Werdykt sędziów w tym pojedynku wzbudził spore kontrowersje, dlatego zarządzono natychmiastowy rewanż.

Na gali w Kalifornii dojdzie też do dwóch innych ciekawych walk w dywizji super muszej. W eliminatorze WBC rękawice skrzyżują Juan Francisco Estrada (35-2, 25 KO) i Carlos Cuadras (36-1-1, 27 KO). Na kontrolnym ważeniu pięściarze ci zanotowali odpowiednio 121 funtów i 119,9 funta.

W innym pojedynku Nayoa Inoue (13-0, 11 KO) będzie bronić pasa WBO w konfrontacji z Antonio Nievesem (17-1-2, 9 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 03-09-2017 11:40:38 
Gwoli ścisłości, Srisaket Sor Rungvisai to Wisaksil Wangek. To drugie to jego prawdziwe nazwisko. Ktoś niezorientowany może się rąbnąć..
 Autor komentarza: NakMuay
Data: 03-09-2017 12:11:58 
A Buakaw Banchamek to Sombat Banchamek...

Po raz kolejny: kazdy tajski zawodnik ma tzw. "fight name" a Sor Rungvisai to nazwa gymu, ktorego reprezentuje. Niektorzy zawodnicy nosza nawet nazwe sponsora, np. "Medgoen 3k Battery"! Wiekszosc kibicow i ludzie z tv w Tajlandii pewnie nawet nie wie kto to jest "Wisaksil Wangek", wszyscy znaja go jedynie jako "Srisaket Sor Rungvisai" lub tylko "Srisaket" co zreszta jest nazwa prowincji, z ktorej pochodzi. Podczas pierwszej walki Gonzalez vs. Srisaket bylem akurat u znajomych na pogrzebie w prowincji Srisaket, gdzie ogladalem walke. Wiec tytul powinien byc "Chocolatito i Srisaket zwazeni..."!

A tak zreszta: nazwiska sie w Tajlandii w codzienym zyciu praktycznie w ogole nie uzywa i istnieja dopiero od mniej wiecej 100 lat, ludzie nawet czesto nie znaja nazwisk kolegow lub znajomych. Na szefa firmy sie mowi np. "Khun Andrzej" zamiast "Khun Wasilewski" (khun = pan/pani). Zeby bylo jeszcze bardzie skomplikowane, prawie kazdy ma przezwisko, ktore sie w rodzinach i wsrod kolegow i znajomych uzywa:

Imie i nazwisko: Wisaksil Wangek
Przezwisko: Tum
Fight name & nazwa gymu: Srisaket Sor Rungvisai
 Autor komentarza: BOXER
Data: 03-09-2017 13:32:19 
Szkoda ze rekord został splamiony przez sędziów bo zbliżał się do rekordu Floyda
 Autor komentarza: pasozyd
Data: 03-09-2017 15:44:16 
BOXER

I tak wszyscy co sie interesuja tym sportem wiedza ze Roman Gonzalez wygrał ostatnia walke.
Tak samo jak wiedza ze Floyd przegrał pierwsza walke z Castilio.
I jesli ktos z tej dwójki moze pobic rekord Marciano to tylko Roman Gonzalez
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.