KAMIL ŁASZCZYK WYZNACZONY DO WALKI O PAS UNII EUROPEJSKIEJ

Wczoraj informowaliśmy Was o szykowanym wstępnie na październik powrocie Kamila Łaszczyka (23-0, 8 KO). Najlepszy polski pięściarz niższych kategorii został wyznaczony przez EBU do walki o wakujący tytuł mistrza Unii Europejskiej w wadze piórkowej.

Wrocławianin przebywa obecnie w Zakopanem, gdzie pod okiem Fiodora Łapina wraca powoli do formy. Oczywiście nie trenuje jeszcze na pełnych obrotach, ale być może uda mu się wrócić podczas gali organizowanej 7 października w Białymstoku.

Ewentualnym rywalem Łaszczyka w walce o pas EU ma być Węgier Robert Laki (14-1-1, 8 KO). Obie strony mają czas do 6 września, by dojść do porozumienia w prywatnych negocjacjach. Jeśli ta sztuka się nie uda, wówczas zostanie przeprowadzony przetarg na organizację tego pojedynku. Oczywiście jeśli Kamil i Robert będą w ogóle zainteresowani takim kierunkiem kariery...

Łaszczyk po raz ostatni wystąpił pod koniec października ubiegłego roku, kiedy pokonał wysoko na punkty Piotra Gudela. Ostatnio zmagał się z kontuzją achillesa i długą rehabilitacją.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 31-08-2017 13:21:51 
Dobra okazja do powrotu.
Przy takiej konkurencji w tej wadze możliwość zdobycia pasa to dużo. Nawet takiego...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.