TERENCE CRAWFORD ZNOKAUTOWAŁ INDONGO I ZUNIFIKOWAŁ CZTERY PASY!

To miała być twarda i zażarta walka dwóch wielkich, niepokonanych mistrzów, tymczasem skończyło się na krótkiej egzekucji. Terence Crawford (32-0, 23 KO), który wniósł do ringu pasy WBO i WBC, przerwał piękny sen championa IBF i WBA Juliusa Indongo (22-1, 11 KO), zadając mu pierwszą porażkę w karierze.

TERAZ PACQUIAO LUB HORN? >>>

Amerykanin rozpoczął potyczkę z normalnej pozycji, ale już po chwili zmienił ją na mańkuta. Namibijczyk pierwszym ciosem oczywiście nie był w stanie trafić szybkiego jak błyskawica Terence'a, ale gdy wydłużał serię do dwóch-trzech ciosów, niektóre dosłownie o milimetry mijały celu. Faworyt gospodarzy wprawił swoich kibiców w ekstazę w drugiej rundzie, gdy złapał przeciwnika w uniku mocnym lewym krzyżowym i posłał na matę ringu. Indongo powstał na osiem i dotrwał do przerwy, ale w trzecim starciu było już po wszystkim.

CRAWFORD ZRZEKŁ SIĘ PASA IBF >>>

Polujący dotąd przede wszystkim na górę Crawford tym razem w wymianie w półdystansie huknął lewym hakiem pod prawy łokieć w okolice wątroby. Twardy Namibijczyk zgiął się jak scyzoryk w pół i dał wyliczyć do dziesięciu. Tak oto niespełna 30-letni pięściarz z Omaha zunifikował pasy WBC/WBA/WBO/IBF w limicie 63,5 kilograma. Co teraz? Podbił już wagę lekką i junior półśrednią, może więc pora na kolejne przenosiny wzwyż?

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 20-08-2017 05:58:13 
Niesamowity jest Crawford. Dla mnie wynik był jasny już od czasu ogłoszenia tej walki.
 Autor komentarza: t4b4x0
Data: 20-08-2017 06:04:18 
Marzy mi się walka Crawforda z Garcią i dla mnie to byłaby walka 50/50, obydwoje fenomenalni w ringu i z walki na walke pokazują się z coraz to lepszej strony, bardzo lubie Crawforda i jego boks, ale gdyby doszło do takiej walki to kibicowałbym Majkiemu :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 20-08-2017 06:07:08 
Może to zabrzmi zbyt infantylnie, ale Crawford znowu mnie oczarował. Oczekiwania w stosunku do Crawforda miałem duże, ale on i tak wykonuje swoją robotę lepiej niż zakładam. Indongo to żaden technik i wyglądał przy Crawfordzie jak amator, ale trzeba przyznać, że Julius to bardzo niewygodny i niebezpieczny rywal, duży zasięg rąk, leworęczny i wyprowadza ciosy w dziwnych płaszczyznach, trudnych do przewidzenia. Dlatego przed walką zastanawiałem się w jaki sposób Amerykanin ogra tego przeciwnika i Terence Crawford zrobił to po mistrzowsku.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 20-08-2017 06:14:09 
Autor komentarza: t4b4x0

Mi też marzy się walka Crawforda z Garcią i też nie potrafiłbym wskazać faworyta, chociaż jakbym musiał na kogoś postawić to chyba jednak wskazałbym na zwycięstwo Garcii, który jest niesamowicie precyzyjny, ułożony technicznie, z pracą nóg, timingiem, kontrolą pojedynku, wyczuciem dystansu, no ale Crawford to magik, a jego występy jakby przeczą prawom fizyki.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 20-08-2017 07:59:13 
Legendarne starcie. Aż trudno pomyśleć że walka o 4 pasy odbyła się dopiero drugi raz (nie licząc obron). Mam nadzieję, że ustawi to Crawforda marketingowo i dużo się będzie o nim mówić, bo zasługuje na wielkie pieniądze. Z punktu widzenia promotora, to chciałbym dla niego Pacquiao ale do ten z kolei walczy 12 listopada.
Oczywiście pojedynkiem który zawsze będę chciał zobaczyć jest potyczka The Buda z Mikeym Garcią. Takie walki po prostu muszą się odbywać, jeśli: A - boks ma wrócić na swoje miejsce, B - pięściarze chcą myśleć o kokosach jakie zgarnia Maywether czy Pac.
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 20-08-2017 08:01:41 
Co do faworyta, to minimalnie skłaniam się ku Crawfordowi. Umiejętności obydwaj mają wysokie ale jest jeszcze kwestia warunków fizycznych.
 Autor komentarza: HokusPokus
Data: 20-08-2017 09:16:16 
Chwała Indongo za to że nie poddał sie tak powszechnemu teraz w boksie kunktatorstwu i zgodził się na taką walkę. 95% bokserów ( a może bardziej ich promotorów ) jak trzyma pasy to jak diabeł święconej wody unikają dobrowolnych walk z przeciwnikami tej klasy co Crawford. A sama walka? No niestety ale wedle scenariusza: wybitny bokser przeciwko bardzo dobremu.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 20-08-2017 11:42:39 
Nie wiem czy że już teraz można powiedzieć czy ten Croword to jest już nr 1 na świcie p4p
a na pewno w pierwszej 3jce obok Łomanczenki i Garcii

Znakomity Fighter wszystko czyli technika , obrona , cios taimnig
na bardzo wysokim wręcz mistrzowskim poziomem
Walka z Garcią to by była rewelacja oprócz z tym ze on jest mniejszy od Crowforda. wiec czarny faworytem byłby
 Autor komentarza: MicCal
Data: 20-08-2017 12:54:32 
@HokusPokus
"95% bokserów ( a może bardziej ich promotorów ) jak trzyma pasy to jak diabeł święconej wody unikają dobrowolnych walk z przeciwnikami tej klasy co Crawford. A sama walka? No niestety ale wedle scenariusza: wybitny bokser przeciwko bardzo dobremu."

Co racja, to racja. I to właśnie przez coś takiego i politykę poszczególnych federacji walki o wszystkie pasy należą do takiej rzadkości.

Z drugiej strony, Indongo na pewno dobrze na tym wyszedł finansowo, a walcząc z przeciętniakami zarabiałby grosze, bo facet jest zupełnie anonimowy, a może i by je przy ty stracił, bo wirtuoz też z niego żaden. Styl ma rzeczywiście oryginalny, ale te ciosy strasznie obszernie wyprowadzał, niektóre to ciągnął chyba aż z Afryki. Przy tym wzroście i takich długich ciosach zostawiał Crawfordowi masę miejsca na kontrę i ten znakomicie to wykorzystał.
 Autor komentarza: cortexo
Data: 20-08-2017 13:23:54 
mój typ jak zwykle psu w dupę (Crawford po trudnej walce na PTS). Za to gala bardzo ciekawa - od 3:00 do 6:00 obejrzałem wszystkie pojedynki ;))
 Autor komentarza: wasiel
Data: 20-08-2017 14:27:37 
brawo Crawford!
 Autor komentarza: AdRem
Data: 20-08-2017 22:22:43 
No po mistrzowsku to rozegral Crawford. Faktycznie w pelni uzasadnione jest branie go pod uwage w kontekscie rozmowy o #1 p4p. Niesamowita praca nog, szybkosc, precyzja. No i ten timing. Pelna zgoda z przedmowcami ze walka z Garcia to bylaby mega starcie. Niby wydaje mi sie faworytem (tez warunki fizyczne pewnie graly by pewna role) ale na miejscu naroznika Crawforda troche bym sie bal. Starcie napewno byloby arcytrudne dla jednego jak i drugiego. To co? Moze pod koniec roku? :P
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 21-08-2017 11:40:47 
Niesamowite jest to, że na tym poziomie zawodnik praworęczny jest w stanie boksować całą walkę w odwrotnej pozycji i rozgromić rywala w walce o 4 pasy. Aż się prosi o walkę dwóch najlepszych zawodników, Crawforda z Garcią. Ja tutaj mimo wszystko postawiłbym na Crawforda.
Bardzo podobały mi się słowa jednego z komentatorów (po ang.): jak Crawford radzi sobie z leworęcznymi? Staje się jednym z nich. (jakoś tak to leciało).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.