IBF O SYTUACJI JOSHUY: NAJPIERW PULEW, POTEM DOPIERO ORTIZ

Federacja World Boxing Association uznała Luisa Ortiza (27-0, 22 KO) za obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, ale nad mistrzem WBA/IBF - Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO), wisi jeszcze obowiązkowa obrona z ramienia International Boxing Federation z Kubratem Pulewem (25-1, 13 KO). Który z nich pierwszy dostanie swoją szansę?

Na wieść o tym, ludzie z obozu Ortiza natychmiast zaczęli starania, by to on jako pierwszy dostąpił zaszczytu boksowania o tytuł z AJ-em. Ale włodarze IBF dali jasny przekaz - "Teraz musi być Pulew"! Inaczej angielski król nokautu straci pas.

"Wobec odejścia Kliczki, Joshua musi w najbliższej walce zmierzyć się z Pulewem. Negocjacje od razu wystartowały i promotorzy mają czas do 3 września. Jeśli się nie dogadają, wówczas przetarg wyłoni organizatora walki Joshuy z Pulewem" - mówi stanowczo Lindsey Tucker, prezydent IBF.

Być może jednak przetargu nie trzeba będzie robić, bo Eddie Hearn - promotor Joshuy, oraz Kalle Sauerland - opiekun Pulewa, już zaczęli rozmowy i są blisko porozumienia. Wstępnie walka planowana jest na 11 listopada na wielkim stadionie w Cardiff.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: jassin
Data: 04-08-2017 23:29:32 
Przeciez boks to biznes. Niech mi Furmi wytlumaczy jaki sens i prestiz ma federacja ibf-( 3 w prestizu ) w wyznaczaniu ponownie Pulewa na challengera???? Dostal gosc raz po ryju i dostanie ponownie. I to bardziej.... Ortiz przynajmniej gwarantuje ze nie pojdxie spac po 1 minucie walki. Pulew to pizda. Jak kazdy od kokainisty sauerlanda. Gosc najebany koksem co konferencja i ludzie to ignorują.. Wstyd.
 Autor komentarza: Krusher
Data: 04-08-2017 23:33:30 
Myśle, że Joshua się cieszy. Nie ma interesu walczyć z Ortizem. Przeczekają go i tyle będzie ;)
King Kong NIE JEST prawdziwy.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 04-08-2017 23:47:18 
Hearn za mało płaci federacjom za prestiz to chcą zrobić to samo z AJ co z Furym. Jeszcze cykną w niego 10 strzykawek i wpadnie na kreatynie chłopak. W walce o pas zawalczy Wladimir vs Ustinov/Oquendo.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 04-08-2017 23:49:08 
Lindsey? Prawie jak Lindsey Lohan i wszystko jasne. W walce o wakat IBF powwlczą Martin i Leapai.
 Autor komentarza: garson
Data: 05-08-2017 11:30:36 
Lindsey i Dana to męskie imiona w USA ;p
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.