ANDRE WARD ZAINTERESOWANY WALKĄ Z TONYM BELLEW

Zunifikowany mistrz kategorii półciężkiej Andre Ward (32-0, 16 KO) wyraził gotowość do walki w wyższym limicie wagowym z Tonym Bellew (29-2-1, 19 KO). Stawia jednak warunek.

- Szanuję Bellew. Po raz pierwszy spotkaliśmy się na planie filmu "Creed", to fajny gość. Nie byłaby to łatwa walka. On jest większy i czuje się komfortowo w tej wadze. Byłoby to więc wyzwanie, ale ja nigdy wyzwań nie unikałem - mówi 33-letni Amerykanin.

Ward podkreśla, że w stawce pojedynku z Bellew musiałby się znaleźć tytuł mistrza świata. Anglik był w przeszłości czempionem WBC, lecz stracił to trofeum po przejściu do wagi ciężkiej. Ciągle jest jednak tzw. mistrzem emerytowanym, dzięki czemu mógłby z marszu przystąpić do potyczki z obecnym czempionem, gdyby zdecydował się powrócić do niższej kategorii.

- Bellew ma status emerytowanego mistrza i trzeba by tę sprawę wyjaśnić. Bo gdybym miał podjąć takie ryzyko i przejść do wyższej wagi, musiałaby to być walka o mistrzostwo świata. To konieczny warunek. Jeśli uda się wyjaśnić kwestię tego tytułu i znalazłby się on w stawce, na pewna ta walka byłaby dla mnie jedną z opcji - oznajmił Ward.

Tytuł WBC dzierży obecnie Łotysz Mairis Briedis (22-0, 18 KO), który w kolejnym pojedynku zmierzy się 30 września w ćwierćfinale turnieju World Boxing Super Series z Kubańczykiem Mike'em Perezem (22-2-1, 14 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 23-07-2017 11:46:18 
Ciekawe jaki plan będzie dalej. Ward ze zwycięzcą WBSS? - czemu nie.
 Autor komentarza: MotylPszczola
Data: 23-07-2017 11:49:37 
Skoro tak zależy mu na tytule w cruiser niech wyzwie jednego z mistrzów: Usyk, Gassiev, Briedis ,Lebedev.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 23-07-2017 11:59:02 
Jeżeli walka miałaby odbyć się w limicie wagi ciężkiej to faworytem byłby u mnie Tony Bellew. Natomiast zbijanie wagi do cruiser w tym wieku dla Tonego Bellew z dużym prawdopodobieństwem nie wpłynie dobrze na jego formę fizyczną i szanse Warda na zwycięstwo byłyby duże.

Natomiast nie sądzę by Ward miałby szanse wygrać z takim Usykiem, Gassievem czy Briedisem. To jest zbyt wysoki poziom dla Warda.
 Autor komentarza: MotylPszczola
Data: 23-07-2017 12:09:45 
Virgil Hunter twierdzi że Andre mógłby wygrać z Dżoszuą :)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 23-07-2017 12:11:40 
Ward ma szansę z każdym z mistrzów w cruiser, oprócz Usyka. Według mnie Ukrainiec to byłby poziom nie do przeskoczenia nawet dla tak genialnego zawodnika jak Ward.
 Autor komentarza: sirktrepske
Data: 23-07-2017 12:25:10 
@Ghostbuster jakie zbijanie o czym ty mowisz? Bellew to naturalny cruiser, przed Hayem poprostu mogl sobie odpuscic diete i odwadnianie...Jest tylko 5 kg ponad limitem cruiser i bez problemu to zrobi.
 Autor komentarza: AdRem
Data: 23-07-2017 12:28:11 
Dla mnie osobiscie Ward przegral ostatnie 2 pojedynki. Jezeli jego walka z Bellew mialaby wygladac tak jak pojedynek z Kowaliowem to raczej dziekuje ale sobie odpuszcze.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 23-07-2017 12:50:06 
Bellew jest dla Warda do pokonania.

Tyle że kto będzie chciał oglądać Andre "Syna Sędziów" Warda, po przegraniu dwóch ostatnich walk.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 23-07-2017 12:51:45 
Mimo, że uważam Warda za bardzo dobrego pięściarza to również w moich oczach nie wygrał on uczciwie ani pierwszej walki z Kowaliowem, ani drugiej. Sędziowie w obu walkach z Rosjaninem pomogli Wardowi.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 23-07-2017 13:03:20 
Ward to ringowy artysta, a takiego nigdy nie wolno skreślać - nawet w ewentualnej walce z Usykiem. Bellewa by zrobił jak dzieciaka.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 23-07-2017 13:06:29 
sirkrepske

W przypadku Tonego Bellew na pewno będziemy mieli do czynienia ze zbijaniem wagi. Czy on jest naturalnym cruiserem, to też bym się kłócił. Jeżeli wierzyć boxrecowi ten zawodnik jest wyższy od Adamka, Powietkina i tego samego wzrostu co David Haye, a są to zawodnicy wagi ciężkiej. Zbijanie wagi jak jest się młodym zawodnikiem nie wpływa zbyt negatywnie dla zawodnika, ale z czasem ma ono znaczenie. Roy Jones Jr po jednorazowym występie w wadze ciężkiej wrócił do cruiser i nie był już tym samym pięściarzem.
 Autor komentarza: sirktrepske
Data: 23-07-2017 13:21:30 
@Ghostbuster ty k*** trollu nic o boksie nie wiesz...Lamusie, zobacz se ile wazyl RJR kiedy walczyl z Ruizem, byl w limicie cruiser a nawet znacznie ponizej, wazyl 193 funty, wiec do czego mial wracac? Bellew walczyl w LHW a jesli bys obejrzal czolowke cruiser to tez maja 190 cm...Gassijew, Usyk, Dorticos i wielu innych..Fonfara tez jest wyzszy od Adamka i jest wzrostu Haye, czy to znaczy ze to HW? LOL, spadaj leszczu na ring...
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 23-07-2017 13:34:48 
siktrepske

tylko bez personalnych wycieczek. Ja nikogo nie obrażam więc tego samego oczekuję od innych.
Uważam, że zbijanie wagi w tym wieku ma znaczenie. Oczywiście są wysocy zawodnicy w niższych wagach. Callum Smith ma 191 cm wzrostu i walczy w super średniej. Dużo zależy od budowy ciała, ale Bellew to duży cruiser. Sam napisałeś, że Roy nie musiał zbyt wiele zbijać, a i tak nie wrócił do dawnej formy, a tutaj Bellew będzie musiał pozbyć się trochę większego bagażu. Tutaj wiek ma znaczenie. Możesz się obrażać, ale rzeczywistości tym nie zmienisz. Tak samo Adamek nie mógłby wrócić do cruiser czy David Haye, bo są na to po prostu za starzy.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 23-07-2017 16:03:57 
Ward z Bellew jeszcze da rade UD, ale aktualni mistrzowie CW go koncza przed czasem.
Taka jest prawda mimo ze uwielbiam Warda, trzeba zerknac obiektywnie.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 23-07-2017 19:32:20 
Nie wiem jak Was, ale mnie męczą te płynne przechodzenia z wagi do wagi tylko dla jednej walki. Brak przeciwników nie jest wytłumaczeniem. Niech zawalczy z Bellew a potem z Rigondeux:) I ciekawe, czy gdyby rzeczywiście zachciało mu się przechodzić na chwilę do ciężkiej tez by zyskał status Champion emeritus? Poza tym, Bellew niewiele ta walka da. On czeka na ostatnią wypłatę życia a to Ward jest mistrzem więc podział zysków byłby dla niego na pewno na niekorzyść. Nie twierdzę broń boże, że Ward ma siedzieć do końca życia przy jednym limicie ale albo albo.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.