WBSS: BRIEDIS-PEREZ 30 WRZEŚNIA W RYDZE

Łotysz Mairis Briedis (22-0, 18 KO), mistrz WBC w wadze junior ciężkiej, zmierzy się z Kubańczykiem Mike'em Perezem (22-2-1, 14 KO) na zaplanowanej na 30 września gali w Rydze. Będzie to ćwierćfinał turnieju World Boxing Super Series.

- To moja pierwsza walka w turnieju i pierwsza w obronie pasa WBC, cieszę się, że nastąpi to przed moją publicznością. W tym turnieju nie ma łatwych pojedynków. Perez wyrobił już sobie nazwisko startami w wadze ciężkiej i wygląda na to, że jest w formie życia po zejściu do kategorii junior ciężkiej - powiedział obrońca tytułu.

32-letni Briedis zdobył pas WBC na początku kwietnia, kiedy pokonał na punkty Marco Hucka. 31-letni Perez w czerwcu wrócił na ring po przeszło dwóch latach przerwy i wygrał w ciągu 29 sekund z Viktorem Bisackiem.

- Staję przed szansą życia, nie mogę się doczekać. Już w pierwszej walce będę miał okazję, by zostać mistrzem świata, nie mogłoby się to ułożyć lepiej. Briedis to dobry mistrz, ale zabiorę ze sobą pas do domu - oznajmił pretendent.

Organizatorzy wkrótce ogłoszą także terminy trzech pozostałych walk w WBSS, w tym potyczki Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO) z mistrzem IBF Muratem Gasijewem (24-0, 17 KO).

Dwa inne pojedynki, które odbędą się w ramach rywalizacji kategorii junior ciężkiej, to Usyk-Huck i Dorticos-Kudriaszow. Ze zwycięzcą tego ostatniego zmierzy się lepszy z dwójki Gasijew-Włodarczyk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: slayer85
Data: 22-07-2017 15:43:01 
Briedis ogra Pereza.
 Autor komentarza: mirage
Data: 22-07-2017 21:26:57 
@slayer85
Bez problemów.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.