ADAMEK CHWALI KOWNACKIEGO: DUŻO SCHUDŁ I EFEKTY BYŁO WIDAĆ

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO), z którym Adam Kownacki (16-0, 13 KO) trenował przed występem "Górala" na czerwcowej gali PBN 7, pochwalił 28-latka po jego wygranej nad Arturem Szpilką (20-3, 15 KO).

Kownacki spędził na obozie Adamka w Łomnicy cztery tygodnie.

- Dużo schudł i efekty było widać w ringu. Znam obu zawodników, ale Adam jest mi bliższy sercu - powiedział Adamek w rozmowie z Eurosport.Onet.pl.

Podkreślił, że Kownacki "na pewno dostanie teraz jakąś większą walkę i dobrze płatną". O Szpilce, swoim byłym rywalu, powiedział natomiast, że po drugiej z rzędu porażce przed czasem może zapomnieć o walce o mistrzostwo świata.

- Jeżeli chce jeszcze coś osiągnąć, musi się odbić - oznajmił.

Kownacki pokonał Szpilkę w nocy z soboty na niedzielę na gali w Uniondale w Nowym Jorku. W czwartej rundzie "Baby Face" posłał swojego przeciwnika na matę, a chwilę później przeprowadził atak, po którym sędzia ringowy wkroczył do akcji i przerwał pojedynek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: didier89
Data: 16-07-2017 13:58:15 
Czy tylko ja widzę że Kownacki to jest bum ?
Już dawno nie widziałem kogoś w hw żeby tak się odsłaniał przy każdym zadanym ciosie. Koordynacja ręce - nogi bardzo kuleje. No ale przynajmniej zdaje ciosy i idzie do przodu, ma to coś czego większość z naszych zawodników nie ma tzn jaja.
ale jesli dalej będzie to robił w ten sposób to Odbije się to na jego zdrowiu..
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 16-07-2017 13:59:28 
Właśnie obejrzałem bez znajomości wyniku walkę, ale miazga...:-O
Brawo Kownacki!

Nawet mi się żal zrobiło Szpilki jak tak stał po walce...

Kownacki go doszczętnie rozmontował, rozbroił i rozjechał.

Szybkie ma rączki Adam, no i widać, że ciężkawe, widać, że boli jak bije.
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 16-07-2017 14:02:17 
@Up, no właśnie, ma "jaja", albo jeszcze inaczej, ma ten instynkt zabójcy, jak poczuje krew to idzie do przodu i nie odpuszcza, tylko zasypuje gradem ciosów rywala.
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 16-07-2017 14:25:42 
Adamkowi nigdy nie wybacze tego obozu w domu u siebie , treningow na sali w gimnazjum po lekcjach, silowni u kolegi w miasteczku i letra imitujacego szpilke na sparingach , goralu czy ci nie zal dzis ,czy ci nie wstyd mistrzu swiata 2 kategori wagowwych i pasa the ring ?????
 Autor komentarza: CELko
Data: 16-07-2017 14:31:02 
didie89 no zadaje lewy prawy lewy prawy prosty próbując ,,doczłapać" cios bo ma mierne warunki dlatego to tak wygląda.
Mógłby Wasilewski pozyskać Adama pod swoje skrzydła i zapewnić mu to co zapewniał Szpilce, a Artur niech na budowe do Stanów uczy się pracy i pokory.
 Autor komentarza: werwoolf
Data: 16-07-2017 14:50:10 
@ ojciec Dokładnie ,mógł Adamek sprzedać wtedy nazwisko jakiemuś namaszczonemu przez siebie prospektowi jeśli już chciał kasy ,ale nie akurat Szpili , wyszedł jakby był po dwóch talerzach pierogów z barszczem ,i tak się ruszał . Góral z ostatniej walki punktuje jeśli nie nokautuje Artura przy takij dyspozycji jaka miał w nocy .
 Autor komentarza: Clevland
Data: 16-07-2017 15:02:28 
@ didier89
Bumem bym go nie nazwał ale ma rażące braki w wyszkoleniu.
Błędy w ataku, obronie, ręce nie wracają do szczęki gdy zadaje ciosy.
Adam wygląda jak samouk.
Taki "Olek Klepacz" (nie mylić z tym z Formacji Nieżywych Shabów - ten od "Lato...").

@ Celko - on nie dostawia nóg przy zadawaniu ciosów, bo skupiony jest na rękach.
To typowy błąd początkujących.
Jak ma skrócić dystans/goni przeciwnika to musi do niego dojść, albo używać shiftingu (przestawienia nóg). Jak leci do przodu to jest wrażliwy na trafienie bo mając twarz z przodu a nogi z tyłu nic nie jest w stanie zrobić.
Gdyby szedł za przeciwnikiem to może zrobić unik itd. a tak to można go wciągnąć na kontrę - krok do tyłu, on leci i wtedy prawy prosty.

Dlatego bez naprawienia tych błędów, nie ma co wychodzić do czołówki.
 Autor komentarza: skud
Data: 16-07-2017 15:08:33 
Szpilka,zeby walczyl tak jak z Adamkiem to by wygral.Ale,on miszcz chial pokazac ze styl amerykansko-mexykanski nie jest mu obcy i wypyka Adama a ty zonk))
 Autor komentarza: Squirt
Data: 16-07-2017 15:20:28 
Jakim stylem by Szpilka nie walczył i w jakiej byu nie był formie to jak sam arturek stwierdził [ponoć głodny boksu] Konwacki to nie jego poziom - i tu miał rację.
Wielkie brawa dla Arturka za skromność.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 16-07-2017 15:26:07 
didier89
Tak tylko ty. Nie rozumiesz ze w boksie nie istnieje podział na bumów i wybitnych. Są jeszcze ci pośredni. Adam ma taki styl i tyle. Pełno było mistrzów świata którzy nie byli wirtuozami.
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 16-07-2017 16:38:19 
Niektórzy piszą,że teraz Szpilka powinien brać walkę z Zimnym albo Włodarczykiem tylko ,że podstawowe pytanie brzmi po co im walka z rozbitym gitem, którego nawet nie ma w rankingach. Nikt sesnowny nie będzie chciał nawet się obrócić w jego stronę a co dopiero dać walkę. Niech wraca do Polski i jedyne gdzie się będzie nadawał to na bramce na jakimś disco pod Wieliczką ot brutalna prawda.
 Autor komentarza: garson
Data: 16-07-2017 17:29:49 
tak didier89 tylko ty gamoniu - ten "bum" zamiótł szpilką ring.
 Autor komentarza: Miro
Data: 16-07-2017 17:42:55 
Ciekawy jestem jednego czy to upokorzenie w ringu z Kownackim nauczy Artura pokory. Jeśli nie i nadal będzie kozaczył w mediach i pokazywał swoje wybujałe ego w mediach to będę przekonany co do tego, że Artur nie potrafi racjonalnie postrzegać rzeczywistości i jest narcyzem i mitomanem. A to opuszczanie rąk po przyjęciu ciosu i demonstrowanie, że oto Twój cios nie robi wrażenia na mnie to przejaw nawyku z walk - ustawek chuligańskich. Myślę, że trener Shields będzie miał serdecznie dość podopiecznego, który nie wykonuje założeń taktycznych w ringu. Teraz powinna być wymiana. Szpilka powrót do Polski bo bez sensu jest dalsze finansowanie życia Artura ze swoją ukochaną w USA przez promotora Andrzeja Wasilewskiego a także finansowanie tego pobytu przez samego Artura. Na jego miejsce niech wskoczy do Shieldsa Adam Kownacki i niech ma zapewnione takie warunki do treningu jakie miał Artur. Swoją drogą ci nasi eksperci Jak Fiodor łapin , Miszkin , Proksa ulegli jakiemuś czarowi medialnemu jaki wytworzył Szpilka. Wszyscy zgodnie oceniali przed walką, że Szpilka boksuje w innej lidze niż Adam , że po prostu nie ma innej opcji jak wygrana Szpilki. Jak mało widać wiedzą o psychice człowieka w ringu a patrzą na powierzchowność pięściarzy. Uwierzyli w to co mówił Szpilka a nie wierzyli w to co mówił Kownacki przed walką na ważeniu itd. Szpilka ich oślepił swoją gadką zamiast na chłodno przeanalizować atuty Artura i Adama. Szpilka moim zdaniem nie tylko ma słabą szczękę, ale ogólnie jest słaby fizycznie. Ciosy bite nie tylko na szczękę , ale w inne partie ciała odbierają mu okropnie siły .Budowanie na siłę sylwetki sześciopaka mięśni nie daje mocy Arturowi. A On tak się podniecał tą budową w mediach i demonstrował sześciopak i bicepsy jak gimbaza. Tyle treningów z jednym z najlepszych trenerów świata nie daje efektów. Oczywiście, że nokaut z rąk Wildera mógł zrobić spustoszenie w głowie i organizmie Artura. Obawiam się , ale to upokorzenie przez Adama może zostawić trwały ślad w psychice Artura . Po walce w wywiadzie z Garncarczykiem widać było, iż jest przybity. Chyba dotarło do niego w jakim jest miejscu i że może na jakiś czas zapomnieć o dużych walkach za wielkie pieniądze. Skoro taki może niedoceniany Kownacki z góry skazywany na pożarcie tak łatwo rozprawił się z Arturem to można sobie łatwo wyobrazić co by się stało gdyby przyszło Arturowi zmierzyć się z czołówką HW. Szpilka gdy jest w opresji nie potrafi z niej wyjść po prostu staje przestaje zadawać ciosy i poddaje się losowi. Okazuje się, że ma ,pewnie miał słabą psychikę a te jego ataki słowne przed swoimi walkami w przeszłości czy przepychanki ciągłe żucie gumy to odreagowanie stresu. Trzeba przyznać, że Kownacki świetnie skracał ring i zachodził Artura spychając go do lin. Mimo wszystko żal mi Artura bo On tak wierzył w swoją moc , miał ambicje , plany, marzenia. teraz musi wszystko zweryfikować.
 Autor komentarza: Miro
Data: 16-07-2017 17:57:20 
Obejrzałem kilka razy powtórkę i dochodzę do wniosku, że Szpilka tak prawdę powiedziawszy to ma mały arsenał argumentów bokserskich i w ataku i w obronie. Maca tym prawym i liczy , że zada silny cios lewą ręką. W ogóle za mało wyprowadza ciosów. Kica na nogach ,giba się , ale tak na prawdę NIE BOKSUJE, nie chodzi mi o bijatykę w ringu ,ale o boksowanie. Niby na treningach potrafi zadawać ciosy podbródkowe ,pytam się,gdzie one są w walce , nie ma ich. Gdzie są serie ciosów - nie ma ich. Gdzie są ciosy zadawane w różnych płaszczyznach - nie ma ich. Co to za patologia z tym opuszczaniem rąk . Ogólnie bardzo słabo wyszkolony pięściarz , kiepski kunszt bokserski a nie tam jakiś technik.W chwilach zagrożenia Szpilka ZACINA SIĘ , nie potrafi wyjść z zagrożenia. Jak już zaczyna się przytulać to znaczy, że odczuwa trudy walki. Co gorsza, że Kownacki nic z kolei nie pokazał też z kunsztu bokserskiego a mimo to to jego człapanie w ringu i pchane ciosy wystarczyło, żeby stłamsić Szpilkę.Czy teraz Artur uzmysłowi sobie, że nie przynależy do żadnej czołówki HW czy jeszcze musi jakiś pięściarz słabszy od Adama upokorzyć go, żeby to do niego dotarło. Żeby wyleczył się raz na zawsze ze swojej pychy w mowie, megalomanii a może mitomanii.
 Autor komentarza: Barni
Data: 16-07-2017 19:11:28 
Czepiacie się Adama że gubi nogi w ataku, ale nikt nie pomyślał o ile szybszy na nogach był Szpilka, Adam ma braki techniczne ale nazywanie go bumem to popadanie w skrajność. Zarzucacie mu brak dynamiki i pchane ciosy, przypomnijcie sobie jeden z drugim co pisano o foremanie gdy wracał do boksu a później odzyskał tytuł... Mam wrażenie że niektórzy na siłe chcą umniejszyć dzisiejsze zwycięstwo Kownackiego
 Autor komentarza: cezary27
Data: 16-07-2017 23:14:51 
BarniData: 16-07-2017 19:11:28
Czepiacie się Adama że gubi nogi w ataku, ale nikt nie pomyślał o ile szybszy na nogach był Szpilka, Adam ma braki techniczne ale nazywanie go bumem to popadanie w skrajność. Zarzucacie mu brak dynamiki i pchane ciosy, przypomnijcie sobie jeden z drugim co pisano o foremanie gdy wracał do boksu a później odzyskał tytuł... Mam wrażenie że niektórzy na siłe chcą umniejszyć dzisiejsze zwycięstwo Kownackiego

100% racji a dodam jeszcze, że właśnie wychylaniem Adam "dociągał" akcję kilku ciosów i np. czwartym trafiał uciekającego Szpilkę czego zwyczajnie nie umiał zrobić Adamek technicznym boksem jak i zarówno Wilder uważany za bardzo szybkiego.

skudData: 16-07-2017 15:08:33
Szpilka,zeby walczyl tak jak z Adamkiem to by wygral.Ale,on miszcz chial pokazac ze styl amerykansko-mexykanski nie jest mu obcy i wypyka Adama a ty zonk))


Otórz proszę spojrzeć obiektywniej a mianowicie, że jakby Kowanacki zawalczył ja Adamek to właśnie najpewniej by przegrał. Jakby Kownacki zawalczył jak Wilder z kontr i po dwa 3 ciosy to Szpilka by błyszczał. Problemem dla Szpilki był nie tylko presing ale brak możliwości zrobienia swojej akcji bez dostania odpowiedzi strzałami jak nie na głowę to po korpusie.
 Autor komentarza: cezary27
Data: 16-07-2017 23:20:35 
dodam jeszcze że Kownacki może nie po jeszcze jednym prawdziwym obozie a po dwóch może trzech ubija miszcza Wildera a już dzisiaj miałby szanse pocisnąć pseudo miszcza zanim złapie swój rytm.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.