WALKI, MUZYKA I ...TAŃCE

15 lipca o 11:00 ruszmy z relacją z finałów podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (09-16.07.2017) w Pułtusku - transmisja na YT BOKSER.ORG >>>, a w sobotni wieczór piętnasta Galobiesiada na 15-lecie klubu Ring Wolny w Łysomicach - start, godz. 18.00. Moc rozrywek przygotowali na najbliższą, jubileuszową Galobiesiadę działacze Ringu Wolnego Toruń. Otóż tradycyjnie w Łysomicach, na prywatnej posiadłości przy ulicy Łąkowej zaplanowano spotkanie pięściarskiej braci oraz bokserskie emocje. Nie zapomniano również o dobrej muzyce tanecznej. Odbędą się walki z udziałem młodzieży, pięściarzy toruńskiej drużyny z reprezentantami krajowych ekip. - Nie przewidujemy jednak ich dużo - mówi Czesław Dromowicz, wiceprezes Ringu Wolnego, główny organizator imprezy. I dodaje: Ale to tylko jedna z atrakcji. Zadaniem Galobiesiady jest integracja sportowego środowiska. Będzie czas na rozmowy, czy tańce przy skocznej muzyce, nawet do białego rana.

Gościli medaliści olimpijscy

W poprzednich edycjach Galobiesiady w Łysomicach występowali zawodnicy z Łodzi, Grudziądza, Kutna, Brodnicy, Włocławka, Brześcia Kujawskiego, Bydgoszczy, a w głównych rolach boksowali torunianie, podopieczni Czesława Dromowicza i Adriana Ochnickiego. Nie zabrakło też specjalnych gości. Między innymi: brązowych medalistów olimpijskich – Kazimierza Szczerby (1976 rok, Montreal, 1980 r., Moskwa), Janusza Zarenkiewicza (1888 r., Seul), Krzysztofa Kosedowskiego (1980 r., Moskwa), brązowego medalisty mistrzostw świata Zbigniewa Kicki (1974 r., Hawana) oraz czołowych pięściarzy regionu Pomorza i Kujaw: Mirosława Kuźmy, Janusza Zdziarskiego czy Stanisława Kozłowskiego. Zaproszeni oklaskiwali też teamy zagraniczne: SV 05 i A.S.C. 1846 z Getyngi, Boxing Club Manchester, Bolton Boxing Champion i niemiecki CB Gifforn.

Liczą na dobrą pogodę

Łącznie przez 15 lat w Galobiesiadach rywalizowało ponad 300 pięściarzy. Tymczasem w najbliższą sobotę nie zabraknie członków zarządu Pomorsko-Kujawskiego Klubu Seniora Boksu z byłym pięściarzem i szkoleniowcem Zawiszy, obecnie wiceprezesem klubu Mirosławem Kuźmą na czele. Jednym z partnerów medialnych jest www.bokser.org. Toruńscy organizatorzy liczą na bezdeszczową pogodę, gdyż imprezę zaplanowano na wolnym powietrzu. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.