WALKI ZE STRUGAMI DESZCZU W TLE

Za nami VIII Turniej Bombardierów z Wybrzeża - nieprzychylna aura nie ostudziła pięściarskich emocji. Muszla koncertowa stała się areną ciekawych pojedynków, a także skryła przed deszczowym dniem - dając tym samym możliwość kibicowania sportowemu spektaklowi na pięści.

Gdynia, muszla koncertowa. Pojedynki kolejnego już z rzędu turnieju Bombardierów z Wybrzeża dostarczyły licznie zgromadzonym kibicom wielu emocji. Rozegrane były w muszli koncertowej, opodal gdyńskiego Teatru Muzycznego. Odbyło się 10 oficjalnych walk. Zanim zabrzmiał pierwszy gong, do starć przystąplili ci adepci, którzy po raz pierwszy zetknęli się z bokserskim ringiem. Najciekawsze pojedynki rozegrano w kategoriach młodzieżowej i juniorów. W tej pierwszej, w wadze średniej zmierzyli się dwaj zawodnicy z Gdyni - walczący z czerwonego narożnika, Paweł Leszczyński (Sako) skrzyżował rękawice z faworytem gospodarzy, wychowankiem Bombardiera - Hubertem Benkowskim. Przez trzy rundy trwała zacięta walka, a publiczność co chwila oklaskiwała obu pięściarzy. Pierwszą odsłonę 10:9 wygrał Leszczyński. Zawodnik, któremu sekundował Tomasz Laska zadał więcej ciosów sierpowych. W drugim starciu, wyższy o pół głowy Hubert Benkowski uruchomił swój lewy prosty i coraz częściej punktował rywala. I jemu też sędziowie dali w tej rundzie zwycięstwo 10:9. O wszystkim zadecydować miało trzecie starcie. Obaj byli już zmęczeni, lecz serca i woli walki, ambicji nie brakowało rywalizującym pięściarzom. Tymczasem obraz pojedynku, z drugiej rundy, nie uległ zmianie. Stroną dominującą był wychowanek Bombardiera, Hubert Benkowski, który wygrał trzecią odsłonę 10:9 i cały pojedynek (u wszystkich sędziów) 29:28. - Zwyciężył zasłużenie - relacjonował Jerzy Guss, supervisor zawodów.

Ciosy trafiały w szczękę

W innych dobrych (jak na poziom rodzimego boksu) spotkaniach, w kategorii młodzieżowej (waga półśrednia), Piotr Racławski z Bombardiera pokonał jednogłośnie (3:0) na punkty klubowego kolegę Dawida Błaszyka. Natomiast w wadze półśredniej, w gronie juniorów Nikodem Chilewski (Beniaminek Starogard Gdański) wypunktował Adriana Nowosada (Sako Gdynia). Przez trzy rundy widzowie oglądali wymiany ciosów w dystansie i półdystansie. Wiele akcji ofensywnych trafiało na szczękę rywali, jednak obaj pięściarze posiadali niesłychaną wytrzymałość i żadnemu nie ugięły się nogi. Choć w trzeciej odsłonie po silnej kontrze Chilewskiego Nowosad był liczony.

Wyróżnił się też Piotr Szczukowski. Podopieczny Marcina Gruchały z Boxing Team Chojnice. Nie dał przeciwnikowi żadnych szans wygrywając przed czasem. Wicemistrz Polski juniorów zasypał rywala gradem silnych ciosów i trener na ring rzucił ręcznik, a arbiter ringowy przerwał ten nierówny pojedynek.

W trakcie odbywających się walk lunęło jak z cebra. Mimo, że ring znajdował się pod dachem muszli koncertowej, to jednak wielkie krople mocnego deszczu pojawiły się na ringowej macie, a ta nie nadawała się do kontynuowania pojedynków. Ring był śliski, co w czasie rozgrywania walk groziło upadkiem, i kontuzją rywalizujących pięściarzy. Na szczęście, po kilku minutach przestało padać. Organizatorzy błyskawicznie osuszyli ringową matę i rozpoczęto dalsze pojedynki.

Bombardierzy w roli głównej

Do tegorocznych zmagań przystąpiło 11 drużyn: Beniaminek Starogard Gdański, Nowi Boxing Polnica, Sako Gdynia, Gwardia Szczytno, Gwardia Szczytno, Garda Wicko, Wilk Kościerzyna, Orkan Gorzów, Obra Zbąszyń, Zryw Tuczno i Bombardier Gdynia. Klubowo najwięcej zwycięstw odnieśli pięściarze gospodarzy, Bombardiera (szkoleniowcy: Jarosław Rydzewski, Dariusz Gumowski), którzy triumfowali w 5 kategoriach wagowych.

VIII Turniej Bombardierów z Wybrzeża - wyniki

Kobiety
Kategoria 54 kg

Natalia Snadna (Bombardier Gdynia) vs Kamila Mikulska (Bombardier Gdynia) remis 
Kategoria 81 kg
Katarzyna Wachulska (Bombardier Gdynia)
vs Justyna Woźniak (Bombardier Gdynia) PKT 3:0

Kadet
Kategoria 48 kg
Szymon Krók (Garda Wicko)
vs Mateusz Wnuk (Gwardia Szczytno) PKT 3:0
Kategoria 60kg
Kacper Poweska (Bombardier Gdynia)
vs Krzysztof Radziński (Gwardia Szczytno) TKO1
Kategoria 66kg
Cezary Kosior (Sako Gdynia)
vs Cyprian Gomólski (Orkan Gorzów) PKT 2:1

Junior
Kategoria półśrednia
Nikodem Chilewski (Beniaminek Starogard Gdański)
vs Adrian Nowosad (Sako Gdynia) PKT 3:0
Kategoria lekkopółśrednia
Jakub Drążek (Gwardia Szczytno)
vs Krzysztof Szadach (Bombardier Gdynia) TKO2
Kategoria średnia
Piotr Szczukowski (Boxing Team Chojnice)
vs Jakub Pobłocki (Sako Gdynia) TKO1

Młodzieżowiec
Kategoria półśrednia

Piotr Racławski (Bombardier Gdynia) vs Dawid Błaszczyk (Bombardier Gdynia) PKT 3:0
Kategoria średnia
Hubert Benkowski (Bombardier Gdynia)
vs Paweł Leszczyński (Sako Gdynia) PKT 3:0

Najlepszą pięściarką turnieju wybrano Katarzynę Wachulską, pięściarzem - Nikodema Chilewskiego, najlepszym pięściarzem Gdyni - Huberta Benkowskiego, najmłodszym - Kacpra Iglińskiego (Sako Gdynia), który walczył w potyczkach kwalifikacyjnych (walki niepunktowane).

Wsparcie "Tigera" Michalczewskiego

Podczas otwarcia turnieju do muszli koncertowej zawitał zawodowy mistrz świata org. WBO, Dariusz Michalczewski, a także jeden z polskich promotorów profesjonalnego boksu,olimpijczyk Dariusz Snarski. "Tiger" otrzymał od organizatorów symboliczne bokserskie rękawice oraz brawa od publiczności. - Od lat wspiera nasz turniej - powiedział Jarosław Rydzewski, prezes i trener Bombardiera Gdynia.

Sponsorzy: Fundacja Dariusza Michalczewskiego "Równe Szanse", AS Taxi, Bałtykgaz, Bar Cargolift, King Oskar, Klir, Fenix Poland, Kugar Security, OPEC, Konsal, MKJ, Urząd Miasta Gdyni - honorowy patronat prezydenta Wojciecha Szczurka.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.