POWIETKIN GOTOWY NA JOSHUĘ I PARKERA. ZAPEWNIA, ŻE JEST CZYSTY

Aleksander Powietkin (32-1, 23 KO) bez trudu odprawił w sobotę Andrija Rudenkę (31-3, 19 KO) i liczy teraz na walki z dużo poważniejszymi rywalami.

Za sprawą wygranej na ringu w Moskwie Rosjanin zdobył międzynarodowe pasy WBA i WBO w wadze ciężkiej. Dzięki temu wróci wkrótce do rankingów tych federacji i przybliży się do walk mistrzowskich. Czempionami ww. organizacji są odpowiednio Anthony Joshua (19-0, 19 KO) i Joseph Parker (23-0, 18 KO).

Zapytany o możliwość starcia z tymi pięściarzamim, Powietkin odparł: - Jasne, że jestem na nich gotowy.

W ostatnich miesiącach "Saszy" nie było w rankingach najważniejszych federacji z powodu dwóch wpadek dopingowych w ubiegłym roku. Po pokonaniu Rudenki powtórzył raz jeszcze, że jest niewinny.

- Udowodnimy to federacji WBC. Jestem czysty, nie mam nic do ukrycia. Wcześniej nawet nie słyszałem o tej całej ostarynie - oznajmił.

Substancję tę wykryto w jego organizmie przed grudniowym pojedynkiem z Bermane'em Stiverne'em, który na wieść o pozytywnym wyniku kontroli Rosjanina postanowił się wycofać. Rosjanin zmierzył się wtedy ostatecznie z Johannem Duhaupasem, którego znokautował w szóstej rundzie.

Kilka miesięcy wcześniej, przed również odwołaną potyczką o mistrzostwo świata z Deontayem Wilderem, u Powietkina znaleziono meldonium.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Granat
Data: 02-07-2017 13:29:15 
Powietkin na wyjeździe ma szanse z Parkerem, z AJ już nie...
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 02-07-2017 13:49:41 Sasza ma szanse z kazdym obecnym mistrzem - Wildera robi na pewno, Parkera raczej tez. Joshua czy np. Klitschko moga byc sporym problemem, glownie przez roznice zasiegu. Wilder to bum wiec mimo prawie 2 metrow nie bedzie w stanie powstrzymac Saszy od skracania dystansu i za swoim brakiem techniki i dziurawa obrona na bank dostaje KO...Zreszta nie tylko od Saszy ale i calej czolowki HW. Autor komentarza: wojtyla85
Data: 02-07-2017 14:16:11 
Knocking
Nie mogę się z tobą zgodzić. Wilder jest słaby bokserski, ale bije bardzo mocno i dynamicznie. Czysty Povietkin będzie zbierał. Nawet Wach go trafił. Alabama ma szansę z każdym dzięki kosmicznym warunkom i dynamice. Nie można zapominać że Rusek jest mały i ma krótkie łapki. Jak dla mnie ze względu na warunki to by było 50/50. Z Parkerem byłby faworytem, z AJ minimalne szansę. Dobry pięsciarz, ale nawet wczoraj już nie błyszczał. Na tle Rudenki powinien pokazać mega boks. Coś jak z Dhoupasem czy Takamem... Dziwne że zaraz po wpadkach już gorzej wypadał?
 Autor komentarza: sjerg
Data: 02-07-2017 14:53:40 
Przecież to śmiech na sali, ostaryna to gówno mniej więcej pułap jak kreatyna może trochę wyżej po co miałby to w ogóle brać.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 02-07-2017 15:30:01 
Parker jest do ogrania dla Saszy. Jeśli chodzi o Alabame, to tak jak Wojtyła pisał, dla mnie 50/50, używając tych samych argumentów. Na koniec AJ, tutaj nie widzę praktycznie żadnych szans. Anglik jest za duży, za silny, jest przy tym dobrze wyszkolony. Siła Povietkina jest poldystans, a AJ jest w tym elemencie królem. Na miejscu Saszki jeśli marzy o tytule szedlbym drogą WBO
 Autor komentarza: astarte
Data: 02-07-2017 16:24:25 
sasza jest skrojony idealnie pod wildera. jego skracanie dystansu ma sie nijak do 2 metrowego, zwinnego dryblasa. ma szanse trafic mistrza WBC tylko w brudnym klinczu, a i to musialby skakac.

rusek zbieral ciosy wacha, jak nei wyjdzie nakoksowany do wildera, to zostanie brutalnie znokautowany. jesli twoja obrona jest taktyka POLISH PRINCE"a, czyli blokowanie ciosow twarza - to w przypadku wildera sie neistety nie sprawdza.

rusek jest nokautowany przez wildera i AJ, jesli wyskoczy bez koksu do parkera, to walka tez bedzie bardzo rowna, przy czym w wieku 37/8 lat walka z mlodym kotem to raczej ciezka przeprawa. no chyba, ze wyjdzie swiecacy jak zarowka.
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 02-07-2017 16:42:34 
Należy pamiętać że Parker ma ciekawe nazwiska na rozkładzie, ciągle się rozwija, jest młody i to wszystko zaprocentuje! Myślę że jeszcze nie widzieliśmy pełni możliwości Józka... Zresztą walka z młodym Fury i możliwe unifikacje i Rusek sobie jeszcze długo poczeka na swoją szansę. Choć nie ukrywam że jestem ciekawy takiej potyczki.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 02-07-2017 18:16:17 
Ja bym zobaczył walke SZpila-Povietkin .Zobaczyli byśmy w jakiej lidze naprawdę chodzi Szpila.
 Autor komentarza: tyler
Data: 02-07-2017 18:29:01 
Povietkin vs Ortiz, dwa tury w ringu, i jeden kończy leżąc.
Mnie i tak dalej się śni jak niektórym tutaj chłopakom Haye vs Povietkin, tylko trochę późno, ale i tak byłoby ciekawie.

Wczoraj Povietkin mógł trochę odpuścić, by poszło w świat przekaz typu
"oho popatrzcie Sasza czysty i nie może nokałtować!?"
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 02-07-2017 20:36:35 
Przestancie. Musial byc czysty to juz nie błyszczał. Rudenko trafial, wiec trafial by i sredniak parker co jednak umie przylozyc i przyjac jest wiekszy i ma wiekszy zasieg, a jak trafi wilder czy joshua to po zawodach
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 02-07-2017 20:49:18 
Na pewno walki Powietkina z innymi czołowymi pięściarzami byłyby bardzo ciekawe, ale mało kto śpieszy się do walki z Rosjaninem. Co niektórzy wolą przeczekać aż Saszę dopadnie wiek, a to już kwestia może roku, może dwóch lat. Wtedy chętnych do walki z Rosjaninem nagle pojawi się kilku, bo to cenne nazwisko.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 03-07-2017 07:51:00 
Dzisiejszy Povietkin może wygrać z Parkerem..W tej walce byłby dla mnie minimalnym faworytem..Ma duże doświadczenie z ringów amatorskich i zawodowych, walczył z najlepszym cięzkim ostatnich lat, Władkiem Kliczko..W starciu z AJ dostał by brutalne KO..Wilder vs Povietkin , starcie interesujące ale uważam że Amerykanin by rozbił Saszę, długimy prostymi i w końcówce odprawił na emeryturę..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.