RING TELEGRAM (30 CZERWCA 2017)

Sporo dzieje się w świecie boksu. Prezentujemy Wam skrót tych mniej ważnych wiadomości w telegraficznym skrócie i naszym cyklicznym Ring Telegramie.

Kell Brook (36-2, 25 KO) po dwóch przegranych walkach - najpierw w wadze średniej z Gołowkinem, potem w półśredniej ze Spence'em Jr, ma wrócić do gry w grudniu. Oczywiście już w limicie 154 funtów, bo zbijanie do dywizji półśredniej zbytnio osłabiało byłego mistrza świata federacji IBF. Promujący Anglika Eddie Hearn ma nadzieję, że po grudniowym zwycięstwie na swoim ringu w Sheffield uda się Brooka skonfrontować w przyszłym roku z Miguelem Cotto.

Victor Ortiz (31-6-2, 24 KO) i Saul Corral (24-9, 15 KO) spotkają się w dziesięciorundowej walce wagi półśredniej 30 lipca na ringu w Bakersfield w Kalifornii.

Francesco Pianeta (33-2-1, 19 KO) od jakiegoś czasu jest promowany przez grupę Petko's Boxpromotion. W kolejnym występie - 8 lipca w Gelsenkirchen, zmierzy się z Oezcanem Cetinkayą (25-11-2, 18 KO) w walce międzynarodowy pas organizacji IBO wagi ciężkiej.

Shane Mosley (49-10-1, 41 KO) wbrew temu co pisano wcześniej nie spotka się z Magomedem Kurbanowem (11-0, 9 KO). Pierwotnie pojedynek planowano na maj, lecz "Słodki" nabawił się kontuzji pleców. Wszystko przeniesiono na 9 września, jednak byłemu liderowi rankingów P4P odnowił się uraz pleców i nie będzie w stanie rywalizować z młodym Rosjaninem.

Tony Jeffries (9-0-1, 6 KO), który widział na własne oczy sparingi Conora McGregora, przekonuje niedowiarków, że to naprawdę solidny pięściarz. Gwiazda MMA zmierzy się z Floydem Mayweatherem Jr (49-0, 26 KO) 26 sierpnia. - To co mogliście obejrzeć w internecie nie oddawało tego, jak te sparingi naprawdę wyglądały. McGregor naprawdę sprawił duże kłopoty Van Heerdenowi, który przecież należy do światowej czołówki. Gdybym nie wiedział kim jest Conor i zobaczył ten sparing, naprawdę pomyślałbym, że to obiecujący bokser. Nie wierzę, by mógł pokonać Mayweathera, ale sama walka powinna być ciekawa - mówi Jeffries.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.