TAK TRENUJĄ MŁODE GWIAZDY BOKSU. BYŁO BLISKO BÓJKI (WIDEO)

Wielka Brytania jest dzisiaj stolicą europejskiego, a może nawet światowego boksu. I ciągle przybiera na sile. Za sprawą tych zawodników może umocnić swoją pozycję.

24-letni Lawrence Okolie (3-0, 3 KO), startujący w wadze junior ciężkiej, ale docelowo mający występować w ciężkiej, miał posłać na deski podczas sparingu samego Anthony'ego Joshuę (19-0, 19 KO). Z kolei boksujący w kategorii półciężkiej Joshua Buatsi, młodszy od Okolie o niespełna trzy miesiące, to protegowany AJ-a - podpisał kontrakt menedżerski z jego firmą. Podczas ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro Butasi zdobył brązowy medal i zaimponował nawet Floydowi Mayweatherowi Jr, który chciał go mieć w swojej stajni. Ostatecznie Butasi podpisał umowę z Matchroom Boxing, grupą promującą także króla wagi ciężkiej.

Okolie i Butasi wystąpią w najbliższą sobotę w hali O2 Arena w Londynie. Dla tego drugiego będzie to zawodowy debiut.

W środę obaj pięściarze zaprezentowali formę na treningu otwartym. Swoje rzemiosło pokazał też Isaac Chamberlain (7-0, 2 KO). I to właśnie z tym ostatnim Okolie omal nie pobił się po zejściu z ringu. Obu trzeba było rozdzielać, a promotor Eddie Hearn stwierdził, że to będzie duża walka w przyszłości. - Od razu przypomniała mi się cała ta historia z Joshuą i Dillianem Whyte'em - porównał szef Matchroom Boxing.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Wrotny
Data: 29-06-2017 13:36:53 
jest mniejszy od cunninghama. Nie wydaje żadnego wyroku, życze powodzenia i zdrowia ale wątpie że z takim szkieletem można sie obudować solidnie. Widziałem zaledwie jedną walke więc nie wiem jak silny jest fizycznie, chętniej pewnie oglądałbym go w junior ciężkiej, bo ta waga potrzebuje bardziej świeżego mięsa
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.