10 MLN DOLARÓW ZA SPONSOROWANIE WALKI MAYWEATHER-McGREGOR

Tylko najbogatsze firmy świata będą mogły sobie pozwolić na sponsorowanie wielkiego wydarzenia, jakim będzie walka Floyda Mayweathera Jr (49-0, 26 KO) z mistrzem UFC Conorem McGregorem.

Grupa kapitałowa WME-IMG, właściciel organizacji, w której na co dzień walczy Irlandczyk, rozesłała do potencjalnych sponsorów ofertę marketingową. Cena minimalna, jaką ma zapłacić sponsor tytularny, to 10 milionów dolarów. Suma ta jest niemal dwukrotnie wyższa od 5,6 miliona, jakie meksykański browar Tecate zapłacił za sponsoring pojedynku Mayweather-Pacquiao w maju 2015 roku.

Za taką kwotę logotyp sponsora znalazłby się na środku ringu w hali T-Mobile Arena w Las Vegas. Widniałby też na strojach ring girls i na dwóch neutralnych narożnikach. Poza tym logo firmy byłoby wyświetlane przez pierwszą minutę każdej rundy na ekranach odbiorców.

Dla porównania producent opon Goodyear płaci od 7 do 10 mln dolarów występującej w NBA drużynie Cleveland Cavaliers za cały sezon sponsoringu.

Inna atrakcyjna pozycja w ofercie sponsorskiej walki Mayweather-McGregor to logo w narożnikach zajmowanych przez zawodników. W tym przypadku cena wynosi 5 mln dolarów.

Nie ma pewności, że istotnie za takie sumy zostaną sprzedane prawa sponsorskie, ale gdyby tak się stało, z nawiązką zostałby pobity rekord kwot wydanych przez sponsorów na pojedynek Mayweather-Pacquiao. Pięć podmiotów zapłaciło wtedy łącznie 13,2 mln dolarów.

Mayweather zmierzy się z debiutującym w boksie zawodowym McGregorem 26 sierpnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 29-06-2017 10:49:06 
Łoomatko!!! Ale by PBNów za to było! A gal Snary to chyba tysiące!
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 29-06-2017 11:36:52 
Potrzebny jest reset światowy za duże są rozbieżności wobec zwykłych ludzi.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 29-06-2017 12:15:20 
Minuta na początku każdej rundy? to co mamy nie zobaczyć minuty każdej rundy pojedynku ? Czy może to ma być minuta przerwy na to poświęcona i mamy nie zobaczyć najlepszych akcji rundy? tak czy owak, chyba ich pogrzało
 Autor komentarza: poszukiwacz
Data: 29-06-2017 12:29:35 
Mayweather nie znokautuje McGregora też ze względów finansowych (ala Witalij), będzie się nim bawił cały dystans ze względu na kasę, na której mu bardziej zależy niż na prestiżu swojej dyscypliny. Czyli tym bardziej będzie to bardzo lekki sparing - zabawa bokserska dla kasy, która w założeniu ma trwać jak najdłużej. Idąc tym tropem, może okazać się, że przebieg np walk pokazywanych w głównym przekazie telewizyjnym tuż przed walką główną może mieć wpływ na przebieg cyrku - walki wieczoru. Jeśli skończą się one dość szybko przed czasem to Floyd będzie się bawił McGregorem pełen dystans budując napięcie dla gawiedzi.Jeśli te walki będą trwały pełen dystans (który zapewni przekaz zakładanego czasu reklam), to on pozwoli sobie na efektowne KO np w przedostatniej rundzie. Oczywiście trochę sobie luźno fantazjuję, ale Floyd z takim półamatorem może wręcz zaprojektować przebieg walki i to z bardzo dużym prawdopodobieństwem (o ile McGregorowi nie odbije i mimo dużych kar finansowych nie zacznie np kopać, obalać i gryźć).
 Autor komentarza: tyler
Data: 29-06-2017 12:33:10 
Deece
Przecież to płacą potężne firmy, które na swoim produkcie reklamowanym zarobią kilkukrotnie więcej. Ceny są takie jakie dyktuje rynek z popytem.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 29-06-2017 15:00:01 
tyler,

nie zarobią, albo zarobią grosze. Ceny są astronomiczne, nie nazwałbym ich rynkowymi. Zobaczymy, czy będzie zainteresowanie.
 Autor komentarza: Piesel
Data: 29-06-2017 15:26:10 
Autor komentarza: szansepromotionsData: 29-06-2017 12:15:20
Minuta na początku każdej rundy? to co mamy nie zobaczyć minuty każdej rundy pojedynku ? Czy może to ma być minuta przerwy na to poświęcona i mamy nie zobaczyć najlepszych akcji rundy? tak czy owak, chyba ich pogrzało


To znaczy, że przez minutę każdej rundy będziemy widzieli gdzies w rogu telewizora logo tej firmy. Nie mam pojęcia w którym kącie :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.