DAN RAFAEL: ADAMEK JUŻ NIE TEN, ALE NA HAUMONO STARCZYŁO

Galą Polsat Boxing Night emocjonowano się nie tylko w Polsce. Najciekawsze walki, do których doszło w sobotę w trójmiejskiej Ergo Arenie, pokrótce podsumował Dan Rafael, jeden z najbardziej cenionych amerykańskich dziennikarzy zajmujących się boksem.

O głównym bohaterze zawodów, Tomaszu Adamku (51-5, 30 KO), znany żurnalista pisze, że to "prawdopodobnie najlepszy bokser w historii Polski".

- Adamek może nie jest już tak dobry jak kiedyś, ale wciąż jest na tyle dobry, by bez trudu poradzić sobie z powolnym journeymanem w rodzaju Haumono. Łatwo go wypunktował, cały czas trafiał lewym prostym i kombinacjami na drodze do jednogłośnego zwycięstwa - stwierdził.

TOMASZ ADAMEK: SERWIS SPECJALNY >>>

Rafael odnotował też wygraną Krzysztofa Głowackiego (27-1, 17 KO) nad Hinzim Altunkayą (29-1, 17 KO). Zwrócił uwagę, że rywal byłego mistrza świata w wadze junior ciężkiej "ma świetnie wyglądający bilans walk", ale nigdy nie walczył nawet z kimś zbliżonym do poziomu Polaka.

Uwadze dziennikarza ze Stanów Zjednoczonych nie uszły również zwycięstwa Mateusza Masternaka (39-4, 26 KO) nad Ismailem Sillachem (25-4, 19 KO) oraz Macieja Sulęckiego (25-0, 10 KO) nad Damianem Egzequielem Bonellim (24-2, 21 KO). W przypadku obu walk - tak jak i tej Głowackiego - ograniczył się jednak do krótkich relacji, nie oceniając formy żadnego ze zwycięzców.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Tyrion1989
Data: 27-06-2017 12:40:28 
Adamek mógłby jeszcze sporo namieszać w crusier ale w HW to już melodia przeszłości,chociaż biorąc pod uwage forme Parkera z ostatniej walki to akurat z tym mistrzem bym go nie skreślał,na Wildera ma już za słabe nogi i pod koniec walki mogłoby sie skończyć jak z Moliną,Joshua by go pewnie ustrzelił w pierwszej fazie pojedynku,Kliczko czy Ortiz też poza zasięgiem. sportowo w junior jeszcze dawałby rade ale wiadomo że nie zejdzie bo on juz liczy tylko na złoty strzał i ma pewnie szanse go dostać biorąc pod uwage rywali Wildera czy świadomego o swojej przeciętności Parkera. Nazwisko Adamek w rekordzie zapewne wciąż kusi
 Autor komentarza: CELko
Data: 27-06-2017 13:21:20 
Adamka wypromował Don Rafael wypisując fantazje o jego klasie w HW której tak naprawdę nigdy nie było. Wygrał tylko z leniwym Arreolą i to bardzo nieznacznie. Arreola był w czołówce ale nie tej ścisłej.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 27-06-2017 13:23:12 
Adamek byłby wielki przez lata w CW .Jak poszedł do HW i dostał lanie od Vitka
to Boks mu wybiło z głowy .Szkoda bo był na topie i w takim gazie jak był w CH to byłoby ciekawie.
Ale to jego praca .Powtarza to całkiem często od lania od Vitka .
 Autor komentarza: ZIBI
Data: 27-06-2017 13:52:52 
ja widzę jeszcze rewanż z patolem, ew. weryfikacja Zimnego i w przypadku wygranej KO od bumobija
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 27-06-2017 14:06:36 
Tyrion1989
Adamek jedyny atut jaki ma z duzymi facetami to na dzień dzisejszy jeszcze niezła szybkość i praca nóg..W cruser co najwyżej obskoczył by Diablo i może Hucka z resztą nie dawał bym mu za wielkich szans..Był czas że mógł w tej kategorii siać spustoszenie , przed tym jak ruszył do HV..Wtedy cruser nie była tak mocno obsadzona a i Adamek miał więcej asów w rękawie..Dziś Tomek może da ze dwie może trzy walki z rywalami pokroju tego co ostatnio i powinien kończyć kariere..Z Parkerem nie był by kompletnie bez szans ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby miało do takiej walki dojść..
 Autor komentarza: JenningsFan
Data: 27-06-2017 16:25:26 
Tyrion1989 - Do Wildera nie wyjdzie bo byla juz taka propozycja i Adamek ją odrzucil i z tego co pamietam zgrywal takiego jakby nic o tym nie wiedzial zreszta w mediach tez nigdy nie uslyszalem tego pytania w jego kierunku.
 Autor komentarza: President
Data: 27-06-2017 19:36:52 
Tomek bierz zimna... Obszcza rajtuzy.
 Autor komentarza: Destruktor
Data: 27-06-2017 22:47:44 
A niech powalczy sobie i tak wolę starego Adamka od połowy drewnianych polskich ciężkich. Osobiście chciałbym na kolejnej gali Adamek - Włodar w wadze ciężkiej, względnie Adamek - Wach lub Adamek - Wawrzyk. I tak żaden pasa mieć nie będzie ale popatrzę chętnie, lecz walka wieczoru to Główka i Sulęcki o pas.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.