JENNINGS: KLICZKO NIE UMIE SIĘ BIĆ

Bryant Jennings (19-2, 10 KO) przypuszcza, że ewentualny rewanż Anthony'ego Joshuy (19-0, 19 KO) z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO) będzie miał podobny przebieg do pierwszej walki, a zakończyć może się nawet szybciej.

- Jeśli będą znowu walczyć, to Joshua musi po prostu się na niego rzucić. Musi go zaatakować, kilka razy go trafić. Kliczko nie umie się bić. Preferuje walkę na dystans, więc trzeba z nim walczyć z bliska. Krótkie ciosy. Widzieliście, jak dostał podbródkowym, akurat próbował wtedy klinczować - oznajmił 32-letni Amerykanin.

Joshua pokonał Kliczkę pod koniec kwietnia na Wembley. Walka przerosła oczekiwania kibiców, ale zdaniem Jenningsa po 41-letnim Ukraińcu widać było, że najlepsze lata ma już dawno za sobą.

- Niczego nie odbieram Joshui, jednak Kliczko to już nie jest ten sam zawodnik. Nie był nim już pewnie, kiedy ja z nim walczyłem. Ale szacunek dla zwycięzcy. Przed Joshuą jeszcze trochę pracy, lecz przyszłość należy do niego. To była dobra walka, bardzo ekscytująca. Tyle że oglądaliśmy starego Kliczkę - stwierdził.

Jennings boksował z Ukraińcem w kwietniu 2015 roku, przegrywając na punkty po dwunastu rundach. Od tego czasu stoczył tylko jeden pojedynek, ale niedawno podpisał kontrakt ze stajnią Top Rank i zapowiedział rychły powrót na ring.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 23-06-2017 14:07:59 
Bliski remis w tamtej walce. Wtedy wiedzialem, ze Wladimir nie nadaje sie do walk z topem a z Leapaiami.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 23-06-2017 14:17:55 
Jennings się pociesza. Walczył z dużo gorszą wersją Kliczki niż Joshua.
 Autor komentarza: ShaneMosley150
Data: 23-06-2017 14:20:58 
nareszcie mamy wspanialego mistrza Antka. kliczki nie dalo sie po prostu ogladac; byl taki nudny...
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 23-06-2017 14:30:13 
Zgadzam się z Jenningsem. Kliczko walczy na dystans blisko perfekcji, ale gdyby urządzić z nim w ringu bijatykę cios za cios to Wład zaczyna gubić się. On ma mentalność żołnierza, robota, który wykonuje polecenia, ale nie potrafi bazować na instynkcie, który przydaje się w ferworze walki, tak jak to robił np. Witalij Kliczko. Poza tym Wład wyglądał trochę staro w walce z Joshuą. Na tle AJ praca nóg Kliczki wyglądała bardzo dobrze, ale generalnie jest zauważalny tutaj spadek. Brakowało też trochę dawnej koordynacji. Wieku nikt nie oszuka, ale i tak Wład jest dobrze zakonserwowany. W wieku 40 lat być w takiej dyspozycji fizycznej, motorycznej to duży sukces.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 23-06-2017 14:49:48 
Nawet nie o to chodzi, po prostu Sowiecka szkoła boksu leży w półdystansie.
To jest odwieczna walka, amerykanie mają lepszy półdystans, rosjanie dystans.
Nawet jak ja się uczyłem boksu, to mnie uczyli takiego gównianego podbródkowego z dystansu ( a moim trenerem był utytułowany światowo amator), i za każdym razem jak próbowałem go bić krótko (coś a la Lewis), to dostawałem ochrzan.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 23-06-2017 18:29:23 
Ghostbuster

Czy ja wiem ?..Kondycja to była lepsza jak u AJ..Praca nóg na 5 +..Zabrakło chyba mentalności i instynktu zabójcy..Kliczko to nadal absolutna czołówka HV..Żeby nie pojawił się AJ to jeszcze kilka lat domincji miał by przed sobą..W takiej formie jak w ostatniej walce ubił by Furego..Co do rewanżu to moim zdaniem Kliczko tego nie wygra..AJ nie będzie się czaił tylko ruszy od początku i poprostu znokautuje Kliczkę szybciej jak ostatnio..
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 23-06-2017 18:30:45 
Kliczko nigdy nie lubił agresywnych punczerów..Zawsze miał z takimi problemy..Z tymi mniejszymi walczył n dystans, z takim Joshuą to nie przejdzie..
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.