MISTRZOSTWA EUROPY: MAMY DWA ĆWIERĆFINAŁY - WYGRANA KIWIORA

Wiemy już bardzo dużo. Z dziesięciu pięściarzy, jakich wysłaliśmy do Charkowa na Mistrzostwa Europy, do fazy ćwierćfinałowej awansowało dwóch. A to oznacza, że ta dwójka zapewniła sobie również awans do Mistrzostw Świata, które na przełomie sierpnia i września odbędą się w Hamburgu.

Wcześniej do 1/4 awansował Mateusz Polski (-64kg). W serii wieczornej boksowało dwóch naszych reprezentantów. Jeden wygrał, drugi przegrał.

Najpierw między linami zameldował się Maciej Jóźwik (-52kg), a naprzeciw niego stanął David Alaverdian z Izraela. I tu ciekawa sprawa - dwóch sędziów typowało wygraną naszego reprezentanta 29:28, a trzej pozostali wskazali na rywala, dając mu zgodnie wszystkie rundy - 27:30.

DAMIAN KIWIOR: SERWIS SPECJALNY >>>

Naszego honoru bronił jeszcze Damian Kiwior (-69kg), który najpierw odprawił w eliminacjach Andrieja Hartszenkę z Estonii, a teraz w 1/8 pokonał Mariana Pitę z Rumunii. W pierwszej rundzie pięściarz z Tarnowa miał jeszcze problem ze złapaniem odpowiedniego rytmu, ale potem było już lepiej i przekonał do siebie wszystkich sędziów - 29:28, 29:28, 29:27, 30:27 i 30:26. Brawo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.