ME 2017: DOBRY BOKS STAWIREJA, ALE NA CLARKA TO NIE STARCZYŁO

Aleksander Stawirej (+91kg) wygrał już jedną walkę na Mistrzostwach Europy. Dziś na ringu w Charkowie w starciu 1/8 finału czekał na niego silny jak tur Frazer Clark.

Od początku widać było różnicę w sile na korzyść Anglika, ale Olek pokazywał wcześniej, że mocno - szczególnie prawą ręką, również potrafi uderzyć. Boksował mądrze, ładnie chodził na nogach, ale chyba przegrał pierwszą rundę, gdyż uderzenia przeciwnika robiły nieco większe wrażenie. W połowie drugiej rundy Stawirej huknął prawym krzyżowym i powstrzymał zapędy Brytyjczyka. Za moment trafił też ładnym lewym sierpowym i choć Clark dobrze finiszował, to drugie starcie należało się Polakowi. O wszystkim miała więc zadecydować ostatnia odsłona.

Więcej sił zachował etatowy sparingpartner Anthony'ego Joshuy, który dodatkowo osłabiał jeszcze naszego reprezentanta ciosami na korpus. Ale Stawirej nie zamierzał składać broni i do samego końca dzielnie wymieniał ciężkie ciosy z czarnoskórym gladiatorem. Równo z gongiem Frazer Clark trafił jeszcze mocnym lewym sierpowym, przypieczętowując swój sukces. Ale Stawirej postawił mu się bardzo mocno i chwała mu za to.

W innych walkach królewskiej kategorii dwukrotny mistrz świata Mahammadrasul Medżidow bardzo męczył się z Bułgarem, wygrywając niejednogłośnie na punkty. I gdyby werdykt poszedł w drugą stronę, z pewnością nie mógłby mieć do nikogo pretensji.

Warto zwrócić uwagę na reprezentanta gospodarzy. Wiktor Wichryst świetnie chodzi na nogach, swoje ciosy składa w ciekawe kombinacje i dziś mocnym lewym sierpowym poskładał Irlandczyka Deana Gardinera.

W ćwierćfinale jest też należący od dawna do czołówki na świecie Mihai Nistor. Rumun pokonał na punkty Ormianina. Wpadkę zanotował natomiast Peter Kadiru. Niemiec przez dwie i pół minuty kontrolował Kema Larsena, ale wtedy leworęczny Duńczyk skosił go z nów lewym krzyżowym. Potem Niemiec doszedł do siebie, dobrze finiszował, lecz przegrał niejednogłośnie na punkty.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 19-06-2017 17:11:22 
Ile ten Stawiriej ma lat?
 Autor komentarza: leszekd
Data: 19-06-2017 17:45:25 
Stawirej ledwie 20 lat i za dwa lata chłop może namieszać na Mistrzostwach Europy walcząc nawet o medal. Zadadki ma, rusza się przepięknie co jest jego atutem i myśli oraz dobrze celuje.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 19-06-2017 18:08:30 
Tylko dwie dychy ? Jeszcze sporo przed nim, mam nadzieję, że dobrego
 Autor komentarza: Thrawn
Data: 19-06-2017 21:41:02 
Bardzo fajnie boksował. Anglik bił dużo na korpus i zapychał go ciosami, był silniejszy fizycznie, ale Stawirej naprawdę sporo trafił na szczękę. Widać, że zapasy w przygotowaniu fizycznym są ogromne, w technice chyba też, ale moim zdaniem ma naprawdę dobry timing.
 Autor komentarza: nikt
Data: 19-06-2017 22:14:22 
Stawirej to przedewszystkim kickboxer ktury daje rade i w boksie
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 19-06-2017 22:44:56 
Kiedy wstawicie jego walkę?
 Autor komentarza: Furmi
Data: 19-06-2017 23:29:14 
@szansepromotions - w słabszej jakości już dawno by była, ale teraz będziemy Wam pokazywać lepsze ujęcia. Na rano będzie do obejrzenia. Pzdr.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.