PBN7: UDERZENIE CZWARTE - BALSKI vs JANIK

Starcie młodości z doświadczeniem - tak najszybciej można opisać czwartą walkę gali Polsat Boxing Night 7 pomiędzy Łukaszem Janikiem (28-3, 15 KO) a Adamem Balskim (9-0, 7 KO). Jeden na fali wznoszącej, a drugi powracający po długiej przerwie. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia 24 czerwca w gdańskiej Ergo Arenie?

Czwarty pojedynek gali Polsat Boxing Night nieoczekiwanie stał się jednym z najbardziej elektryzujących starć rozpiski. Janik na kilka tygodni przed galą zastąpił niedysponowanego Namibijczyka Vikapitę Meroro i w sobotę zmierzy się z jednym z najbardziej perspektywicznych pięściarzy młodego pokolenia w Polsce. Czy będzie to przysłowiowe przekazanie pałeczki?

Balski w każdym kolejnym pojedynku pokazuje coraz większe umiejętności i jest głodny wielkich pojedynków. Promotor Mariusz Grabowski od początku założył, że w przypadku 26-latka nie ma mowy o parasolu ochronnym i rzuca swojego podopiecznego na coraz głębszą wodę. Adam do tej pory zwyciężał dziewięciokrotnie, a w ostatnim pojedynku pokazał, że nauka nie idzie w las i uwagi trenera bierze sobie do serca.

- Jestem wdzięczny, że jestem w tym miejscu. Jeszcze kilka lat temu nawet nie wierzyłem, że tak może potoczyć się moja kariera. Muszę wykorzystać swoją szansę - mówi Balski.

Pięściarz grupy Tymex Boxing Promotions szuka wyzwań i nie boi się żadnego przeciwnika. Prywatnie bardzo skromny, ale w ringu pokazuje swoje drugie oblicze. - Jest cierpliwy, a to cecha mistrzów - ocenia Janusz Pindera.

Łukasz Janik będzie największym wyzwaniem w karierze Balskiego, ale jeśli spadać, to tylko z wysokiego konia, jednak myśli o upadku nie ma w głowie perspektywicznego pięściarza.

ZAMÓW PPV NA GALĘ PBN7 W JAKOŚCI HD >>>

Łukasz do karty walk PBN 7 wskoczył w ostatniej chwili, zastępując niedysponowanego Vikapitę Meroro. Pięściarz z Jeleniej Góry powraca po 25. miesiącach rozbratu z ringiem, lecz pod skrzydłami Macieja Zegana zbudował wysoką formę. O jego powrocie do zawodowego boksu mówiło się od dłuższego czasu, a gala Polsat Boxing Night to najlepsze miejsce na złapanie drugiego oddechu.

Janik w swojej karierze toczył wielkie boje i wielokrotnie udowadniał, że w ringu potrafi zostawić sporo zdrowia. Tak było między innymi z Grigorijem Drozdem w Moskwie, kiedy do walki wyszedł po zaledwie tygodniowych przygotowaniach. Doświadczenie będzie jego największym atutem w starciu z Balskim, a dodatkowo ma coś do udowodnienia wszystkim obserwatorom Polsat Boxing Night. Na PBN 1 w Łodzi przegrał przecież z Mateuszem Masternakiem przed czasem. Teraz otrzymał doskonałą szansę, aby udowodnić wszystkim kibicom, że w boksie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

TU KUPISZ BILETY NA POLSAT BOXING NIGHT >>>

Doświadczenie czy młodość? Stary lis, czy przedstawiciel pokolenia młodych i gniewnych? Czwarta walka Polsat Boxing Night może okazać się najciekawszym zestawieniem całej rozpiski, a przez wielu ekspertów już przed pierwszym gongiem uznana została najciekawszym starciem wydarzenia. Kto wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko? Odpowiedź poznamy już 24 czerwca w Ergo Arenie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MickeyBreslau
Data: 18-06-2017 14:36:38 
Bedzie cięzkie ko na Lukaszu,cos jak w walce Povetkin vs Duhaupas.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 18-06-2017 14:39:49 
Janik w formie może byłby jakimś wyzwaniem dla Balskiego. Takim jak Rusiewicz.
Po takiej przerwie będzie walczył o przetrwanie.
 Autor komentarza: un4given
Data: 18-06-2017 16:48:21 
"Łukasz do karty walk PBN 7 wskoczył w ostatniej chwili, zastępując niedysponowanego..."

Sęk w tym że Łukasz też wygląda na niedysponowanego ;x
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.