KRÓTKA WALKA I DŁUGIE DYSKUSJE - KONTROWERSYJNY NOKAUT 'RIGO'

Sporo zamieszania i kontrowersji po bardzo krótkiej walce Guillermo Rigondeaux (18-0, 12 KO) - pełnoprawnego mistrza WBA wagi super koguciej, z niepokonanym dotąd Moisesem Floresem (25-1, 17 KO), championem w wersji tymczasowej.

Wyższy o głowę Meksykanin od pierwszej sekundy rzucił się na "Szakala", zasypywał ciosami, ale wszystkie te uderzenia pruły powietrze. Znakomity w defensywie Kubańczyk chciał zaakcentować końcówkę pierwszej rundy i doskoczył do przeciwnika. Jedną ręką go trzymał, drugą bił. Gdy zabrzmiał gong, nie zdążył zatrzymać lecącej już bomby. Trafił lewym sierpowym na szczękę i znokautował Floresa. Wtedy zaczęło się zamieszanie.

Doświadczony arbiter Vic Drakulich rozpoczął analizę sytuacji. Były aż trzy opcje - dyskwalifikacja "Rigo" za to, że nielegalnie trzymał jedną ręką, a drugą bił. I to aż trzykrotnie. Drugim rozwiązaniem było uznanie walki za nieodbytą, jeśli by stwierdzono, że cios został wyprowadzony w ferworze, ale po zakończeniu rundy. Trzecią opcją był nokaut.

Ostatecznie uznano, że cios został zapoczątkowany, gdy gong jeszcze brzmiał. Był więc legalny. Potem Drakulich analizował, czy obrońca tytułu nie sfaulował. Stwierdził w końcu, że dwa pierwsze uderzenia były faulami i właśnie wkraczał do akcji, by mu zwrócić na to uwagę. Nie zdążył, ale ten ostatni, nokautujący cios, był już zadany prawidłowo, bez przetrzymywania. Po kilku minutach narad ogłoszono więc wygraną Rigondeaux przez nokaut.

- Mogę walczyć z każdym, z Łomaczenką włącznie - powiedział tuż po ogłoszeniu werdyktu mańkut z Santiago de Cuba.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 18-06-2017 04:56:26 
Fajny precedens. Kopnę kogoś dwa razy w jaja, a na końcu poprawię podbródkowym i nokaut mam zaliczony - bo ostatni cios był "legalny".
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 18-06-2017 05:50:46 
BeniaminGT,
zgadzam sie z toba w 100% do tego ciagnal go ta prawa lapa za kark w dol I nagle pusicl ten glowe poderwal bo ciagle naciskal w gore a ten wtedy go uderzyl, to te nielegalne ciosy doprowadzily do mozliwosci zadania nokautujacego ciosu, jak piszesz zapieprzyc komus kolkiem po glowie I uderzyc na koniec z reki I mowic ze jak padl po rece to ok. Dla mnie Rigo szybki ale wyraznie nie fair I walka powinna byc no contest.
 Autor komentarza: Polakos
Data: 18-06-2017 10:44:03 
Sytuacja ewidentna. DSQ dla faularza.
 Autor komentarza: VitaliQuitschko
Data: 18-06-2017 12:11:49 
Ta kubańska małpa nie potrafi wygrywać w uczciwy sposób. Pamiętam, jak przywalił z bani jednemu Tajowi, a potem gdy ten chciał stuknąć rękawice, czarny go znokautował. śmieć i tyle
 Autor komentarza: lipstef
Data: 18-06-2017 12:18:22 
beniaminGT

idealne podsumowanie tego co się stało..
 Autor komentarza: KWAZIMODO
Data: 18-06-2017 15:28:54 
Tego Meksyka powinni pozbawić obywatelstwa Meksyku. Co to za chłop co krzyczy jak Bruce Lee przy każdym ciosie, a gdy zobaczył , że jest szansa sie wyłozyć to w połowie stukniecia rekawicą na okej zaczyna aktorzyć. Dobrze , że nie dali dyskwalifikacji Rigo. Sędzia mógł to puścic dalej ta walke , a tak Szakal znowu ma zjebany pijar. Nie dość , że mało medialny to teraz to.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.