WBSS: GEORGE GROVES OFICJALNIE ZATWIERDZONY DO TURNIEJU!

Nazwisko czwartego uczestnika turnieju World Boxing Super Series zostało dziś oficjalnie potwierdzone. Tym razem to zawodnik, który będzie brał udział w rywalizacji kategorii super średniej (76,2kg. dop. Redakcja).

Pierwszy sezon obejmie zawodników wagi junior ciężkiej i właśnie super średniej. Wcześniej oficjalnie podano trzech bokserów, którzy rywalizować będą w dywizji cruiser - mistrza IBF Murata Gasijewa (24-0, 17 KO), championa WBC Mairisa Briedisa (22-0, 18 KO), oraz naszego Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO).

W kuluarach mówi się, że w projekcie WBSS w lżejszej kategorii mogliby zaboksować Mikkel Kessler (46-3, 35 KO) oraz Erik Skoglund (26-0, 12 KO). Dziś natomiast potwierdzono, że pierwszym zaklepanym pięściarzem jest George Groves (26-3, 19 KO), który trzy tygodnie temu zdobył wakujący tytuł mistrza świata federacji WBA.

- Udział w tym turnieju to dla mnie szansa, aby udowodnić całemu światu, że to właśnie ja jestem najlepszym zawodnikiem w tym limicie. Będę dumny wnosząc pas WBA do tego turnieju. Chcę wystawiać się nieustannie na trudne testy i sprawdzać z najlepszymi. Kibice potrzebują takich projektów jak World Boxing Super Series, by wyłonić w każdej wadze tego jedynego i najlepszego - mówi Groves.

Przypomnijmy, że pierwsze walki ćwierćfinałowe odbędą się na przełomie września i października. Zwycięzcy, którzy awansują do półfinałów, spotkają się na początku przyszłego roku, a w maju 2018 zostanie rozegrany wielki finał. Tryumfator całego turnieju poza olbrzymimi pieniędzmi zdobędzie również statuetkę Muhammad Ali Trophy. Według doniesień prasowych za sam udział w turnieju, nawet przegrywając pierwszą walkę, zawodnicy zarobią po około 400 tysięcy dolarów. Wygrywając pierwszy, a przegrywając drugi bój, zawodnik wzbogaci się o około półtora miliona "zielonych". Jest więc o co walczyć.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 16-06-2017 18:43:31 
Kto gwarantuje pieniądze ? coś ty śmierdzi i to ostro. Nie wierzę, że ten turniej dojdzie do skutku
 Autor komentarza: legos
Data: 16-06-2017 21:09:48 
Duża kasa, ale w podanym przykładzie zawodnik wzbogaci się chyba o 1,2 mln, a nie 1,5 :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.