KOROBOW CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ W WBSS: JESTEM NAJLEPSZY NA ŚWIECIE

W przyszłym miesiącu poznamy komplet uczestników turnieju World Boxing Super Series, który obejmie ośmiu zawodników wagi super średniej oraz ośmiu kolejnych w junior ciężkiej. Na ochotnika zgłasza się wielki w boksie olimpijskim, a wciąż niespełniony jako zawodowiec Matt Korobow (27-1, 14 KO).

Rosjanin wywiązał się niedawno z umowy z grupą Top Rank. Na co dzień startuje w wadze średniej, lecz na potrzeby tego turnieju jest gotów przenieść się do limitu 76,2 kg. W kuluarach mówi się, że jednym z uczestników projektu WBSS będzie Mikkel Kessler (46-3, 35 KO).

- Ja wiem doskonale, że pomiędzy wagą średnią a super średnią nie ma ode mnie lepszego zawodnika na świecie, a ten turniej byłby dla mnie znakomitą okazją, by móc to udowodnić. To byłaby powtórka z rozrywki. Kiedyś nikt nie chciał boksować z Andre Wardem, lecz dzięki "Super Six" zyskał wielką sławę. Ze mną dziś również nikt nie chce walczyć, jeśli więc dostanę się do turnieju, powtórzę to, co zrobił kiedyś Ward - zapewnia Korobow.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 13-06-2017 18:48:06 
Ale ten Korobow pierdoli. Andy Lee pokazał mu miejsce w szeregu, Lemieux, Golovkin, Jacobs wysyłają go na OIOM.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 13-06-2017 19:04:15 
Biorąc pod uwagę, że Lee przegrał każdą rundę do czasu nokautu, to rzeczywiście pokazał mu miejsce w szeregu.... Widzę tu głupią tendencję - jedna walka i szybko skreślacie zawodnika. A potem jedna lepsza i nagle staje się Bogiem. Ze skrajności w skrajność...
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 13-06-2017 20:25:07 
Korobow na zawodostwie nie błyszczał w żadnej walce, a z Lee pokazał zupełny brak doświadczenia i znajomości specyfiki sposobu w jaki walczy. Lee może przegrywać rundę za rundą, ale potem wystrzela petardę i kończy się zabawa. Korobow dostał luja i zamiast przyklęknąć to stał jak kołek i dał się obijać. Dobrze wie, że w średniej nie ma czego szukać, dlatego idzie wyżej.
 Autor komentarza: ByWayOfKnockout
Data: 14-06-2017 09:04:05 
@Guzik999
Kompletnie nie zgadzam się z tym, że Korobov nie błyszczał w żadnej zawodowej walce.
Zawsze było widać jego doskonały warsztat techniczny. Szkoda, że ma za sobą tyle lat stagnacji, bo dzisiaj mógłby być członkiem absolutnego topu w średniej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.