TOKIO 2020: TYLKO OSIEM KATEGORII W RYWALIZACJI MĘŻCZYZN!

Ważne zmiany w boksie olimpijskim. Jeszcze podczas igrzysk w Sydney (2000) mężczyźni rywalizowali w dwunastu kategoriach. Ostatnio w dziesięciu. Na kolejnych igrzyskach tych limitów będzie jeszcze mniej.

Turniej olimpijski w Tokio w 2020 roku obejmie tylko osiem wag. Być może jednak tym kosztem obejrzymy nie trzy, a pięć dywizji u kobiet.

W historii igrzysk olimpijskich polscy pięściarze wywalczyli dotąd czterdzieści trzy medale - osiem złotych, dziewięć srebrnych i dwadzieścia sześć brązowych. Ostatni krążek - brązowy, Wojciech Bartnik wywalczył jednak aż ćwierć wieku temu w Barcelonie w wadze półciężkiej.

Na poprzednich igrzyskach w Rio nasz kraj reprezentowało dwóch pięściarzy - Tomasz Jabłoński (-75kg) oraz Igor Jakubowski (-91kg). Obaj niestety przegrali już w pierwszych pojedynkach i szybko odpadli z turnieju.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sjerg
Data: 12-06-2017 19:09:49 
Powinni zrobić dwie kategorie wagowe: gruby i chudy
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-06-2017 20:57:34 
Słuszna droga, kategorii wagowych jest za dużo. W boksie zawodowym to już zupełna paranoja, 17 kategorii, w każdej 4 pasy, łącznie 68 mistrzów, dorzucić do tego interimy i regulare i dochodzimy pod 100. Różnice w niektórych wagach po 1,5kg, toż to parodia jest.
 Autor komentarza: CELko
Data: 12-06-2017 21:34:07 
Boks to taka parodia. 8 Kategorii wagowych to powinien być maks też w boksie zawodowym.
 Autor komentarza: nikt
Data: 12-06-2017 21:43:14 
medalu olimpijskiego czy mistrzostw swiata juz nie ujrzymy długo,bo plski boks upadł dawno tylko nikt tego na siłe nie chce zauwarzyc.Bedzie tak jak w klubach i pzb beda żadzic i prowadzic te kluby stare komuchy,i aroganci uwazajacy sie za zajebistych trenerów nie widzacych ze świat już jest lata swietlne,bo niechce im sie uczyc i doskonalic w fachu trenerskim,tylko kombinowac jak tu kaske z miasta wyciagnąc za jakies tam punkty
 Autor komentarza: miguelangelcotto
Data: 12-06-2017 23:52:15 
Z jednej strony taka liczba mistrzów to paranoja, ale z drugiej, nawet przy małych przeskokach wagi często widać różnice w ciosie i rozmiarze zawodników. Taki Gamboa jest w swojej wadze malutki i bez ciosu, a trochę niżej miał normalne warunki i niezłe uderzenie. Ward w półcięzkiej jest już znacznie mniejszy niż w super średniej Moim skromny zdaniem ze sportowego punktu widzenia to brakuje kategorii 98 kg. Niestety patrząc na popularność wagi crusier to biznesowo by się to kompletnie nie opłacało.
 Autor komentarza: lynce
Data: 13-06-2017 10:30:45 
@miguelangelcotto
Też tak uważam odnośnie kategorii ~98kg. Szczególnie teraz kiedy kolesie po 2m są na szczycie. Np. ostatnia walka w Białymstoku Werwejko-Zygmunt 25kg różnicy, i jak Zygmunt dosatł kowadłem to długo nie mógł wstać z kolan.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 13-06-2017 22:51:11 
Nie tyle ta ilosc kategorii jest problemem, co namnozona ilosc paranoicznych pasow. Oczywiscie sponsorow przyciagaja Interimy i Baltiki, poniekad to rozumiem, ale pojecie 'mistrz' powinno trzymac swoja wartosc, bo za jakis czas zupelnie sie zdewaluuje. Zeby odniesc sie do HW, coz to za mistrz Parker czy Wilder? Szczegolnie ten drugi, ni cwierc prawdziwej walki mistrzowskiej,2x Arreola i byc moze niebawem bedzie 2x Stiverne! :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.