NEGATYWNE WYNIKI BADAŃ ANTYDOPINGOWYCH POWIETKINA

Po dwóch ubiegłorocznych wpadkach dopingowych tym razem kontrola nie wykazała żadnych nieprawidłowości w organizmie Aleksandra Powietkina (31-1, 23 KO).

Rosjanin i jego rywal Andrij Rudenko (31-2, 19 KO) są badani przez agencję VADA przed zaplanowaną na 1 lipca walką w Moskwie. W piątek agencja wysłała do Powietkina pismo, w którym poinformowała, że wyniki badania próbek pobranych od pięściarza w dniach 15-16 maja okazały się negatywne.

W 2016 roku u Powietkina wykryto najpierw meldonium przed pojedynkiem z Deontayem Wilderem, a następnie ostarynę przed starciem z Bermane'em Stiverne'em. Do żadnej z tych walk ostatecznie nie doszło, choć dla Stiverne'a znaleziono zastępstwo i mimo pozytywnego rezultatu badania Rosjanin zgodnie z planem wystąpił 17 grudnia na gali w Jekaterynburgu, gdzie znokautował w szóstej rundzie Johanna Duhaupasa.

Po drugiej wpadce 37-latek został usunięty z rankingów wszystkich najważniejszych federacji w boksie zawodowym. Wykluczono go też na pół roku ze startów. Dyskwalifikacja dobiega końca 30 czerwca, stąd też taki, a nie inny termin potyczki z Rudenką. Niewykluczone, że w stawce tej konfrontacji znajdzie się regionalny pas WBA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: astarte
Data: 10-06-2017 11:23:09 
w koncu zadbali o odpowiednie wyniki. ;-)
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-06-2017 12:29:23 
Szczerze, to dziwię się, dlaczego Sasza po tym jak dwa razy Go wrobili:), dalej uczestniczy w testach VADA. Ponoć VADA i Amerykanie zniszczyli mu karierę, zabrali mu szansę zostania mistrzem świata, a On dalej potulnie daje się badać. Są dwie odpowiedzi na to. Pierwsza; poprzednie wyniki były prawdziwe i Saszka dobrze o tym wie. Druga; Saszka to wielki, naiwny matoł, który pomimo wrabiania i ciągłego brudzenia swojego nazwiska bierze udział w szopce, w której znowu spiskowcy z Ameryki mogą Go udupic. Ciekawe która odpowiedź jest prawdziwa???×)))
 Autor komentarza: sjerg
Data: 10-06-2017 13:19:34 
Spytaj Saszy, może Ci powie. Gdyby nie te wpadki to by zmiótł Wildera..
 Autor komentarza: rocky86
Data: 10-06-2017 13:51:21 
trashtalk

No i jest trzecia opcja, tylko taka prawdziwa, czyli Fair Boxing program ogłoszony przez WBA
 Autor komentarza: StewRoid
Data: 10-06-2017 14:08:52 
no właśnie, może Povietkin po prostu ni ma wyjścia, jeżeli faktycznie chce walczyć o pas którejkolwiek z wielkich federacji?
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-06-2017 14:24:48 
rocky86

Tak, tylko te testy robi ta sama Agencja Antydopingowa, która robiła dla WBC.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 10-06-2017 15:00:44 
No i co z tego?
Chcesz walczyć o pozycje rankingowe, które z oczywistych względów są bardzo istotne, to musisz się poddać testom . Testy są wykonywane przez określoną organizację i nic na to nie poradzisz, albo robisz testy albo nie ma cie w rankingach. Nie ma Cię w rankingach, nie walczysz o pasy (w tym regionalne).

Riabiński mówił, ze chce dla Saszy wypracować jeszcze jedną szansę mistrzowską. Nie mają wyjścia.
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-06-2017 15:07:26 
Chciałbym również przypomnieć, że na podstawie wyników badań zrobionych przez VADA, dla WBC, WBA również usunęła Povietkina z rankingów. Więc tłumaczenie, że jest to inny program, dla innej federacji jest pozbawione sensu, gdyż te badania są robione przez ta sama Agencje (VADA), która rzekomo dwa razy miał udupic Rosjanina i w stosunku do której padło wiele oskarżeń że strony sztabu Povietkina, o upolitycznieniu i braku rzetelności.

Więc Saszka przystępując poraz kolejny do programu antydopingowego, który jest prowadzony przez ta sama Agencje antydopigowa, która wg Jego mniemania jest nierzetelana i która niejako zniszczyła mu karierę, tak naprawdę stawia Jego osobę w dwuznacznym położeniu. Jeśli był niewinny dwa razy, To nie powinien poraz kolejny uczestniczyć w tej farsie i wystawiać swoje nazwisko na ciosy.

Tłumaczenia, że Sasza chce zdobyć jakiś pas dlatego się poddaje testom tej samej agencji również są trochę absurdalne, bo skoro ktoś dwa razy na Ciebie sra i Cię udupia to jaką masz pewność, że nie zrobi tego trzeci raz. Ponadto jeśli Sasza dalej będzie uczestniczył w tych Programach, niejako da świadectwo wiarygodności VADA.

Kolejna rzecz to Sasza ma 37 lat, więc o ile mu się uda to swoją szansę na walkę o mistrzostwo świata WBA, dostanie najwcześniej w 2019 roku. Pchanie się w coś co nie jest pewne, w dodatku pod egidą Agencji która jest przeciwko niemu jest śmieszne.

Reasumując, jak na moje to Saszka doskonale wie o tym, że wyniki dwóch poprzednich testów były prawdziwe, dlatego bierze w tym udział poraz kolejny. Tym razem może sobie postanowił, że nie będzie się szprycowal...
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-06-2017 15:14:54 
Tak Rocky nie maja wyjscia i pchaja sie tam, gdzie ponoć ich cały czas uwalaja. Riabinski to mądry facet i gdyby tak było to nie pchalby się dalej w te szambo. Organizowalby Szasy jakieś walki w Rosjii, które budzilyby zainteresowanie i pieniądze ( coś na zasadzie Adamka w Polsce )

Dla mnie wytłumaczenie jest proste, Oni poprostu dobrze wiedzą, że Sasza był naszprycowany, dlatego dalej w tym uczestniczą
 Autor komentarza: tyler
Data: 10-06-2017 15:49:27 
Do trzech razy sztuka... Ciekawi mnie czy dojdzie do skutku walka z Wilderem, i czy zabijaka ochroniarzy podejmie rękawice
 Autor komentarza: trashtalk
Data: 10-06-2017 16:08:31 
aha byłbym zapomniał. Istnieje jeszcze jedna opcja, o której zapewne myśli pewny kolezka, który nie zdążył jeszcze wcisnąć tutaj swojego SPAMU. Mianowicie tym razem pewnie VADA nie sfinguje badań Povietkina bo ten już się nie pcha na Wildera...:)
 Autor komentarza: rocky86
Data: 10-06-2017 18:30:19 
Ja nigdzie nie pisałem, że Sasza był czysty. Od zawsze tu powtarzam, że wszyscy lub niemal wszyscy coś biorą.

Skoro idą w WBA, to widocznie innej drogi obrać nie mogli lub były jeszcze trudniejsze. Skoro Riabinski to mądry facet, to chyba wybrał optymalną ścieżkę, a nie taka, która byłaby najtrudniejsza.

WBA to nie jest zły pomysł, złapie jakiś regionalny, później regularna i już jest przy walce o pas. Ortiza albo oleja albo do tego czasu będzie już po jego walce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.