EUBANK JR KRYTYKUJE BROOKA: ZABRAKŁO MU SERCA DO WALKI

Chris Eubank Jr (24-1, 19 KO) krytycznie odniósł się do decyzji Kella Brooka (36-2, 25 KO) o rezygnacji z kontynuowania walki z Errolem Spence'em Jr (22-0, 19 KO).

Brook doznał w majowym pojedynku pęknięcia kości oczodołu i w jedenastej rundzie przyklęknął bez ciosu, pozwalając, by sędzia go wyliczył. Później tłumaczył, że nie chciał stracić wzroku, czego bliski był już we wrześniu ubiegłego roku, gdy identycznego urazu - tyle że drugiego oka - nabawił się w starciu z Giennadijem Gołowkinem (37-0, 33 KO).

Mimo że kontuzja Brooka była bardzo poważna, część obserwatorów krytykuje 31-letniego Brytyjczyka, zarzucając mu naruszenie niepisanego kodeksu pięściarskiego, który zabrania zawodnikom poddawania się w ringu. Do tego grona zalicza się jego młodszy rodak Eubank Jr.

- To była wyrównana potyczka, Kell mógł ją wygrać, gdyby nie zabrakło mu serca do walki. Ale zabrakło. Poddał się i stracił tytuł - stwierdził.

Dopytywany, czy słusznie w stosunku do Brooka używa się pejoratywnego rzeczownika quitter, odpowiada: - A jak inaczej go nazwać? Czyż nie powiedział, że nie chce już walczyć? Powiedział. To znaczy, że się poddał.

W majowym starciu Brook stracił pas IBF w wadze półśredniej. Eubank Jr występuje o trzy kategorie wyżej, a w kolejnym pojedynku będzie bronić tytułu IBO w dywizji super średniej w starciu z Arthurem Abrahamem (46-5, 30 KO). Walka ta odbędzie się 15 lipca w Londynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cortexo
Data: 09-06-2017 14:02:39 
zobaczymy, co powie Eubank Jr. po ciosach GGG
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 09-06-2017 15:33:54 
Brook poddal sie (i byl poddawany) dwa razy z rzedu w dwoch ostatnich bedac na granicy nokautu. Kontuzja nie byla przyczna przerwania zadnego z tych pojedynkow, przyczyna bylo bycie na granicy ciezkiego KO. Nikomu nie zycze utraty zdrowia ale niech nie mowi ze przegral "przez kontuzje" bo to nieprawda. Autor komentarza: arpxp
Data: 09-06-2017 16:05:11 
Szkoda Brooka. Mógł zapuścić wąsy wokół oczów, może by trochę zamortyzowały te niefortunne ciosy. Ale teraz niestety jest już na to za późno.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 09-06-2017 17:15:09 
W summie Lebiedev raz wyglądał jak E.T a mimo wszystko się nie poddał. Nie ma co krytykować, skoro się nie czuł to po co ryzykować, życie ma się jedno a z GGG się nie poddał, narożnik zrobił to za niego.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 09-06-2017 17:54:46 
Chris Eubank pouczający innych pięściarzy to tak jakby dziwka pouczała innych w kwestiach cnoty.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.