WARD-KOWALIOW: DUVA ZADOWOLONA ZE SKŁADU SĘDZIOWSKIEGO

Promotorka Siergieja Kowaliowa (30-1-1, 26 KO) jest zadowolona ze składu sędziowskiego, jaki został wyznaczony do oceniania walki rewanżowej pomiędzy Rosjaninem a Andre Wardem (31-0, 15 KO).

Praca sędziów punktowych w pierwszym pojedynku wzbudziła spore kontrowersje. Robert Byrd, Burt A. Clements i Glenn Trowbridge zgodnie punktowali 114-113 dla Warda, choć zdaniem części obserwatorów sprawiedliwszy byłby werdykt z korzyścią dla "Krushera".

Tym razem walkę będą oceniać Dave Moretti, Steve Weinsfeld i Glenn Feldman.

- Prosiłam Komisję Sportową Stanu Nevada o wyselekcjonowanie jak najlepszych sędziów, aby kwestia werdyktu nie stała się ponownie tematem numer jeden. Wszyscy mamy prawo rozmawiać z komisją [na temat wyboru sędziów], byłoby to niedbalstwo z mojej strony, gdybym tego nie zrobiła - mówi Kathy Duva, szefowa stajni Main Events.

- Wybrani sędziowie mają olbrzymie doświadczenie. Raczej nie będą się sugerować reakcjami publiczności. Myślę, że jest mało prawdopodobne, aby popełnili błąd. Taką przynajmniej mam nadzieję. Koniec końców są jednak ludźmi, a pomyłki się zdarzają. Siergiej wie, że musi tym razem wygrać w sposób bardzo przekonujący. I zrobi to - dodaje.

Sam Kowaliow powiedział, że również ufa tym sędziom. - Dużo jednak o tym nie myślę. Muszę po prostu zrobić swoje w ringu. A jak stanie się coś niedobrego, to wszyscy będą to widzieć - oznajmił.

Rewanż Ward-Kowaliow odbędzie się 17 czerwca w Mandalay Bay w Las Vegas. W stawce znajdą się pasy WBA Super, IBF i WBO w kategorii półciężkiej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 08-06-2017 11:58:23 
W ringu powinien stać mr Jankowiak, wtedy przez nokałt wygra Siergiej
 Autor komentarza: Clevland
Data: 08-06-2017 12:11:31 
Trzeba docenić co widzą wybrani sędziowie.
Jeden z nich praktycznie zawsze widzi co innego niż pozostali sędziowie.
Taki Steve Wonder, być może słyszy okrzyki gospodarzy i wtedy przyznaje punkty, albo słyszy szelest banknotów.
Pozostałych nie przeglądałem.

Nie rozumiem o co w tym chodzi. Duva raczej nie będzie skora do wykładania pieniędzy.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 08-06-2017 12:18:22 
Ci sędziowie to pieprzona komedia. Cała trójka ma za sobą róże ekscesy, wały i machloje. Jeśli ktoś uważał skład sędziowski z pierwszej walki za nieobiektywny, to nie wiem jak powinien nazwać obecny.
Duva kolejny raz udowodniła, że jest kompletna idiotka. Opowiada dziennikarzom o zaangażowaniu ze swojej strony: "Prosiłam Komisję Sportową Stanu Nevada o wyselekcjonowanie jak najlepszych sędziów, aby kwestia werdyktu nie stała się ponownie tematem numer jeden. Wszyscy mamy prawo rozmawiać z komisją [na temat wyboru sędziów], byłoby to niedbalstwo z mojej strony, gdybym tego nie zrobiła - mówi Kathy Duva, szefowa stajni Main Events." W praktyce na sędziow zostaja wybrane najgorsze szuje. Współczuję Siergiejowi. Wszystkich ma przeciwko sobie, nawet własną, skretyniałą promotorkę.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 08-06-2017 12:54:54 
"Myślę, że jest mało prawdopodobne, aby popełnili błąd"

A kto tutaj mówi o popełnieniu błędu?
 Autor komentarza: Kraglez
Data: 08-06-2017 13:07:38 
Super, ten skład daje nadzieję na to, że wynik walki będzie właściwy i zgodny z oczekiwaniami fanów sweet science. Tym bardziej, że Feldman jest zaangażowany w walkę przeciwko homofobii a Weisfeld to swój chłop (pozdro dla kumatych), przy okazji w artykule jest "Steve Weinsfeld", "n" jest niepotrzebne, Weisfeld.
 Autor komentarza: sjerg
Data: 08-06-2017 13:56:57 
Kowaliow nie jest zbyt lotny umysłowo
 Autor komentarza: Wrotny
Data: 08-06-2017 14:16:23 
topic: przegralem 800 zlotych przez wała za 1 razem, uwazam ze kowaliow duzo lepszy od przecenianego warda, powinien wygrac ale nie stawiam hajsu juz zadnego
offtop: ja najbardziej lubiałem Duve jak jej szczena od koksu skakała niczym kamil stoch xD
 Autor komentarza: zbiant
Data: 09-06-2017 14:17:59 
Wszystkim zwolennikom wygranej Warda w walce z Kowaliowem radzę jeszcze raz ją obejrzeć. Jestem przekonany, ze obiektywny znawca zasad boksowania musi zauważyć, że Ward powinien być zdyskwalifikowany za trzymanie i uniemożliwianie walki przeciwnikowi. Cała nadzieja, że przyszłą walkę poprowadzi lepszy sędzia i Ward przegra przed czasem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.