TYSON: JOSHUA MUSI UWAŻAĆ, MISTRZOSTWO JEST JAK KORONA CIERNIOWA

Mike Tyson ostrzegł Anthony'ego Joshuę (19-0, 19 KO), aby Anglikowi, który od kilku tygodni znajduje się na szczycie bokserskiego świata, nie uderzyła do głowy przysłowiowa woda sodowa.

"Żelazny" nie ukrywa, że AJ bardzo mu zaimponował swoją postawą w kwietniowym pojedynku z Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO). Szczególnie zwrócił uwagę na serce, jakim wykazał się 27-latek. Joshua był już na skraju nokautu, lecz przetrwał kryzys i ostatecznie sam zastopował rywala.

- On ma potencjał, by dokonać wielkich rzeczy. Jest przystojny, wyprowadza mnóstwo mocnych uderzeń. Ale ciąży też na nim olbrzymia presja. Kiedy byłem w Dubaju, widziałem te wszystkie wielkie plakaty z jego twarzą. Tytuł mistrza wagi ciężkiej sprawia, że ludzie wariują. Jest jak korona cierniowa. Każdy chce cię wykorzystać, to jak z funkcją prezydenta Stanów Zjednoczonych - mówi 50-letni Tyson.

- Joshua nie może stać się zarozumiały. Musi pozostać skupiony na boksie. Gdy zaczynasz się koncentrować na pieniądzach, kobietach, czymkolwiek innym, to potem jest już tylko gorzej. Żadnej religii, niczego takiego. To sprawy, którymi możesz się zajmować po walce. Zobaczymy, czy sobie poradzi z tym wszystkim. Nastały jego czasy. Mogę się mylić, nie jestem wyrocznią, ale w walce z Kliczką mi zaimponował - dodaje.

Joshua, zunifikowany mistrz IBF i WBA w królewskiej kategorii wagowej, wróci na ring prawdopodobnie w listopadzie lub grudniu. Niewykluczone, że jego rywalem ponownie będzie Kliczko, który ma prawo do rewanżu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: sjerg
Data: 06-06-2017 13:02:53 
Kwestia charakteru, Joshua poza ringiem wydaje się być "family guy". Na snapchacie wstawia pierdyliard zdjęć z rodziną albo jak rapuje w aucie. Mike przenosił zachowanie z ringu poza ring i dlatego tytuł był doa niego jak korona cierniowa.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 06-06-2017 13:19:47 
Tyson zmądrzał z wiekiem, szkoda że nie miał takiego podejścia jak był w najwyższej formie. Co do AJ to myślę, że ten człowiek jest na tyle mądry, żeby zdawać sobie sprawę z tego co już osiągnął i co może być jeszcze przed nim i wie że nie wolno mu tego spieprzyć
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 06-06-2017 13:47:54 
AJ nie ma takiego podejścia jak Tyson. On ma już wyższe ambicje chce zostać miliarderem ale by to wypaliło musi być niekwestioniowanym mistrzem HW i do tego wygrywać wiele lat jak Floyd.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 06-06-2017 14:22:30 
"Kiedy byłem w Dubaju, widziałem te wszystkie wielkie plakaty z jego twarzą" a w Polsce, jest reklama z Joshuą wywieszona w samym centrum Warszawy, a ludzie i tak jeszcze nie wiedzą kto to :D
 Autor komentarza: tyler
Data: 06-06-2017 14:57:51 
Ja sądzę że Joshua da sobie radę. Co by nie mówić to chłopak już miał trochę kłopotów w życiu i wyszedł z nich jak widać bardzo dobrze. Myślę że wyciągnął wnioski z poprzednich głupich błędów i raczej będzie ciężko żeby zboczył z toru który obrał. Lecz jak to mawiał brytyjski agent.... "nigdy nie mów nigdy"
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-06-2017 17:20:22 
Za czasów Tysona nie było internetu a tam każdy ma dostęp i może czytać lub widzieć nie stworzone rzeczy z sobą samym w roli głównej. Kiedyś hejterów można było zobaczyć w hali na walce teraz są wszędzie wirtualnie i na żywo. To wszystko sprawia że ktoś taki robi się tak jakby podwójnie znany, dzieli się swoją prywatnością, chcąc lub nie chcąc a to wszystko później może ale nie musi zwalić się na głowę.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 06-06-2017 19:18:22 
szansepromotions
""Kiedy byłem w Dubaju, widziałem te wszystkie wielkie plakaty z jego twarzą" a w Polsce, jest reklama z Joshuą wywieszona w samym centrum Warszawy, a ludzie i tak jeszcze nie wiedzą kto to :D ę

Nic dziwnego, wiesz dlaczego taka popularność w Dubaju? No pomyśl przez chwilę... ;)
 Autor komentarza: adambw
Data: 06-06-2017 19:34:01 
chyba tutaj klania sie piramida Maslowa,zalezy w jakim kregu sie wychowalem i w jakim sie obracasz...
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 06-06-2017 19:59:24 
@cooperek
Nie mam pojęcia szczerze
 Autor komentarza: MickeyBreslau
Data: 06-06-2017 20:19:39 
Przepraszam że sie wtrące,Joshua modli/modlił sie do Allaha,a Dubaj kocha islam.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 06-06-2017 20:30:28 
To nieprawda, sam napisał, że jego przyjaciel się modlił, więc on chciał również wyrazić szacunek.
Coś jak ja który nie wierzy, na pogrzebie zawsze mam skrzyżowane ręce itp.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 06-06-2017 20:31:26 
"- Jeden z moich przyjaciół jest muzułmaninem i byłem z nim Dubaju, w kraju islamskim. W trakcie naszej wycieczki weszliśmy do meczetu w porze popołudniowej modlitwy, więc poprosiłem go, by pomodlił się za moje powodzenie w walce z Kliczką. Poprosił mnie, abym się do niego przyłączył, wówczas ktoś zrobił zdjęcie, a ja je wstawiłem na Instagrama. W dobrej wierze - wyjaśnił mistrz IBF."
 Autor komentarza: MONTE
Data: 06-06-2017 21:06:16 
Teraz jest inaczej, kiedyś byli jedynie paparazzi co oznacza, że za murami swoich rezydencji gwiazdy sportu kina, etc mogli uprawiać niestworzone rzeczy i wszystko mieli gdzieś. Dzisiaj w dobie neta, kiedy każdy za pomocą komórki może zrobić tobie kompromitującą fotkę albo filmik i wstawić na YT, zatem ludzie są bardziej ostrożni. No chyba, że jest to element ymydżu jak w przypadku Tysona Fury. Ja bym się o AJa nie obawiał, dzisiaj już nie tak łatwo stracić cały swój majątek jak to miało miejsce u Zelaznego Mike'a. Każdy celebryta ma doradcę finansowego który pilnuje money. Wystarczy, żeby AJ nie łamał prawa, dbał o kondycję i bieda mu nie grozi. Inna sprawa, że odrobina kontrowersji też jest potrzebna.
 Autor komentarza: boxing
Data: 07-06-2017 09:01:56 
Tyson wie co mówi ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.