MIKKEL KESSLER KOLEJNYM RYWALEM GROVESA?

Po zdobyciu pasa WBA Super w wadze super średniej George Groves (26-3, 19 KO) może przebierać w ofertach. Wśród dostępnych opcji jest m.in. batalia z powracającym do boksu po długiej przerwie Duńczykiem Mikkelem Kesslerem (46-3, 35 KO).

- Możliwości jest wiele, np. walka z Gilberto Ramirezem, Jamesem DeGale'em czy Kesslerem. Starcie z tym ostatnim byłoby wielkim wydarzeniem w Wielkiej Brytanii. Pamiętam, jak ze sobą sparowali przed drugą walką [Kesslera] z Frochem. To było szaleństwo - mówi promotor Kalle Sauerland.

Groves został mistrzem świata pod koniec maja, kiedy pokonał w Sheffield w szóstej rundzie Fiodora Czudinowa (14-2, 10 KO). Zaraz po walce mówiło się o możliwym rewanżu z DeGale'em, czempionem IBF, którego Groves zwyciężył już w 2011 r.

- Było blisko, żeby do tej potyczki doszło już teraz, George walczyłby z nim zamiast z Czudinowem. Ostatecznie nie udało się jednak osiągnąć porozumienia. Mamy w tej chwili dużo opcji. Na horyzoncie jest walka z każdym z mistrzów - oświadczył Sauerland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 04-06-2017 13:22:01 
Gdyby Kessler był młodszy i w pełni sprawny to z dużą przyjemnością obejrzałbym taki pojedynek, a teraz wątpię by Duńczyk był realnym wyzwaniem dla Grovesa.
 Autor komentarza: MLJ
Data: 04-06-2017 13:50:23 
Walka o tyle łatwa do zrobienia, gdyż Kesslera promował kiedyś także Sauerland. Pytanie czy zgodzi się na to WBA, choć pewnie za dobry czek nie będzie problemów w tej kwestii..
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 04-06-2017 15:07:08 
Kessler to wygra mówię wam. Prime Groves, to zawodnik który mógł stawać w szranki z Andre Wardem w super średniej. Miał kapitalną pracę nóg, świetny balans, celny lewy i nad naturalny timing, dołączyć do tego silny cios i mieliśmy zawodnika, który był cholernie ciężki do pokonania. Próbkę tego mieliśmy w I walce z frochem gdzie Carl, trafiał Grovesa jedynie po faulach jak przytrzymanie ręką, a to były tylko resztki stylu jaki zaszczepił w nim Adam Booth. W II w walce, to już był nowy-obecny Groves i jak się skończyło wszyscy wiemy. Trzeba zacząć od tego, że Groves walczący jak obecnym stylem, to kompletna Głupota, gdyż on po prostu nie ma takiej szczęki, by walczyć jak slugger czyli człapać i polować na mocne ciosy. To będzie młyn na dobrze chodzącego na nogach Kesslera
 Autor komentarza: KWAZIMODO
Data: 04-06-2017 17:28:31 
Kessler super walczak już troche rozbity i na pewno zardzewiały tyle lat bez boksu. Groves moim zdaniem w prime z Kesslerem by sromotnie przejebał teraz by ograł Kesslera przez TKO.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 04-06-2017 19:59:52 
Kessler znakomity fighter taka europejska legenda Super średniej myśle że nawet po takiej przerwie może sprawić problemy grovosi ma mocny cios a groves naruszony po wlakach z Frochem wiec wyluczyć tu nokautu nie możma ale że po 3,5 roku przerwy to faworytem Groves
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.