COTTO BĘDZIE WSPÓŁPRACOWAĆ Z GOLDEN BOY, POWRÓT W SIERPNIU

Pierwszy w historii Portoryko mistrz świata czterech kategorii wagowych Miguel Cotto (40-5, 33 KO) będzie współpracować przy okazji swojej najbliższej walki ze stajnią Golden Boy Promotions.

36-latek rozstał się w tym tygodniu z grupą Roc Nation Sports, na której czele stoi słynny raper Jay Z. Podpisany z nią na początku 2015 roku kontrakt obowiązywał na trzy walki. W ostatniej zawodnik z Caguas miał zaboksować w czerwcu z Yoshihiro Kamegaiem (27-3-2, 24 KO).

Przyczyną zakończenia współpracy pomiędzy Portorykańczykiem a Roc Nation były pieniądze. Umowa z 2015 r. gwarantowała Cotto minimum 10 milionów dolarów za każdy pojedynek. To suma, która w ocenie stajni jest zdecydowanie zbyt wysoka jak na potyczkę z 34-letnim Kamegaiem, który wygrał tylko z ostatnich sześciu walk, a większość kariery spędził w Japonii. Wobec braku porozumienia co do gaży obie strony postanowiły, że najlepiej będzie się rozejść.

Cotto ma sobie teraz zrobić dwa tygodnie odpoczynku, po czym wrócić do treningów. W kwestii jego rywala najprawdopodobniej nic się nie zmieni - pozostanie nim Kamegai, którego promuje wspomniana GBP. Do walki może dojść w sierpniu w Los Angeles.

Zamierzający zakończyć w tym roku swoją bogatą karierę Portorykańczyk w przeszłości współpracować już z grupą Oscara De La Hoyi, m.in. przy okazji przegranej potyczki z Floydem Mayweatherem Jr w 2012 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 20-05-2017 11:44:28 
Cotto z Oscarem w jacuzzi. 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.