PRZEMYSŁAW GORGOŃ: TO BYŁY NAJCIĘŻSZE TRENINGI

- Takich dwóch tygodni treningów nigdy nie miałem, to był najbardziej pracowity okres w moim życiu sportowym - mówi Przemysław Gorgoń (3-0, 1 KO) o trwających miesiąc przygotowaniach do walki z Kamilem Gardzielkiem (2-0, 1 KO), która odbędzie się w najbliższą sobotę w Poznaniu.

Obaj zawodnicy są na początku zawodowych karier i na razie wygrywają. Brązowy medalista Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców Przemysław Gorgoń ma w rekordzie trzy zwycięstwa, a były Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców dwa.

- Na ringach amatorskich Kamil miał większe ode mnie sukcesy, ale ja też walczyłem z dobrymi polskimi zawodnikami, np. Łukaszem Staniochem, Michałem Łoniewskim, Damianem Kośmidrem - powiedział podopieczny promotora Dariusza Snarskiego. W 2010 podczas MP U-20 w Starachowicach doszło do walki Przemka Gorgonia z Adamem Balskim. Wygrał na punkty zawodnik, którego karierę dziś prowadzi Mariusz Grabowski.

W sobotę w stolicy Wielkopolski któryś z tych zawodników prawdopodobnie poniesie pierwszą porażkę. Nikt nie bierze remisu pod uwagę.

- Czasu na przygotowania nie miałem zbyt wiele, ale go nie zmarnowałem. Powiem więcej, takich dwóch tygodni treningów nigdy nie miałem, to był najbardziej pracowity okres w moim życiu sportowym. Teraz już tylko ostatni szlif - powiedział Gorgoń, w którego narożniku staną Gabriel Skiba i Dariusz Snarski.

Faworytem pojedynku zapewne czuje się Gardzielik, który przegrał walkę o brązowy medal podczas Igrzysk Europejskich w Baku w 2015 roku. Wtedy okazał się lepszy od niego Węgier Zoltan Harcsa, olimpijczyk z Londynu i Rio.

- Moim trenerom zostawiłem szczegółową analizę umiejętności bokserskich Kamila Gardzielika. Wierzę, że zrobiłem wszystko, aby w sobotę pokonać go na poznańskim ringu. Na pewno nie zlekceważę Gardzielika, bo każdy może zaskoczyć, wejdzie mu cios i po walce - mówi pięściarz białostockiego EKTO Boxing Production.

Dla Przemysława i Kamila występ w Poznaniu to także pierwsza szansa boksowania na dużej gali.

- Dla mnie to szczególna walka. Zobaczymy, który z nas lepiej wytrzyma stres, bo przecież przed taką publicznością i na gali transmitowanej przez telewizję nie walczyliśmy. Ale to taki stres, który mnie motywuje. Wiem, że muszę dać dobrą walkę, a wtedy pojawią się kolejne propozycje. Zdaję sobie sprawę z rangi pojedynku - powiedział Gorgoń.

W walce wieczoru, w eliminatorze IBF, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk będzie boksował z Noelem Gevorem z Niemiec. - Na pewno będę trzymał kciuki za rodaka, który chce na wrócić na tron mistrza świata wagi junior ciężkiej - dodał bokser ze Śląska.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: keane
Data: 19-05-2017 08:01:08 
Ok ok - ale z całym szacunkiem na Kamila, to nie wystarczy :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.