NOEL GEVOR: CAŁA PRESJA SPOCZYWA NA WŁODARCZYKU

Noel Gevor (22-0, 10 KO) nie narzuca na siebie niepotrzebnej presji. Mało tego, jego zdaniem to Krzysztof Włodarczyk (52-3-1, 37 KO) musi wygrać sobotnią potyczkę, on co najwyżej może. Eliminator do tronu federacji IBF kategorii junior ciężkiej odbędzie się za trzy dni w Poznaniu.

Zwycięzca tej walki ma zostać uczestnikiem niezwykle interesującego turnieju World Boxing Super Series z łączną pulą nagród 23,5 miliona dolarów dla samej kategorii cruiser. Samo wyjście do ringu wycenione będzie na 400 tysięcy "zielonych", ale najpierw trzeba wygrać sobotnie starcie.

- Podchodzę do tej walki bardzo zrelaksowany, bo to przecież Włodarczyk jest faworytem, a do tego jeszcze zaboksuje na swoim terenie. Cała presja spoczywa na nim - mówi Gevor.

- To były trudne przygotowania, bo obóz przeciwnika zmieniał datę tej walki. Ale to dla nas nie będzie problemem. Włodarczyk, zresztą jak każdy, ma swoje wady i zamierzam je wykorzystać w sobotni wieczór. Nie będę jednak o nich opowiadał - dodał rywal "Diablo".

- Noel to inteligentny i sprytny pięściarz, kiedy więc jest spokojny i opanowany, ma duże szanse na zwycięstwo z każdym - uważa Kalle Sauerland, promotor Gevora.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 17-05-2017 17:08:48 
Ta walka mogłaby być łatwiejszą w karierze ale Diabeł za pewne uczyni z tego mękę.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 17-05-2017 17:31:41 
Diablo musiałby wznieść się na poziom na którym nie był.
Gevor jest lepszy od Drozda pod względem uników i bicia kombinacji.
Drozd bił na gardę Diablo i odskakiwał.

Gevor zrobi Diablo na nogach i będzie bił kombinacje.

Diablo musiałby bić z kontry, stosować zmyłki, dystansować robić uniki.
Jak stanie za swoją podwójną gardą to Gevor będzie bił kombinacje.

Głowacki by go fajnie skontrował.
Najpierw obił mu doły aby zabrać nogi.

Diablo nie bije dołów o kontrach, zbiciach, unikach niestety chyba nie słyszał.

Jeszcze raz powtórzę - szkoda że Głowacki nie dostał tej walki...
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 17-05-2017 19:13:42 
Liczę na KO na Noelu do 2-4 rundy
 Autor komentarza: rocky86
Data: 17-05-2017 19:47:50 
Gevor dobrze się porusza po ringu, wykonuje sporo zwodów, rotacji, bije kombinacjami i często używa jabu. Diablo walczy bardzo statycznie, schowany za podwójną gardą czeka na lukę do zadania kontrującego lewego lub prawego sierpa. Krzysiu będzie musiał być aktywny w tej walce i walczyć wywierając presję na nogach, bo Gevor raczej nie walczył jeszcze z kimś, kto potrafiłby go spychać i fizycznie zdominować.
Gevor ma kilka słabości, pierwsza, to brak ciosu, więc można bardziej ryzykować, druga kwestia, to fakt, iż facet ma fatalną gardę, ręce trzyma poniżej linii brody, a gdy bije więcej niż jeden cios w serii, to brodę ma całkowicie odsłoniętą z obu stron i tu jest miejsce dla Diablo do wsadzenia krótkiego sierpa i zakończenia walki.

Ponadto o ile Gevor super się czuje będąc stroną aktywną i agresywną w ringu, o tyle, gdy przeciwnik przejmuje inicjatywę i zaczyna oddawać, to jedyne co potrafi zrobić, to się cofnąć, a cofając się już nie zadaje ciosów i ewidentnie czuje się wtedy mocno niekomfortowo.

Podsumowując Diablo musi zabudowany ze szczelną gardą iść do przodu, używać jabu (którym potrafi operować) i szukać kontr.
Gevor musi dużo boksować, poruszać się lateralnie i nie wdawać się w wymiany, kombinacje ograniczyć do akcji jeden- dwa i uciekać.

Stawiam na Krzysia przez KO w drugiej części walki, ale "niemiaszkowi" szans nie odbieram na wygraną na pkt.

Będę na tej gali i liczę na fajne KO ;-)
 Autor komentarza: michal1974
Data: 17-05-2017 19:54:13 
Fajna analiza Rocky86. Gratuluje i dziękujemy. Pozdrawiam.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 18-05-2017 06:52:57 
Clevland, rocky86 dzięki za analizę i przybliżenie stylu Gevora. Nie widziałem w akcji tego zawodnika. Abstrahując od tego co wniesie do ringu, uważam, że Włodarczyk już się niestety skończył i nie jest faworytem z jakimkolwiek młodym zawodnikiem na przyzwoitym poziomie. Tutaj dochodzi jeszcze niekorzystny dla niego układ stylów. Nie wierzę, że uda mu się ustrzelić zawodnika który jest jak piszecie lotny na nogach. To się mogło udać z Czakijewem który stał naprzeciwko i wymieniał ciosy. Spodziewam się sfrustrowanego Włodarczyka człapiącego za niemcem, robiącego zbyt mało by wygrywać rundy i zmienić obraz walki. Czyli obrazek który mieliśmy już okazje oglądać. Moim zdaniem będzie wypunktowany i tej walki nie wygra, chyba że przez wałek albo fundując nam kolejny horror jak np z Greenem.
 Autor komentarza: golabek
Data: 18-05-2017 08:43:20 
Bardzo lubię Diablo ale kurcze tak naprawdę nigdy nie był mega super zawodnikiem. Tzn miał bardzo dobry cios, zwłaszcza ten krótki sierpowy, którzy wystrzelony w zasadzie z gardy robił naprawdę niezłe kuku u Czakijewa. Przegrał z Cunnem, Drozdem i raczej przegrałby z każdym lotnym zawodnikiem który nie dałby się złapać na kontrę. Myślę że Krzychu powinien celować w typowych bijoków jak Huckić lub Lebedev. Z tymi zawodnikami ma naprawdę spore szanse.
 Autor komentarza: Norbert
Data: 18-05-2017 11:58:45 
GDZIE MOŻNA OGLĄDANĄĆ CAŁĄ GALĘ z POZNANIA ?

Tylko nie jakieś streemy tylko telewizje.

Chyba jakaś stacja ,,puszcza" całą galę skoro w POLSAT SPORT jest tylko od 22:30 !

Proszę o namiary.

A co do walki sądzę że Gevor spokojnie i z uwagą wypunktuje Krzyśka -

no chyba że Krzysiowi trafi się jakiś lucky punch jak a Australii z Danny Grenem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.