POWRÓT TYSONA FURY'EGO JESZCZE PÓŹNIEJ?

Być może dopiero pod koniec roku były zunifikowany mistrz świata wagi ciężkiej Tyson Fury (25-0, 18 KO) będzie mógł powrócić na ring.

28-latek mówił niedawno, że chce stoczyć kolejną walkę w lipcu, potem zmienił zdanie i wskazał termin sierpniowy lub wrześniowy. Możliwe jednak, że i wtedy nie będzie mógł boksować, bo niewykluczone, jak stwierdził jego promotor Frank Warren, że dopiero w październiku zostanie przesłuchany przez brytyjską agencję antydopingową UKAD ws. domniemanego stosowania nandrolonu.

Przesłuchania Fury'ego i jego młodszego kuzyna ruszyły w ubiegły poniedziałek, lecz już w środę zostały wstrzymane z powodu niesprecyzowanego konfliktu interesów, jaki rzekomo zaistniał wśród członków komisji.

- To hańba. Albo mamy sprawę, albo jej nie mamy. Albo wynik testu był pozytywny, albo negatywny. Dlaczego ta sprawa ciągnie się od 2015 roku? - zastanawia się Warren.

To właśnie próbka pobrana od Fury'ego w lutym 2015 r., na kilka miesięcy przed zwycięstwem Anglika nad Władimirem Kliczką (64-5, 53 KO), dała rezultat pozytywny. Jego promotor chce przyspieszenia dochodzenia i zapowiedział, że z prośbą o interwencję zwróci się być może do brytyjskiego ministerstwa sportu.

- Cały ten wielki problem bierze się stąd, że kiedy [inspektorzy z UKAD] przyszli do niego zrobić test, Tyson kazał im wypier***ać. Ma to nagrane. Nie czuł się wtedy najlepiej. Niewątpliwie robił w życiu różne głupstwa, ale tutaj nie ma miejsce na uprzedzenia. Oni mają tylko wydać decyzję dotyczącą faktów, koniec kropka. Kwestia sympatii czy antypatii nie powinna mieć tutaj nic do rzeczy - oznajmił Warren.

Fury stoczył ostatnią walkę 28 listopada 2015 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Champion20
Data: 17-05-2017 10:51:49 
"Cały ten wielki problem bierze się stąd, że kiedy [inspektorzy z UKAD] przyszli do niego zrobić test, Tyson kazał im wypier***ać." - dobre podejście to sprawy. Ten klaun już nigdy nie wróci na ring
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 17-05-2017 11:03:36 
@Champion co ty gadasz za bzdury? Oczywiście, że Tyson wróci na ring i dostanie szansę mistrzowską z AJ. W swoim Prime najlepszy na dziś ciężki nie wiadomo tylko na ile koks i wóda go zniszczyły.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 17-05-2017 11:10:14 
Granitechin - chłopie jak wróci to nie odrazu z marszu z AJ więc dostanie kilku ogórków do obicia a z jego formą nie zdziwie się jak na którymś ogórku sie poślizgnie i przegra. Zobacz jak on teraz wygląda nie ma juz szans na boks na wysokim poziomie
 Autor komentarza: Ania
Data: 17-05-2017 11:14:13 
Najlepiej jakby w ogóle nie wracał. Jak można było tak roztrwonić swój sukces ? Pokonał dominatora i złapał depresję ??? Serio ?? Jakby nie miał co do gara włożyć to by zrozumiał co do depresja, ale jak widać po nim problemu z nieumiarkowanym żarciem nie ma. Redakcja powinna oszczędzać się w newsach o Furym, bo to portal o boksie, a nie rozpasionych celebrytach.
 Autor komentarza: Kraglez
Data: 17-05-2017 11:39:13 
Autor komentarza: Ania
Jakby nie miał co do gara włożyć to by zrozumiał co do depresja


Tak nisko jak forumowy @Ania jeszcze nie upadł. I nigdy nie upadnie.
Wróci na szczyt. Fury to diament, trochę leniwy, obłędnie przystojny, kontrowersyjny, niepowtarzalny, wspaniały, WSPA-NIAAAA-ŁY!!!!!!
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 17-05-2017 11:44:49 
Champion20 hejt przysłania ci postrzeganie zdolności technicznych i taktycznych Tysona. Wygląda jak opasły wieprz zgoda ale zaczyna zrzucać rdzę. Foreman, który wrócił w latach 90' też nie schudł na emeryturze ale zdołał zdobyć MŚ. Można Furiata prywatnie nie lubić ale lepszego technika w tej dekadzie HW nie ma.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 17-05-2017 13:30:41 
" Jakby nie miał co do gara włożyć to by zrozumiał co do depresja, ale jak widać po nim problemu z nieumiarkowanym żarciem nie ma."Gdyby nie miał czego do gara wrzucić, to zrozumiałby co najwyżej czym jest głód i biedota. Jeśli myślisz, że podczas depresji ludzie nie tyją, to jesteś w dużym błędzie.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 17-05-2017 13:38:16 
Nie rozumiem jak można nie chcieć żeby Fury wrócił? Bez względu na sympatie ten facet generował niesłychane emocje. Nietypowy styl, nietypowe, kontrowersyjne wypowiedzi, sporo fajnego trash-talk przed każdą walką.
Też się zastanawiam czy wróci, w jakiej formie, itp. Ale nie mam wątpliwości, że świat boksu czeka na Tysona jak pustynia na deszcz :)
 Autor komentarza: Ania
Data: 17-05-2017 14:45:16 
"Gdyby nie miał czego do gara wrzucić, to zrozumiałby co najwyżej czym jest głód i biedota. Jeśli myślisz, że podczas depresji ludzie nie tyją, to jesteś w dużym błędzie." - na samych kuponach na żywność nie przytyje
 Autor komentarza: bebetoe30
Data: 17-05-2017 22:25:29 
i tak przez kilka lat bedzie wszystkich w hu..a robił
 Autor komentarza: Miro
Data: 18-05-2017 19:48:43 
Granitechin

Jaki najlepszy ciężki ? Taki , który nie ma i najmocniejszego ciosu w HW , nie ma najmocniejszej szczęki w HW , tylko kica w ringu ? Taki co dostał w ryło i padł po ciosie junior ciężkiego Cuninnghama ? Za co Ty i inni na forum podziwiacie Tysona Fury ? Która z jego walk jest legendarna w której były emocje wymiany itd ? Ja jak do tej pory nie podniecam się żadną walką Furego powtarzam ŻADNĄ , bo nie dostrzegłem w nich tego co widziałem w walkach np mistrzów HW lat 70-tych czy 90-tych . A może Wam podobała się bardziej walka Tysona z Kliczko niż Joshuy z Kliczko ? Jeśli tak to poddaję się.
 Autor komentarza: Miro
Data: 18-05-2017 19:56:06 
Granitechin

Foremanowi wszedł cios życia a że ten cios zawsze miał to i zawsze miał szansę , że w którymś momencie walki swoich przeciwników znokautuje. Ale w walce z Michaelem Moorerem w 1994 r żadnej rewelacyjnej formy nie pokazał co więcej z przebiegu walki nie wynikało wcale iż Foreman góruje i zostanie zwycięzcą ale miał właśnie to coś co jest niezbędne w HW wówczas kiedy z wiekiem inne argumenty odmawiają posłuszeństwa a więc ten nokautujący cios.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.