PREZYDENT WBC KRYTYKUJE POSTAWĘ CHAVEZA W WALCE Z CANELO

Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman w mocnych słowach skomentował postawę Julio Cesara Chaveza Jr (50-3-1, 32 KO) w sobotniej walce z Saulem Alvarezem (49-1-1, 34 KO). Jego zdaniem 31-latek swoim występem zdeprecjonował znaczenie słynnych w bokserskim świecie meksykańsko-meksykańskich wojen.

Przypomnijmy, że Sulaiman chciał nawet przygotować dla zwycięzcy pojedynku Alvarez-Chavez specjalną wersję mistrzowskiego pasa federacji WBC, jednak "Canelo" zapowiedział, że tytuły przyznawane przez tę organizację już go nie interesują.

- Julio Cesar nie nie miał w tej walce absolutnie żadnych atutów, ani fizycznych, ani psychicznych. Miliony, które otrzymał za walkę z Canelo powinny były go zmobilizować do zdecydowanie lepszej postawy, tymczasem on rozczarował wielu ludzi. Nie sądzę, aby kiedykolwiek był w stanie powrócić do swojego dawnego poziomu i wątpię, aby w momencie, gdy stracił wiarygodność u kibiców mogł dalej liczyć się w boksie - powiedział Sulaiman.

Sulaiman skomentował też zakontraktowanie wyczekiwanej przez kibiców walki Canelo Alvareza z Gennadijem Gołowkinem. Prezydent WBC wyraził nadzieję, że to starcie nie zawiedzie oczekiwań fanów.

- Naszym mistrzem jest teraz Gołowkin. Wszystko, co robiliśmy w ostatnich latach miało na celu doprowadzenie do jego walki z Canelo. Mam nadzieję, że ta walka będzie godna tego, aby odbyć się w tak ważnym dniu dla wszystkich Meksykanów - zakończył Sulaiman.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 09-05-2017 21:09:52 
Mauricio Suleiman? Czy to przypadkiem nie ten pan co pozwalal Wilder'owi na 10 dobrowolnych obron z bumami takimi jak on sam...? Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 09-05-2017 21:31:00 
Niech ten Sulaiman spojrzy lepiej na siebie. Czego on wymagał od Chaveza jr, że maksymalnie odchudzony, odwodniony i jeszcze dawno nie walczący w tym limicie będzie walczył z Alvarezem jak równy z równym. Ta walka od początku była nieporozumieniem. To nie miało zbyt wiele wspólnego z uczciwą rywalizacją.
 Autor komentarza: tomekck91
Data: 09-05-2017 22:32:06 
De la Hoya i Alvarez wymagają od Gołowkina, że ten zejdzie do słomkowej by ta walka sie odbyła?
 Autor komentarza: eliminator
Data: 10-05-2017 09:53:02 
60/40 na Gienka . Rudy walczy z samymi mniejszymi i odwodnionymi rywalami :D normalnie przekozaczenko :D Rudy padnie aż miło bedzie popatrzeć
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.