ARTUR BETERBIJEW CHCE SIĘ ROZSTAĆ Z PROMOTOREM

Jeden z pretendentów do tytułu mistrza świata wagi półciężkiej Artur Beterbijew (11-0, 11 KO) chce się rozstać z kanadyjskim promotorem Yvonem Michelem i jego stajnią GYM.

32-letni Rosjanin wyraził już chęć zakończenia współpracy i przedstawił stosowne dokumenty. Michel szybko zareagował i złożył dokumenty, które mają temu zapobiec. Podkreślił, że jest bardzo zawiedziony, iż pięściarz zdecydował się na taki krok.

Beterbijew zarzuca grupie GYM, że nie wywiązała się z umowy i nie zagwarantowała mu sześciu walk w ciągu pierwszego roku jej obowiązywania, pięciu w ciągu drugiego i czterech w ciągu trzeciego. Ponadto stajnia nie wypłacała ponoć wynagrodzenia na przestrzeni dziesięciu dni po kolejnych walkach, co także stanowiło część ustaleń kontraktowych.

Mieszkający w Kanadzie bokser ma się zmierzyć w następnym pojedynku z Niemcem Enrico Koellingiem (23-1, 6 KO). Będzie to finałowy eliminator IBF, a zwycięzca zyska prawo do walki o pas, który znajduje się obecnie w posiadaniu Amerykanina Andre Warda (31-0, 15 KO).

Michel nadmienił, że Beterbijew pozostaje na tę chwilę zawodnikiem jego stajni, a porozumienie na jego walkę z Koellingiem wciąż obowiązuje.

Data potyczki Rosjanina z Niemcem jest na razie nieznana.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RoyJonesJR89
Data: 09-05-2017 10:51:11 
Ciekawy zawodnik,niech ucieka do innej stajni która lepiej pokieruje jego karierą i nie będzie mu wałków robić
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 09-05-2017 12:00:42 
Niech ucieka jak najprędzej. Zbyt duży talent żeby marnować się u takiego promotora. Eleider Alvarez powinien zrobić to samo. Wszyscy widzą jak się z nim Yvon obchodzi i ciągle odcina od walki z Adonisem.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 09-05-2017 12:41:07 
Po co on negocjował takie warunki ? 11 walk w ciągu dwóch pierwszych lat i on w to wierzył ? no comment
 Autor komentarza: TRM
Data: 09-05-2017 14:23:21 
to są jaja że np Fonfara dostaje drugą walkę o pas WBC ze stevensonem, a taki beterbijew jeszcze nie miał okazji boksować o tytuł. adonia sutenera by poskładał, kazdy o tym wie dlatego go blokują. ward to nie wiem czy go weźmie, bo gość jest niebepieczny z kasa z pojedynku duża nie będzie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.