TRENER CHAVEZA JR: ON PO PROSTU BAŁ SIĘ ZADAWAĆ CIOSY

Ignacio "Nacho" Beristain nie okazał się cudotwórcą. Julio Cesar Chavez Jr (50-3-1, 32 KO), który zatrudnił najbardziej cenionego trenera w Meksyku, aby pokonać Saula Alvareza (49-1-1, 34 KO), po raz kolejny rozczarował.

31-letni Meksykanin przegrał w niedzielny poranek z młodszym rodakiem jednogłośną decyzją sędziów na gali w T-Mobile Arena w Las Vegas.

- Nie wygraliśmy nawet rundy. "Canelo" jest po prostu lepszy - skomentował Beristain.

Chavez Jr przegrał 120-108 na kartach punktowych wszystkich trzech sędziów. Zadał w tym pojedynku tylko 71 celnych ciosów, przy 228 przeciwnika.

- Mówiłem mu, żeby po prostu wyprowadzał uderzenia, ale on się bał bić lewym prostym czy kombinacją, bo wiedział, że w odpowiedzi otrzyma trzy czy cztery ciosy. Te wątpliwości pojawiły się już na początku walki i nie opuściły go do ostatniego gongu - oznajmił szkoleniowiec.

Po kolejnej klęsce niektórzy doradzają już Chavezowi Jr przejście na emeryturę, choć syn słynnego "Cesarza" wydaje się o tym nie myśleć. Chce wrócić do wagi super średniej i w niej kontynuować karierę. Najlepiej pod okiem Beristaina.

- Nadal twierdzę, że jeśli dostosuje się do mojego stylu, będzie zupełnie innym pięściarzem - powiedział 77-letni "Nacho".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 08-05-2017 11:57:54 
Tylko z wyglądu przypomina ojca
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 08-05-2017 15:41:55 
Totalna kompromitacja. Wyszedł po kasę, trenował tylko po to, by zrobić limit.
 Autor komentarza: holy
Data: 09-05-2017 09:14:05 
Mając lepsze warunki - wzrost, zasięg, powinien był walczyć na dystans, próbować punktować rudego. Zła taktyka na walkę i tyle.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.