EFEKTOWNY DEBIUT MATEUSZA TRYCA

W zawodowym debiucie Mateusz Tryc (1-0, 1 KO) - dwukrotny ćwierćfinalista Mistrzostw Europy i jeden z lepszych Polaków w boksie olimpijskim, pokonał przed czasem Tomasza Gargulę (18-7-1, 5 KO).

Mateusz rozpoczął potyczkę w swoim stylu, czyli od razu skrócił dystans, narzucił spore tempo i zasypywał przeciwnika lawiną ciosów. Bił na zmianę na dół i górę. Już w pierwszej rundzie dwukrotnie wstrząsnął "Tomerą", choć obyło się bez nokdaunu.

Na początku drugiej odsłony Tryc wstrząsnął oponentem prawym sierpowym. Gdy ten podniósł ręce, Mateusz skarcił go kilkunastoma hakami na korpus. Gargula znów więc opuścił gardę i przed gongiem na przerwę zainkasował kolejny mocny prawy na szczękę. Napór Tryca nie zmniejszał się i w połowie trzeciego starcia Arek Małek zlitował się nad Gargulą, stopując walkę w obawie o niepotrzebny nokaut.

MATEUSZ TRYC: SERWIS SPECJALNY >>>

- Oby przeciwnicy byli coraz lepsi, ale cieszę się z udanego debiutu. Boks zawodowy niewiele różni się od boksu olimpijskiego, a doświadczenie mam już przecież spore. Mogłem to pewnie skończyć wcześniej, ale hamowałem się, bo czułem kości rąk i nie podpalałem się za bardzo - powiedział tryumfator tuż po zejściu z ringu.

Poniżej pzypominamy jedną z walk w boksie olimpijskim Mateusza.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-04-2017 21:03:02 
Obił Gargulę jak amatora, można też powiedzieć że jak emeryta. Szkoda mi takich zawodników. Chcą ale nie mogą. Gargula powinien naprawdę zastanowić się nad zmianą fachu.
 Autor komentarza: Knot
Data: 22-04-2017 22:32:57 
A niby co ma robić, siedział w pierdlu, pewnie za wiele nie umie to i robi to co umie bije się.
 Autor komentarza: CELko
Data: 22-04-2017 22:38:29 
Gargula zbiera i zbiera. teanshin co on ma innego robic? ponad 41 lat, sporo lat odsiedzial to teraz sobie dorabia jako worek
 Autor komentarza: michal224444444
Data: 23-04-2017 00:27:25 
Naprawdę ciężko było na to patrzeć...kocham boks,ale ta walka była nieprzyjemna do ogladania,gdyż tak jak jeden z użytkowników napisał ja również nie jestem sadysta,a Tryc nad Gargula się znęcał.Oczywiście nie zarzucając nic Mateuszowi,bo to nie jego wina,że dostał 41letniego Rywala. Świetnie się Tryc zaprezentował i ciekaw jestem jego dalszego rozwoju,widać że są pewne perspektywy. A co do Garguły to myślę,że powinien zastanowić się poważnie nad sensem dalszego narażania zdrowia w ringu.Ma rodzinę..dzieci..niech nie będzie egoistą,kto by chciał patrzyć jak ojca sponiewierają na macie? Są inne możliwość zarobku.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-04-2017 07:01:21 
To że siedział i nic innego nie umie nie ma znaczenia, na naukę nigdy nie jest za późno. Szkoda będzie jak któryś z tych młodych wilków na prawdę zrobi mu krzywdę. Zauważyłem że jego narożnik i tak jest bardzo asekuracyjny i szybko przerwali walkę, no chyba że był taki układ.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.