AMAIYA ZAFAR - CZYLI MIĘDZY BOKSEM A RELIGIĄ

Amaiya Zafar marzy o występie na igrzyskach w Tokio w 2020 roku. I pewnie nie poświęcilibyśmy jej więcej czasu, dopóki nie osiągnie w sporcie czegoś większego, gdyby nie jej walka... poza ringiem.

16-letnia Amerykanka z Minnesoty nie będzie już więcej miała rozterek - ukochany sport i pasja, czy też może religia? Młoda muzułmanka dostała zgodę na starty w USA w hidżabie, czyli okryciu głowy i piersi. Będzie również zakrywała ramiona oraz nogi.

Zafar trenuje boks od dłuższego czasu, jednak dotąd nie mogła startować w zawodach. Teraz, gdy dostała zielone światło na noszenie hidżabu, ma szansę zadebiutować w oficjalnym turnieju już w przyszłym miesiącu.

- To dopiero pierwszy krok w osiąganiu marzeń - mówi jej trener Nathaniel Haile. Bo młoda pięściarka marzy również o karierze międzynarodowej. A żeby na takich imprezach startować, musiałaby także dostać pozwolenie na toczenie walk w takim stroju od AIBA, czyli światowej organizacji boksu olimpijskiego.

Już za tydzień Amaiyę czeka za to pierwszy oficjalny pojedynek. Ma zaboksować w limicie 116 funtów, czyli 52,6 kilograma.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rocky80Balboa
Data: 22-04-2017 06:07:46 
To jeszcze nic. My mamy naszą Cleo, która walczy z oponą od kombajnu i nie musiała nikogo pytać czy może ją zakładać czy nie.
 Autor komentarza: RSC2
Data: 22-04-2017 07:17:56 
Gdy Trump się o tym dowie to cofnie jej to pozwolenie. Glen Taylor zrobił to na przekór Trumpowi.
Z niego taki republikanin jak z koziej...

-------------------------------------------
Po co promować na Bokser.org takie coś?

Komu to służy?

Europejczykom?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 22-04-2017 09:04:40 
Gdyby religia katolicka zatrzymała się w średniowieczu jak islam to kobiety też chodziłyby w chustach, a mężczyźni w imię chwały walczyliby z kalifatem.

Ta religia powinna zostać dostosowana do obecnych czasów albo zabroniona.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 22-04-2017 10:08:28 
ojej, nie wiadomo co robić. Przestrzegać niewolniczej religii wymyślonej przez nawiedzonego arabka, który najpierw był utrzymankiem starszej kobiety, a potem wziął za żonę dziewczynkę w wieku przedszkolnym; czy może iść za marzeniami? Żal tych wszystkich ludzi ciemiężonych przez religię, borykających się z dysonansem poznawczym za każdym razem, gdy poczują szeroko pojętą wolność umysłu. Dlatego uważam, że trzeba mniej religii, a więcej nauki i samoświadomości.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 22-04-2017 10:22:22 
Tak z ciekawości: czy ważenie też będzie w tym stroju? Spokojnie 1kg musi wtedy zejść niżej.
PS. Cięgle i niezmiennie uważam, że babski boks to głupota :)
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 22-04-2017 10:50:35 
Chicialem napisac post na pol strony ale czas to dobro na tyle rzadkie ze ogranicze sie do jednego zdania: islam to religia dla bezmozgow. Autor komentarza: Krusher
Data: 22-04-2017 10:58:07 
Mama nadzieję, że nic w boksie wielkiego nie osiągnie ;)
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 22-04-2017 12:15:50 
KNOK
w takim razie mozna ,napisac ze kazda religia to religia bezmozgpw ,
Kiedy ludzie maja ciezko ,bardzo czesto sie radykalizuja ,a wplyw na to maja czynniki rozne ,islam zostal zaatakowany przez swiat chrzescjanski wiec sie zradykalizowal i stal sie problemem bo stawia opor
 Autor komentarza: ltomaszl
Data: 22-04-2017 12:48:03 
"w takim razie mozna ,napisac ze kazda religia to religia bezmozgpw ,
Kiedy ludzie maja ciezko ,bardzo czesto sie radykalizuja ,a wplyw na to maja czynniki rozne ,islam zostal zaatakowany przez swiat chrzescjanski wiec sie zradykalizowal i stal sie problemem bo stawia opor "

Błąd - to świat nieislamski został zaatakowany przez islam. Polecam wpierw się doedukować żeby nie strzelać takich gaf.
 Autor komentarza: ltomaszl
Data: 22-04-2017 12:56:07 
Źle się dzieje, że cywilizacja zachodnia coraz częściej idzie na ustępstwa na rzecz islamskiej ideologii. Następnym krokiem będzie prawdopodobnie zezwolenie muzułamńskim zawodnikom na odprawienie modłów w przerwie między rundami jeśli akurat czas walki będzie pokrywać się z azaanem...
Albo co gorsza, AIBA może na przykład zacząć wywierać presję na przeciwniczki Zafar żeby te w trakcie walk walczyły zakryte aby nie "urażać" jej uczuć ideologicznych...
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 22-04-2017 13:04:45 
Itomasz
Wrocmy do lat 70 ,popatrz na kraje islamskie i sytuacje zyciowa np Afganistan ,Zobacz obecna historie Irak ,Libia Syria ,Jemen, Tunezja ,Chrzescianie pod bandera Usa zatakowali swiat islamski i dlatego tez islam sie zradykalizowal przybierajac forme wojownicza ,sam sie doedukuj ,albo wlacz mozg zanim komus cos zarzucisz i czytaj zycie a nie autorytety
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 22-04-2017 13:10:10 
zapomnialem o Palestynie ,zobacz kto dokonal tam pierwszego ataku terrorystycznego
 Autor komentarza: jozef
Data: 22-04-2017 19:03:08 
Nie powinno być na to zgody. W swoich kręgach kulturowo-religijnych proszę bardzo, niech boksują nawet zakryte od stóp do głów. Nie możemy im pozwalać na narzucanie swoich chorych ideologi i wierzeń.
 Autor komentarza: jozef
Data: 22-04-2017 19:03:55 
Precz z islamem!
 Autor komentarza: ltomaszl
Data: 22-04-2017 19:29:10 
"Wrocmy do lat 70 ,popatrz na kraje islamskie i sytuacje zyciowa np Afganistan ,Zobacz obecna historie Irak ,Libia Syria ,Jemen, Tunezja ,Chrzescianie pod bandera Usa zatakowali swiat islamski i dlatego tez islam sie zradykalizowal przybierajac forme wojownicza ,sam sie doedukuj ,albo wlacz mozg zanim komus cos zarzucisz i czytaj zycie a nie autorytety
zapomnialem o Palestynie ,zobacz kto dokonal tam pierwszego ataku terrorystycznego "

Nie ma to jak selektywne i chaotyczne mieszanie wątków historycznych. Wielu ludzi nie widzi albo nie chce widzieć, że to nie radykalny islam jest problemem tylko islam sam w sobie. Przecież te ponad 290 milionów ludzi zabitych przez mahometan od zarania islamu (tzw. łzy dżihadu) nie wzięło się znikąd, więc twierdzenie jakoby to źli Amerykanie zradykalizowali żyjących sobie w pokoju muzułmanów na Bliskim Wschodzie jest absurdalne w stopniu oczywistym. Zresztą fakty mówią same za siebie - ilu bliskowschodnich chrześcijan dokonało zamachów terrorystycznych w ostatnich dziesięcioleciach, pomyślmy.. 0, ile egipskich meczetów zostało w ostatnich dekadach spalonych bądź zniszczonych przez bomby Koptów, pomyślmy.. 0, czy ktoś słyszał o choćby jednym przypadku aby w Nigerii chrześcijanie uprowadzili i zniewolili muzułmańską dziewczynkę, nie sądzę, a przecież chrześcijanie z Bliskiego Wschodu i Afryki mieliby podwójną legitymację dla zradykalizowania się bo raz że są w zasadzie kompletnie opuszczeni i zmarginalizowani przez Zachód, a dwa są dziesiątkowani przez swoich muzułmańskich sąsiadów. A jednak ci ludzie nie radykalizują się. I w tym rzecz bo oni w trudnych chwilach zwracają się do prawdziwego Boga a nie do ułudy i z tego czerpią nadzieję. Ja nie twierdzę, że czarne jest czarne i białe jest białe, ale zakłamywanie rzeczywistości i powtarzanie dyrdymałów o "zradykalizowanych" islamistach jest już naprawdę nudne. Istnieje mnóstwo fantastycznej literatury (z czego dużo w języku polskim), która opisuje koncepcję islamu, jego podbojów i sposobu w jaki niewoli ludzi, wystarczy jedynie wyjść poza pewne schematy myślowe i podjąć poszukiwania. Zachęcam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.