JOSHUA ZRZEKNIE SIĘ TYTUŁU IBF?

Nawet jak Anthony Joshua (18-0, 18 KO) pokona Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO) i zdobędzie kolejne tytuły mistrza świata, prawdopodobnie nie nacieszy się długo wszystkimi trzema pasami.

W starciu z Ukraińcem Anglik będzie bronić trofeum IBF, a w stawce znajdą się też wakujące tytuły WBA Super oraz mniej znaczący IBO. W przypadku dwóch pierwszych na swoją szansę czekają już obowiązkowi pretendenci, których wyznaczyły federacje - odpowiednio Kubrat Pulew (24-1, 13 KO) i Luis Ortiz (27-0, 23 KO).

- Jest możliwe, że Anthony będzie musiał zrzec się któregoś z pasów, chyba że uda nam się wypracować jakieś porozumienie. Tak naprawdę nie martwię się tytułami. Byłoby świetnie, gdyby zachował wszystkie, ale jak już przekonał się Tyson Fury, nie jest to możliwe - mówi Eddie Hearn, promotor AJ-a.

Fury stracił tytuł IBF zaraz po tym, jak w listopadzie 2015 roku zwyciężył Kliczkę. Wakujący pas zdobył wtedy Charles Martin, którego później znokautował Joshua.

- AJ-a może spotkać to samo, co przydarzyło się Fury'emu. Przyszedł czas obowiązkowej obrony, Tyson do niej nie podszedł, więc stracił pas. Od tej reguły nie ma wyjątków - oświadczył Hearn.

Do walki Joshua-Kliczko pozostał już tylko nieco ponad tydzień. Pięściarze skrzyżują rękawice 29 kwietnia na stadionie Wembley w Londynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 21-04-2017 11:13:09 
A kto jest niby tym oficjalnym pretendentem? No kurna nie da się być zunifikowanym, bo zawsze ktoś będzie miał wąty.
 Autor komentarza: makaveli89
Data: 21-04-2017 11:14:45 
co oni pieprzą!? jak te paski zaraz będzie Władek posiadał wszystkie a AJ będzie bił sie w angli o jakiś NABO z chisorą hehehe
 Autor komentarza: tyler
Data: 21-04-2017 11:41:01 
Up
He he i tak właśnie będzie, młody steryd dostanie łomot i będzie rewanż z whitem :)
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 21-04-2017 12:37:05 
Jakby AJ przegrał z Kliczką to szybko zorganizują rewanż. Ale to mało prawodopodobne...
 Autor komentarza: TheShadowOne
Data: 21-04-2017 13:59:35 
No to ciekawe którego paska zrzekliby się w najpierw:) W obronie WBO dostanie dużo groźniejszego Ortiza, więc to na pewno odważne posunięcie. Albo myślą, że Ortiz już jest tak stary że nie sprawi AJ problemu
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 21-04-2017 14:05:57 
Gadka szmatka, jak wygra aj to wysla ortiza po wbc a aj obroni z pulewem
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 21-04-2017 14:46:09 
Ortiz ma pozycję obowiązkowego pretendenta do WBA. Dlatego też nie ryzykował już walki z Rossym, choć walka z tym journeymanem to dla niego żadne ryzyko, ale chyba jakiegoś tam drobnego urazu się nabawił podczas obozu stąd też nie zdecydowali się na walkę. No i Kubańczyk będzie teraz czekał na zwycięzcę walki Joshua-Kliczko. Na walkę o WBC to Ortiz nie ma żadnych szans w przeciwieństwie do zwycięzcy walk Hellenius-Chisora czy Whyte-Wach, tam podobno w stawce jakiś WBC Silver ma się pojawić. Także Ortiza nikt nie wyślę po WBC, a już tym bardziej dlatego, iż Eddie Hearn nie ma już żadnej wiążącej umowy łączącej jego stajnie z Ortizem. Kubańczyk jest teraz pięściarzem Haymona co tym bardziej sprawia, że na ewentualną jego walkę z Wilderem w najbliższym czasie nie ma żadnych szans.
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 21-04-2017 14:50:33 
A odnośnie już ewentualnej potyczki Ortiza z Joshuą, to przy całym szacunku do wielkich umiejętności tego pierwszego to jednak mimo wszystko nie podołałby zadaniu. Joshua jest sporo większy, jest świetnym atletą, bardzo szybkim i silnym, i byłby koszmarem dla Kubańczyka który lubi i dobrze boksuje z pięściarzami, którzy stoją na przeciw i wymieniają z nim ciosy. AJ ciosami prostymi rozstrzelałby Ortiza i zastopował w drugiej części walki.
 Autor komentarza: Majkel34
Data: 21-04-2017 21:49:22 
Niech zawalczy z Pulevem a potem z Ortizem. Na unifikacje przyjdzie czas w przyszłym roku.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.