POWRÓT UGONOHA PLANOWANY NA CZERWIEC

Być może już w czerwcu pomiędzy linami ponownie zamelduje się Izuagbe Ugonoh (17-1, 14 KO), który będzie chciał powrócić na zwycięską ścieżkę po lutowej porażce.

- Otrzymałem telefon, że chcą, żeby walczył w czerwcu. W tej chwili jest u rodziców w Anglii, ale cały czas biega i dba o formę - mówi Kevin Barry, szkoleniowiec reprezentowanego przez Ala Haymona Polaka.

30-latek uległ pod koniec lutego na gali w Birmingham w Alabamie Amerykaninowi Dominikowi Breazeale'owi (18-1, 16 KO). Rywala miał na deskach, ale sam był też trzykrotnie liczony i przegrał w piątej rundzie.

- To był świetny pojedynek. Wyciągnie z niego wnioski. Po [zaplanowanej na 6 maja] walce Josepha Parkera Izu wróci na obóz - oświadczył Barry.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Knot
Data: 20-04-2017 14:42:44 
I zaraz się zacznie...

-Och jak on pięknie mówi po polsku
-Ależ on ma ten lewy prosty
-Przegrał z Baltazerre ale po jakim niesamowitym boju, Szpilka padł by po jednym takim ciosie.
-TOP 1 polskiego HW :)
 Autor komentarza: pavlus
Data: 20-04-2017 14:56:30 
TOP 1 polskiego HW.
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 20-04-2017 15:05:58 
Knot niewiem o co Ci chodzi. Izu pokazał się z dobrej strony ale brakło mu doświadczenia. Moim zdaniem jest za Szpilką jeśli chodzi o polską HW. Zimnocha, Wawrzyka, Wacha obija bez problemu. Popracuje nad kondycją, zdobędzie doświeadczenie i będziemy mieli ciekawego boksera.
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 20-04-2017 15:12:09 
Autor komentarza: KnotData: 20-04-2017 14:42:44
-Przegrał z Baltazerre ale po jakim niesamowitym boju, Szpilka padł by po jednym takim ciosie.


Bez dwóch zdań ale Izu ma wiekszy talent do tego sportu niz Szpilman. Taka konfrontacja choc na ten moment raczej niemozliwa byłaby mega interesująca ! Najwieksze braki czyli doświadczenie i kondycja są jak najbardziej do nadrobienia. Wawrzyka czy Zimnocha to nawet nie ma co porównywać bo to liga niżej.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 20-04-2017 15:26:50 
Izu jest mega. Wystarczy poprawić kondycję i nie porywać się jeszcze z motyką na księżyc.

W kolejnej walce z mocnym przeciwnikiem musi pokazać chłodną głowę.

Gdyby nie kondycja i głupie wchodzenie w zwarcie, to ostatnią walkę by wygrał.

Życzę każdemu bokserowi aby miał tylko takie drobne mankamenty.

Jak zrzuci trochę mięsa to płuca dostarczą tyle tlenu ile trzeba.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-04-2017 16:16:04 
A ja wręcz przeciwnie oglądając ostatnio te starcie kolejny raz już taki zachwycony Ugonohem nie byłem jak oglądając potyczkę na żywo.
Co prawda z naszych ciężkich Ugonoh fizycznie i ofensywnie jest obecnie nr 1 bo nie sądzę żeby ktokolwiek inny był w stanie Dominica doprowadzić na skraj nokautu ale po pierwsze Ugonoh władował w niego wszystko co "fabryka dała" a po drugie walcząc w ten sposób facet tragicznie odsłania się na uderzenie kontrujące.
Zresztą komentatorzy wspominali o tym już w 1 rundzie bodajże tj o tym że waląc te obszerne ciosy i na dół i na górę Ugonoh zostawia się bardzo otwartym i może się to źle skończyć- no i skończyło się.
Dodatkowo ta kondycja to nie jest drobny mankament tylko kurwa dramat. On nie miał siły się odwrócić i podnieść rąk w momencie gdy chodzący tłuścioch Breazeale który dostał sporo ciosów potrafił i przyśpieszać i regenerować się dwukrotnie lepiej podczas przerw i strzelać ciągle groźnymi ciosami.

Ta kondycja może okazać się niesamowitą przeszkodą. Być może jest to efekt tego że jak na swój organizm Izuagbe nabrał zdecydowanie za dużo masy robiąc to zbyt szybko. Gubienie mięśni zaś też ma swoje minusy. Ugonoh praktycznie nie był w stanie nabrać świeżości po przerwach co było między innymi przyczyną porażki bo Dominic jak najbardziej dawał z tym radę. A przecież sam wygląd świadczy o tym że akurat przygotowanie fizyczne Polaka stoi na wysokim poziomie. Ktoś napisze że gdyby walczył oszczędniej to paliwa by starczyło. Pytanie na ile bo mam wątpliwości mimo wszystko a po drugie gdyby walczył oszczędniej to z takim Dominiciem takiej przewagi by nie zdobył. Owszem mógłby prowadzić na punkty ale miałby na przeciwko siebie dużo świeższego ciągle groźnego przeciwnika. Walka taka też kosztuje dużo energii.
W sumie nie dziwię się że nie zaryzykowali podjęcia walki z Wachem. Na kimś tak odpornym i wielkim Izu mógłby się wystrzelać bardzo podobnie.

Nie wiem czy tak prosto będzie go poskładać i naprawić mankamenty.
 Autor komentarza: Knot
Data: 20-04-2017 16:35:23 
Black Dog chyba jedyna osoba która tu pisze z sensem i nielubie nikomu cukrować ale czytam już którąś wypowiedź tego jegomościa i widze tu trafną ocenę i wiedze na temat tego co pisze

Co do Uzi Ugonocha to jego walki z

Wachem - bo tak samo by sie wystrzelał jak na klucu Baltazerre

Szpilką - zwyczajnie dlatego że szpila swoja praca nóg by go zwodził, a i Szpilman ma ZNACZNIE lepszą kondycję, bo starcza mu jej na 8 rund a nie na 4

Adamkiem - Góral przewyższa go doświadczeniem. Pewny wpierdziel Izu by zainkasował tu.

Warzywkiem - Tu nie widzę faworyta typowe 50/50

Zimnochem - 60/40 dla izu, choć Zimnoch nie bez szans, szczególnie w dalszej fazie walki

Siwym - mógłby sie pokusić Izu o wygraną, bo tamten raczej nikogo dobrego nie ma na rozkładzie

Rekowskim - Tu widze wyraźnego faworyta w Ugonochu, gładko zrobiłby go do 3-4 rundy
 Autor komentarza: teanshin
Data: 20-04-2017 16:44:55 
A gdzie niby ma zawalczyć Izu? Jak w NZ to znów dostanie ogórka, choć jest tam na pewno kilku domorosłych mocarzy z Samoa, tam lub w Australii, jak by chciał konkretnej walki to miałby w czym wybierać.
 Autor komentarza: Apprentice
Data: 20-04-2017 16:56:47 
do blackdoga dodam tylko że nie pierwszy raz Izu tak na prawdę padł kondycyjnie, przy Longu ostatecznie na koniec też praktycznie słaniał się na nogach nabierając powietrza jak ryba, wielu pisało wypadł słabo, nikt wtedy nie powiązał tego jeszcze z wydolnością ale widać że jest coś na rzeczy, predyspozycje sportowe Izu są problematyczne po prostu sposób w jaki się męczy wygląda jak u amatora jakiś zajęć rekreacyjnych zadyszka i brak powrotu przez pół godziny, a nowy obóz powinni zacząć od badan krwi hemoglobiny itp ....
 Autor komentarza: masta
Data: 20-04-2017 17:38:40 
W K1 też miał problemy z kondycją. .. 😕
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 20-04-2017 17:50:41 
Może to jego "wada fabryczna"?? Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam ale sam Ugonoh twierdził że ich taktyką było zastopowanie Dominica. I teraz tak. Jeśli rzeczywiście trener obrałby na owe starcie taką taktykę to są dwie możliwości- albo jest ciężkim idiotą albo po prostu znając ograniczenia Izuagbe i wiedząc że z każdą kolejną rundą będzie coraz słabszy, mniej dynamiczny i łatwiejszy do trafienia postanowił postawić wszystko na jedną kartę i spróbować walkę zakończyć w momencie w którym jeszcze Ugonoh do boksu na najwyższym poziomie się nadawał.
Innej opcji nie widzę.
 Autor komentarza: Knot
Data: 20-04-2017 18:45:24 
A może Izu jest po prostu nałogowym palaczem palącym te 2-3 paczki fajek dziennie.
Stąd zadyszka mimo niskiej zawartości tłuszczu.
Bo dziwne że olańce pokroju Baltazerre czy tego grubaska co walczył z Parkerem, potrafią przeboksować 12 rund, a taki atletyczny Izu bez grama tłuszczu męczy się po zaledwie 4
I szybkie tempo ani to że się wystrzelał nie ma tu nic do rzeczy bo 4 na rundy tylko mu starczyło powera ?
 Autor komentarza: Knot
Data: 20-04-2017 18:47:00 
Jakby tak pulmonolog przebadał Izu to mogło by tak wykryć jakieś substancje smoliste...
 Autor komentarza: adambw
Data: 20-04-2017 19:42:07 
taka ilosc miesni potrzebuje duzo powietrza ,jesli sobie przypomnimy pudziana tez poczatkowo sapal jak parowoz...poprostu chlopak nie potrafil rozlozyc sil,mysle ze izu obrobilby szpilmana bo po tym nakaucie to nie wiadomo narazie jak bedzie walczyl byc moze w glowie zostala ciezka porazka a nie kazdy potrafi sie odbudowac...
 Autor komentarza: KapralWiaderny
Data: 20-04-2017 20:01:48 
Ale tu nawet nie musimy odchodzic od boksu i przywoływać Pudzianowskiego ... :)

BJ - Szpilka i pamietamy jak stłamszony siłą Artur w 4-5 rundzie nie miał już siły by podnosić ręce do gardy. Całkowicie wysiadł w drugiej części walki. Kondycja to najłatwiejszy element do wypracowania.
 Autor komentarza: Knot
Data: 20-04-2017 23:44:12 
Jeżeli taka ilość mięśni potrzebuje dotlenienia to Dżoszóła powinien wytrzymywać max 2 rundy, bo ma dwa razy więcej masy mięśniowej od Izu.
 Autor komentarza: CELko
Data: 21-04-2017 07:29:02 
Ugonoh powinien boksowac z dwa lata z rywalami pokroju Mollo, Maddalone i na nich wyrabiać kondycje. Po 4 walki na rok i może coś jeszcze się uda osiągnąć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.