KLICZKO: BYŁO NUDNO, KIEDY RZĄDZIŁEM, WIEM O TYM

Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) stwierdził, że rozumie kibiców, którzy mówią, że w trakcie jego rządów w wadze ciężkiej wiało nudą.

- Teraz nie ma takiej nudy, jak wtedy, gdy rządziłem przez te wszystkie lata. Można mnie lubić albo nienawidzić, ale prawda jest taka, że kiedy ktoś zdobywa wszystko, robi się nudno. I ja to rozumiem - oświadczył Ukrainiec.

Panowanie Kliczki trwało przez blisko 10 lat, a do niespodziewanego końca dobiegł w listopadzie 2015 roku, gdy przegrał na punkty z Tysonem Furym. Trzy z czterech utraconych wtedy pasów spróbuje odzyskać 29 kwietnia w walce z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO) na Wembley.

WŁADIMIR KLICZKO: SERWIS SPECJALNY >>>

- To, że nie mam już pasów, to w pewnym sensie ulga. Czuję większy spokój, większą wolność. Wcześniej musiałem się bronić, być ostrożnym. Teraz jest inaczej, podoba mi się ten brak presji. To ja stałem się myśliwym. Mam zupełnie inne podejście, nie będę się już ograniczać - oznajmił.

Starcie Joshua-Kliczko na londyńskim stadionie obejrzy 90 tys. kibiców. Anglik położy na szali pas IBF, w stawce znajdą się też wakujące tytuły WBA Super i IBO w królewskiej kategorii.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kabanos
Data: 19-04-2017 14:15:03 
Było nudno bo walczył zachowawczo bez ryzyka a gdy ktoś skracał dystans to klincz w walce Povietkinem powinna być dyskwalifikacja . Do tego po za ringiem jest jeszcze większym nudziarzem zero spontana zawsze spięty i do przesady grzeczny. Mam nadzieję że dostanie szybkie ko i odejdzie na zasłużoną emeryturę
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 19-04-2017 14:15:47 
no i co stracil je na rzecz furego i mialo byc tak pieknie waga ciezka miala odrzyc . jak odrzyla to cygan pokazal. porozdawal pasy za darmo.
 Autor komentarza: Champion20
Data: 19-04-2017 14:16:35 
Powiedzmy sobie szczerze przynajmniej narazie Joshua nie jest żadnym wirtuozem i niewiadomo czy faktycznie zapisze się w historii boksu, gdyby ten Joshua walczył z Kliczką z walki np. z hayem. To Joshua niemiałby czego szukac. Natomaist teraz Kliczko to dziadek ma 41 lat i regres formy, prawie wszystko po za doświadczeniem przemawia za wygraną Joshuy. Teraz tak to wyglada
 Autor komentarza: kabanos
Data: 19-04-2017 14:17:40 
Wład nawet w prime miałby problemy z obecnym Aj
 Autor komentarza: MONTE
Data: 19-04-2017 14:58:51 
To prawdziwa ironia losu, że akurat to właśnie Fury zdetronizował Kliczkę. Gdyby zrobił to AJ na pewno inaczej by wyglądała sytuacja w HW a tak...Ale tutaj akurat powiedział Kliczko mądrą rzecz. Jeden mistrz panujący tyle czasu z czasem każdego by znudził. Bez względu na styl walki. Jeżeli Kliczko faktycznie przegra ten pojedynek to praktycznie będzie skończony, no bo kto będzie chciał z nim walczyć. Wciąż bedzie stanowił spore zagrożenie, choćby ze względu na gabaryty. Pozostanie mu co najwyżej kuszenie rywali dobrą gotówką
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 19-04-2017 15:06:49 
Jeśli AJ będzie ciągle wygrywał czeka go dokładnie to samo tj narzekanie na nudę. Zresztą już można to zaobserwować. Narzekania pojawiły się już przy wyborze Moliny i Dominica a ile Joshua jest mistrzem?? W porównaniu do 10 lat Włada??
Jak coś idzie za łatwo i jakaś postać za długo sobie radzi po prostu zaczynają się narzekania na wszystko. Póki co jest w Hw Boom spowodowany zniknięciem centralnej postaci i niepewnością kto jest najlepszy. Jeśli pojawi się znów taka postać po jakimś czasie i ona spotka się z truciem na nudę, słabą dywizję, brak konkurencji itd.
To po prostu naturalna kolej rzeczy. Póki co ludzie mają się czym ekscytować ale jak np AJ-owi z kilkoma pasami przyjdzie walczyć z takimi Thompsonami czy Lepaiami to się zacznie powolne przejedzenie. Tak jak wspomniał Monte nie będzie ważny nawet styl tych wygranych bo ludzie zwalą je na klasę przeciwników bądź po prostu uznają że jest wręcz za łatwo. Teraz oczywiście ludzie nie wyobrażają sobie że taki Joshua będzie dawał takie walki jak "tchórz" Władimir któremu celowo dobierali słabych przeciwników xD. On przecież będzie ambitny. Pogadamy jak skończą się te ciekawe potyczki a pasy będzie trzeba bronić a kasę zarabiać. I żeby nie było życzyłbym sobie by rankingi były przepełnione samymi świetnymi pięściarzami a każda jedna walka mistrzowska była arcyciekawa ale wątpię by było to realne.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 19-04-2017 15:44:24 
IMO najlepiej jak zdarzają się niespodzianki, underdogi na których by pies z kulawą nogą nie postawił złamanego grosza. Pewnie, że Kliczko panował zbyt długo, niby wygrana Furyego trochę tę sytuację rozluźniła, tyle co z tego. Nowi mistrzowie to Martin do spółki ze Stivernem. Chyba nie o to nam chodziło.
Okazuje się, że najfajniejsze walki to te typu Bellew z ulubieńcem BlackDoga Haye'em :)
 Autor komentarza: teanshin
Data: 19-04-2017 16:50:32 
Kliczko to nudziasz, fakt, ale jak AJ zdominuje HW to też nie będzie za dużo rozrywki. Taki Wilder póki co rozjeżdża swoich przeciwników i przy tym dużo szczeka więc dla Januszy boksu jest rozrywkowy. Szkoda że Briggs jest już stary i nic nie osiągnie bo właśnie takich pozytywnych wariatów brakuje w boksie.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 19-04-2017 18:36:41 
Osobiscie Kliczkow nie lubie i zgadzam sie ze wialo nuda ,ale co by nie mowic byli mistrzami swoich czasow i nikt im tego nie odbierze ,ale na szczescie to juz przeszlosc ,HW odzyla i jest atrakcyjna jak nigdy wczesniej .Mamy obecnie zawodnika ktory wprowadzil nowa jakosc do boksu i uatrakcynil ten sport i jest prawdziwym mistrzem Amerykanskym ,powinnismy byc wdziecznik Wilderowi ze jest
 Autor komentarza: teanshin
Data: 19-04-2017 20:51:10 
Wlad to nudziasz ale Vitali potrafił boksować, znęcać się na rywalach, powodował to że jego walki wyglądały tak jak by mógł je zakończyć w każdej chwili. Vitali był dobrym mistrzem, myślę że jak by wrócił i przeszedł dobry obóz to dałby takiemu Furemu lekcję boksu.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 19-04-2017 20:51:13 
Kliczko
"prawda jest taka, że kiedy ktoś zdobywa wszystko, robi się nudno."

Prawda jest taka, że było nudno bo nudno walczysz. Taki Tyson też zdobył wszystko a mimo wszystko na jego walki czekało się z zapartym tchem, i to mimo tego że spodziewaliśmy się że sprawa może potrwać tylko dziesięć sekund. Z Lewisem było tak samo.
A potem przyszła era Kliczków...
 Autor komentarza: arpxp
Data: 19-04-2017 21:02:07 
Pewnie niektórzy z was tego nie pamiętają, ale gdy Lewis dominował w latach '90 to też wszyscy mówili, że jest nudziarzem.
 Autor komentarza: MONTE
Data: 19-04-2017 21:06:51 
Cooperek, tu chodzi raczej o to, że Kliczko tyle panował non stop, z Tysonem to wyglądało nieco inaczej.
 Autor komentarza: kozakpop
Data: 19-04-2017 21:55:13 
Ja jakos nie nazekałem Lewis był efoktowny i fajnie sie go ogladało Holfield tez dawał emocje Kliczko niestety to nudziaz i zycze mu porzadnego wpierdolu od Joshuy pcha sie ten Kliczko w wieku 41 lat znowu na tron nie wie kiedy skonczy Kliczko po odejściu Stowarda ma równie pochyła
 Autor komentarza: Mars
Data: 19-04-2017 21:59:40 
Autor komentarza: arpxpData: 19-04-2017 21:02:07
Pewnie niektórzy z was tego nie pamiętają, ale gdy Lewis dominował w latach '90 to też wszyscy mówili, że jest nudziarzem.

Jacy wszyscy? O kim mówisz?

Dwie walki z Rahmanem gdzie w pierwszej dostał KO i w drugiej się zrewanżował tym samym?
Podobnie walka z Oliverem McCall(mimo tego że miał problemy psychiczne-ale kogo to obchodzi)?

Już o innych walkach nie wspomnę, co by nie powiedzieć o Jamajczyku to na pewno nie to, że był nudny!
Naszego Andrzeja załatwił taktyką! Jako pierwszy go obnażył, odważnie i szybko!
Takich ciekawych walk on miał wiele...
Nie obraź się, tego boksu w życiu trochę obejrzałem... i w przypadku Lewisa głupoty opowiadasz!
 Autor komentarza: NATHAN
Data: 19-04-2017 23:49:59 
Panowie, wiem że to tylko worek, ale jest moc...

https://www.youtube.com/watch?v=1wg2pb8aZw8
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 20-04-2017 02:28:15 
Kliczko - Powietkin, Kliczko - Haye, Kliczko - Fury, jak dla mnie te trzy walki definiują znaczenie Władimira jako dominatora HW, reszta nie była realnym zagrożeniem (walka z Pulevem dobra i jemu dawałem jakieś tam małe szanse, ale to wyjątek potwierdzający regułę) albo walczyła z Witalijem
 Autor komentarza: holy
Data: 21-04-2017 08:28:33 
Mistrz powinien być jeden; im jest ich więcej, tym wartość pasów jest mniejsza i tym więcej przypadkowych pretendentów (patrz D. Wilder).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.