Archiwum wiadomości z dnia: 2017-03-30

 


MP SENIORÓW 2017: WALKA FIGIEL vs GŁĄB (+91kg)

W zeszłym roku Mateusz Figiel (BKS Hetman Białystok) spotkał się z Pawłem Wierzbickim w finale Mistrzostw Polski Seniorów. Dziś zaboksuje z nim już w półfinale. A awans do najlepszej czwórki Figiel zapewnił sobie wygraną nad Pawłem Głąbem (Nowohucki Klub Bokserski). Prezentujemy Wam właśnie ten pojedynek.
MP SENIORÓW 2017: WALKA WIERZBICKI vs KULIK (+91kg)

Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka) i Adam Kulik (KS PACO Lublin) to blisko ćwierć tony na jednym ringu i gwarancja emocji. Tak jak przed rokiem, znów spotkali się w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Seniorów i znów lepszy okazał się "Wierzba". A jeśli ktoś nie widział ich wczorajszej walki, niech koniecznie nadrobi straty.
MOLINA FAWORYZUJE JOSHUĘ W STARCIU Z KLICZKO

Eric Molina (25-4, 19 KO) na własnej skórze miał okazję się przekonać o sile mistrza świata federacji IBF w wadze ciężkiej Anthony'ego Joshuy (18-0, 18 KO). Być może dlatego Amerykanin uważa, że Brytyjczyk powinien poradzić sobie w zaplanowanym na 29 kwietnia starciu z Władimirem Kliczko (64-4, 53 KO).


WRZESIŃSKI CIĘŻSZY OD BAUWENSA PRZED SWOJĄ NAJWAŻNIEJSZĄ WALKĄ

Damian Wrzesiński (11-0-1, 5 KO) okazał się cięższy od Jean Pierre Bauwensa (40-3-2, 23 KO) przed jutrzejszą galą boksu w belgijskim Gent, podczas której obaj pięściarze zmierzą się w zakontraktowanym na dziesięć rund pojedynku wieczoru. Dla zawodnika Tymex Boxing Promotions będzie to najważniejsze starcie w jego dotychczasowej karierze na zawodowych ringach.

MIKKEL KESSLER WRÓCI NA RING PO CZTERECH LATACH PRZERWY?

Informowaliśmy już Was o wielkim projekcie pod nazwą World Boxing Super Series, w który zaangażowali się czterej promotorzy - Matthew Hooper, Richard Schaefer, Kalle Sauerland oraz Roberto Dalmiglio. Wygląda na to, że możliwość toczenia wielkich walk za jeszcze większe pieniądze może skusić Mikkela Kesslera (46-3, 35 KO) do powrotu ze sportowej emerytury.


MATEUSZ GOIŃSKI (-81kg) PRZED FINAŁEM MISTRZOSTW POLSKI

Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) dopiero co wrócił z Mistrzostw Europy do lat 22, w których odpadł po dwóch zwycięstwach w ćwierćfinale, a już musiał startować w 88. Mistrzostwach Polski Seniorów. Wygrał już trzy walki i jutro zaboksuje z Arkadiuszem Szwedowiczem (BKS Skorpion Szczecin) o złoto. I choć sam Goiński przyznaje, że nakładające się na siebie turnieje dają mu się już we znaki, to jednak obiecuje - W finale nie będzie taryfy ulgowej.